What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

simitçiler tarihemi karışıyor,simitmatikler geliyor
#1

Öğrenciler başta olmak üzere vatandaşların vazgeçilmez yiyeceklerinden olan ve fakirin döneri diye bilinen simit, artık ‘simitmatik’lerden alınacak.

Bursa Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi öğretmenleri İlhami Aran ve Semih Aydın, öğrencilerinin de yardımı ile simitmatik adlı cihaz üretti. İlk kez Bursa’da bugün kapılarını açan fuarlarda görücüye çıkan cihaz yoğun ilgi gördü. Simitmatikten ilk simidi Vali Şahabettin Harput alarak tattı.[Resim: 1345resim.jpg]Cihaza 50 kuruş atanlar simidini bir başkasının eli değmeden alarak yiyebilecek. Bozuk parası olmayanlar da toplu taşımada kullanılan BuKart ile simidi 40 kuruşa alabilecek.

Fuarda cihazın tanıtımını yapan öğretmenlerden İlhami Aran, “Açıkta satılan simitler hijyenik değil. Bizde bundan yola çıkarak okul kantinleri ve açık alanlarda satılan simitlerin bu otomat içinde satılmasını sağladık. Ayrıca Bakanlığımızın önergesi doğrultusunda özellikle okul kantinlerinde açıkta simit ve buna benzer yiyeceklerin satılması yasaklanacak. Biz de bundan dolayı bu cihazı geliştirdik.” dedi.

Fırınlarda pişen simitlerin el değmeden makine ile müşteriye ulaştırılacağını kaydeden Aran, “Fırından alınan simitler el değmeden bu simit kafeslere konulmakta. Bunun içinde sıcaklığını ve nemini koruyor. Öğrenciler buraya 50 kuruş attıklarında simit alıp yiyebiliyor. Parası olmayan öğrenciler ise BuKart kullanarak 400 kuruşa simit alabiliyor.” şeklinde konuştu.
alıntı
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
Tek limit geliyor!
Kaan Sparrow
Son Mesaj vestham
11-12-2011, 0:42Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi