What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tek limit geliyor!
#1

Kredi kartlarına tek limit uygulamasına geçiliyor

[Resim: 8tA3h.jpg]

Vatandaşların gelirlerini aşan ve ödeme güçlüğü yaşadıkları kredi kartı limitlerine sınırlama geliyor. Ekonomi yönetimi, 2012 başında kredi kartlarına tek limit uygulamasına geçiyor.

10 bin lira limit belirlenen bir vatandaş, bunu ister tek bankadan, isterse 5 ayrı bankadan 2 biner TL limitli kartlarla kullanabilecek. Bu limiti aşmak söz konusu olmayacak. 2011 yılında 200 milyar TL’yi aşan bireysel kredi kartı borçları, ekonomi yönetimini bu konuda önlem almaya itti. Son dönemde kredi kartı borçlarında yaşanan ödeme güçlüğü ve bu konuda artan şikâyetler üzerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarında, “tek limit” uygulamasını hayata geçiriyor.

2012 başında hayata geçirilecek düzenleme ile kredi kartı sahiplerinin gelir durumları, mülkiyet bilgileri, ailedeki çocuk sayısı, tüketim ve harcama alışkanlığı gibi bilgiler göz önünde bulundurularak kredi kartları merkezi tarafından, “tek bir limit” belirlenecek. Tüm bankaların ulaşımına açık olacak bu limit, vatandaşa verilecek kredi kartlarına da referans oluşturacak.
#2

En iyisi hiç değilse gelire göre limit olsa adam açılsada fazla yıkılmaz ...

Tanıdığım çok kredi kartından madur duruma düşen hatta hayatı mahvolan var ...
#3

Benim kredi kartım var ama ''adeta uçmadan''kullandığım için hiç sorun olmuyor,limitim sınırsız bile olsa benim gibi kullananlar için hiç problem olmaz.
#4

İnsan kendini bildikten sonra hiç bir sorun olmaz, ev kadını olupta 15 milyar borcum var diyenleri gördük ekranlarda...
İnsan kendini bildikten sonra sorun yok bence
#5

kredi kartlarında tek limit uygulaması kendini frenleyemeyenler için uygun olmuş tutarlı para harcamasını bilen için zaten sorun olmaz..
#6

Kredi kartını kuralına uygun kullanıldımı sorun yok ama gelir gider dengesinin ipinin ucunu kaçıran kişi için kredi kartı oluyor "kırıp yedi kartı."

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#7

Parayı görmeden harcamak kolay geliyor bizim milletimize, birde herşeyin mokunu iyi çıkartıyoruz bacak kadar çocukların elinde bile kart var.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
#8

Allaha şukur kullanmıyorum, bence güzel yapılmış. Çok borcu olan var biraz insan kendini frenlemeli.
#9

10000 lira çok bile daha da azalatılmalı.Vatandaş borcu bile borçla öder duruma geldi.Kazanmadan harcayan toplum olduk.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi