What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinyal prblemi

Merhaba
Yaklaşık 2 aydır skystar hd 2 kullanmaktayım.10 gun once format attım ancak düne kadar problemsiz izledigim kanallar aniden gidiyor.Motorlu canak kullanmaktayım.Bir kanalı izlerken 1 dakika sonra sinyal 0 a iniyor tekrar kanalın uzerine tıkladıgımda sinyal geliyor ancak goruntu gelmiyor.Bir kac defa farklı kanal sectikten sonra tekrar goruntuyu alıyorum ancak yine 1 dakika sonra aynı.Bu durum tek bir kanalla sınırlı degil tum uydulardaki kanallar icin gecerlidir.DVBviewer pro ve prog dvb pro kullanmaktayım.İkisinde de sonuc aynı.Player ile ilgil bir problem degil.Makineyi kapatıp acmamda fayda etmiyor.Canakla da ilgili degil durup dururken canaga birsey olmamamakla birlikte sinyal seviyelerinde herhangi bir degisiklik yok sadece goruntu gelmiyor.yada gelip bir sure sonra gidiyor.(bugun yaklaşık 3 saat izledikten sonra gitti)
Problem ne olabilir sizce.
Win 7 kullanmaktayım.
Alıntı

Ben skystar hd2 kullanıcısı değilim ancak sorun bana göre ya kodeklerde yada sürücüde.

İlk önce bütün kodek paketlerini sil eğer yüklü değil ise, netten hdpack ve sdpack indir kur. Daha sonra dene.

Eğer ilk deneme olmaz ise, sürücüyü tamamen sil. (ilk önce program ekle kaldırdan yazılımını daha sonra, aygıt yöneticisinden kullandığı sys dosyasını öğren pc arat eğer halen duruyor ise, sil.) Daha sonra bilgisayarı kapat. Tv kartını çıkart. Bir kere bilgisayarı aç kapat. Daha sonra kartı pc ye (mümkünse farklı sokete) tak. Bilgisayarı aç. Eğer otomatik olarak kartı tanırsa problem devam edebilir. Kartı tanımaz ise daha iyi olur. Şimdide sürücüyü tekrar kur.

Şimdilik bu kadar. Eğer denersen sonuçları yaz. Çünkü, başka aynı soruna sahip olan varsa uğraşmasın boşu boşuna.
Alıntı

DVB Viewer pro yu kaldırıp Progdvb ile izlermisin bakalım ne olacak.
Bende şöyle bir sorun olmuştu, DVBViewer Pro v4.5 FuLL kurdum tam hatırlayamayacam rec programıyla beraber full kurulum yaptım, diğer dvb oynatıcılarla kanal tv izlerken bi zaman sonra kanallarda donma meydena gelip bişey izleyemiyorsun, pc yi yeniden başlatıp gene DVBDream veya Progdvb yi açınca kanalları yine izleyebiliyorsun daha sonra gene sinyaller gidiyor. Derken aklıma yeni yüklediğim DVBViewer Pro v4.5 FuLL ' den yapabilirmi diye DVDViewer'i kaldırınca sorun düzeldi, senin sorununda buna benziyor sanki.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

valla bende DVBViewer Pro v4.5 FuLL kurdum bir hafta once. hani ilk bir kac gun birsey olmasada son 4-5 gundur bu sekilde.Bu esnada bir kac codec pack denemek icin ekleyip kaldırdım.Codecler mi diyordum ancak daha oncede benzer sekilde denemek icin ekleyip kaldırmıstım problem olmamıstı.Ayrıca codec removal programı ile kaldırdım ki gozden kacan birsey olmasın diye.Öncelikle elektro_fb arkadasın dedigi gibi yapacagım en azından sorun duzelmezse sucu yeni versiyon dvbviewer a atabilirim.
Alıntı