What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinyal Sorunu !!

mrb arkadaşlar . Bi arkadaşıma skystar2 aldık bilgisayarına takdım dvbdream ı kurdum gerekli ayarları yaptım ama okadar az kanal yakaladıki. çoğu kanal göstermiyor. acaba kablonun uzunluk mesafesi ile bi alakası varmı. bu arada kullanılan kablo 75 ohm luk kablo uzunluğu ise 20 metre civarı . acaba mesafeyi kısaltıp düşük ohm değerli bi kablomu kullanmalıyız. cevaplarınızı bekliyorum :S
Alıntı

kablo biraz fazla uzun ama receiverde deneyin önce
Alıntı

kabloyla alakası olduğunu sanmıyorum, dvb programların bazı kanalları bulamaması anten veya kabloda bir sorun olduğu anlamına gelmez, programın kullandığı transponder listesi güncel değilse sorun yaratır,bu sitede güncel transponder listleri bulmak mümkün; http://tr.kingofsat.net/ ayrıca dvbdream bulmadıysa ,progdvb,dvbviewer gibi programları da deneyebilirsin,hepsinin farklı farklı huyları vardır,kabloyu receivere takıp denemek te mantıklı tabi, eğer sorun yazılımda değil de gerçekten antendeyse problemin montaj problemi olma olasılığı yüksektir,eğer lnb düzgün konmadıysa veya anten tam konumuma montaj yapılmadıysa antenin belli frekansları görmemesi gayet doğal.anten yeni monte edildiyse böyle birşeyin olma ihtimali de oldukça düşük,çünkü anteni cihaz yardımıyla monte ediolar ve bu tür hatalar genelde olmuyor,ama anten uzun zamandır kullanılmayan önceden monte edilmiş bir anten derseniz ozaman ya rüzgar ya da birisi antene çarpıp yerinden oynatmış....
Alıntı

diğer odada recieverda da denedik tüm kanallar çekiyo hala çözüm bulabilm iş değilim :S
Alıntı

bazen diseqc switch de sorun çıkartabiliyor.. kablonuzu lnb ye direk takıp deneyin..
Alıntı

(22-11-2010, 18:30)coldplaybaby demiş ki:  diğer odada recieverda da denedik tüm kanallar çekiyo hala çözüm bulabilm iş değilim :S

hafif sinyal kayıpları dijital tv kartınızı etkiler.Ama receaverların tölaransı vardır.

Alıntı

arkadaslar ben uydu işi yapıyorum ama bu sorunu çözemedim skystar2 tv kartımda yayını izlerken yaklaşık 1 dakka izliyorum sonra sinyal kesiliyor sonra baska kanal açıyorum açılyor ama aynı şekilde kapanıyor???
Alıntı

Farklı oynatıcılarla da denedinizmi?

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

format attım pc ye düzledii
Alıntı