What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sinyal sorunu

daha önce calışan skaystar 2 tv kartımdan hiç sinyal alamıyorum aygıt yöneticisinde wdm olarak tanıyor ama uydu sinyali yok elenbi ve kablo denendi kilitlenme denen sorun yada tuner arızası nasıl anlaşılır şimdiden teşekkürler
Alıntı

kendim sorayım kendim cevaplayayım)) bir kere aleti aygıt yöneticisinde ağ kartı olarak görüyorsanız vede brog dvdbde kartı ayarladığınız halde benim gibi sinyal yok uyarısı alıyorsanız
1 arkadaşların diğer konularda söylediği gibi kablo daki tel ile kenardaki örgüyü f konnektörlerde kısa devre olmaması gerekiyor
2 bendeki problem ise kablo içinden ilerleyen nem karttaki tunerde girişten hemen sonra tuner metali içinde oksidasyon oluşmuş ve merkez ile dış şase kısa devre olmuş alkol ile temizledim sinyal geldi fakat tam değil galiba tuneri söküp iyice temizlemem gerekiyor

yani çanak elenbi sağlam kart sağlam ama sorunu zaten kendisi söylüyormuş sinyal yok
benzer sorunu olanlara duyrulur
Alıntı

Bir çanak anten sisteminde en zayıf halka DISEqC Swich' tir. Dış ortamda yağmurdan korunmayacak şekilde açıkta bırakılırsa değil DISEqC Swich, rec ucundan tunere kadar nem gelebilmektedir, sinyal taşıması gereken kablonun sinyalle beraber su hortumu gibi yamur suyunuda tunere taşımaktadır.

Yapılacak işlem basit, DISEqC Swich' e bir poşet geçirip bağ kısmı aşağı gelecek şekilde direğe izole bantla tespit etmektir.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı