What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sinyal sorunu Skystar 2

Arkadaşlar 5 yıldır kullandığım tv kartım bugün sinyal kesti bir iki kez donmalar oldu sonrasında sinyal yok oldu .. windows 7 kullanıyorum 8 de kullandım hiç sorunum yoktu .. ayrıca fareyi usb den kullanıyorum 2-3 gündür ışığı 2 saniye kadar sönüyor ve pc donanım takıldı uyarısı veriyor .. sorunum anakart olabilir mi sizce ? progdvb kullanıyorum ayrıca ..
Alıntı

kart usb mi pci mı çakışma olmuş olabilir. kartı çıkar pc yi başlat biraz kullan sonra kapat tekrar tak
Alıntı

Pci dostum, denemediğim bi o kaldı bakalım .. zor onuda sökmesi uğraştıracak deneyim bakalım eyv..
Alıntı

Sorun aynı olduğu için yeni konu açmak istemedim.
Daha önce kullanmış olduğum skystar2 kartımdan sinyal alamıyorum. Kanalları bulmasına buluyor da kanallar mozaik şeklinde gözüküyor. Resimdeki gibi sinyal "1" ve kilitli olarak gözüküyor. Tv ve receiver ile denediğimde sorun olmadı.
Yardımcı olursanız sevinirim.

[Resim: ln5c9.jpg]
Alıntı

ince ayar istiyor çanak bence
Alıntı

Hattı çeken arkadaşlara durumu anlatınca gelip ölçüm yaptılar. Sinyal yüzde 90 cıvarında çıktı. İşin garibi Doğuş grubuna ait kanallar dışındaki kanallar önce (sinyal 1 olmasına rağmen) sorunsuzca çalışıyor, sonra mozaiklenme başlıyor. Doğuş gurubuna ait kanallar hiç düzgün göstermiyor. (ntvspor, star...) Tv'de denedim hiç sorun yaşamadım. Satfinder da karta ait hiç sinyal bulamıyor.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
[Resim: lnf56.jpg]
Alıntı

Skystar 2'yi sisteme BDA olarak mı WDM olarak mı, tanıttınız?
Yani Aygıt yöneticisinde, ağ başdaştırıcısı kısmında mı, yoksa ses video oyun denetleyicileri kısmında mı görünüyor ?

(ProgDVB'de Settings -> TV Sources ->sol altta mavi olarak Advanced Mode'ye tıkladığında gelişmiş driver seçenekleri gelir, orada (WDM)Skystar seçeneği aktif değil ve BDA olarak görmüşse BDA olarak tanıtmışsın demektir..

Skystar'ı BDA olarak tanıtmayın stabil çalışmıyor, WDM olarak tanıltıldığında DVBplayer full transponder modunu kapatıyor ve SR 30000 olan frekanslarda sorun yaşanmıyor, yani sizdeki de muhtemelen sinyal sorunu değil, kart full ts modunda çalıştığından takılıyor.
Alıntı

@malcolm un dediği üzere kartı wdm olarak tanıttım.(win 7 64 bit kullanıyorum)
Bu sefer de skyturk haricinde kanal bulamadı. (mozaiklenme olmadı gerçi). Quality "0", sinyal seviyesi "%70 civarında" gözüküyor.
Satfinder kartta sinyal gösteriyor. Kanalları ve transponder listesini de güncelledim bir şey değişmedi. (Progdvb haricinde programla denemedim.)
Yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Alıntı

farklı dvb player ile denemeni tavsiye ederim bazen bu tarz sorunlar olabiliyor genelde yazılımsal diseq probleminden.
Alıntı

Dvbdream ile sorun çözülmüştür. Teşekkürler.
Alıntı