What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar 2 az kanal buluyor

arkadaşlar skystar 2 türksatta 43 tane tv kanalı tek buluyor aynı kart ve ayarlarla 2 yıldır kartı sorunsuz kullanıyordum bu sorun 2 hafta önce oluştu receiver de bütün kanallar var denemediğim yol kalmadı lütfen yardım
Alıntı

Anten kablonuzu etkileyen sinyali karıştıran birşey olabilir normal receiver ile tv kartı arasında çok fark var hafif bir db kaybı ile 5 10 tane kanal görmez tv kartı o kadar hassastır ama receiver de o hassaslık söz konusu değil.Size tavsiyem birde şöyle deneyin hazır kanal listelerinden indirip kurun eğer tekrar sinya sorunu yaşıyorsanız.Anten kablonuzda yaralanma zedelanme varmı diye gözden geçirin diyebileceğim bunlar.
Alıntı

receiverde sorun çıkartmıyorsa tamamen yazılımsal bir konudur. pcne format et derim eğer guveniyorsan pcne yazıımını değiştir.

powerdvb powerinsatall 7,6 yı denermisin
artı olarakta dvb programını yüklerken ince ayarlara dikkat edin küçük bir konuyu kaçırırsan yüklerken sorun oluyor

progdvb için hazır kanal listesi

dvb dream icinde alttaki dosya

Eklenti Dosyaları
.zip Channels.zip Boyut: 12.72 KB  İndirilme: 54
.zip dvb dream chlist.zip Boyut: 18.16 KB  İndirilme: 32
Alıntı

sinyal seviyesi kalitesi nedir hazır kanal listesi at düzelmesi lazım..
Alıntı

Hangi kanallar var. Örneğin CnnTürk, Euro D gibi kanalların sinyal seviyesi yüksektir (%100) . düşük olanlarda sinyal kaybı oluyorsa anteninizi tam olarak ayarlayın yoksa boşuna uğraşmayın. İyi ayarlı anten + Kablo bağlantıları + Diseqs sağlamlığı + antenin önü açık olmalı...........
Alıntı

arkadaşım bende çift çıkışlı lnb ile pc de ss2 tvde receiver kulanıyorum receiverin kalitesinden ss2 %20 daha düşük bende de oluyo bazen lnb ye bi dokunuyom düzeliyo çanak ayarı hasas oldugunda çabuk kanallar gidebiliyo programla felan alakası yoktur sen receiverde %60 çeken kanalları bide ss2 de bak kaç çekiyo ona göre sorunu bul
Alıntı

arkadaşlar dediğiniz herşeyi denedim format attım kasayı arkadaşın yanına götürüp arkadaşın çanak kablosuyla denedim yine aynı sorun var yalnız çift çanak kullanıyorum eutelsat w3 hepsi var ama maalesef türksatta sadece 43 tv kanalı tek var olan kanalların sinyal seviyeleri bayağı iyi yüzde 70/80 arası
Alıntı

hocam dvb dream kullanıyorsanız türksattaki lnb ayarını LOF ayarını 97500 dür onu 97400 yaparsan düzelir bazen program yazılımında kaynalana ddl hatalarında dolayı bilgisayar diseq ayarını tanımlamakta zorluk çekiyor siz benim söylediğim gibi yapıp tekrardan taratın ozman türksattaki bütün kanalları bulur.
Alıntı

dediğiniz lof ayarlarına nereden gireceğim detaylı anlatırsanız sevinirim ilginiz için teşekkürler
Alıntı

hocam görsel olarak gösteriyorum. aşşağıdaki fotolar yardımcı olur sana..
[Resim: adszhhu.png]

Uploaded with ImageShack.us
[Resim: adsz2oe.png]

Uploaded with ImageShack.us

[Resim: adsz3i.png]
Alıntı