What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar-2 bozuldu mu?

arkadaşlar uzun bi aradan sonra tekrar skystar-2 mi kurmaya karar verdim.sinyal bulmak için fastsatfinder ı kullanıyorum.fastsatta sinyal buluyorum fakat sinyali bi kere aldıktan sonra nereye oynatırsam oynatayım çanagı sinyal yaklaşık hep aynı degerde tam tersi yone çevirsem bile.ilk sinyali buldugum noktada sabitliyorum çanagı fakat yayın alamıyorum.sadece sinyal kalitesi oluyor digeri olmuyor.fastsat ı kapatıp açtıgımda sinyal gösterirken tekrar herşey sıfırlanıyor.acaba problem nedir onerileinizi bekliyorum..
Alıntı

Dostum harici kullanılan receiverle bağlanan analog satfinder kullanmanı öneririm digital olmayanlarını 10 25 tl aralığında bulursun (buzzerli) çok işe yarıyor öneririm
Alıntı

sagol dostum ilgilendigin için.arızayı buldum.çanak geometrisi bozulmuş galiba.bilgisayarı denedim kartı denedim kabloyu denedim hepsi saglam.lnb de saglam.bir tek o kaldı geriye.eger boyle bir olayla karşılaşırsanız %90 çanaktan.
Alıntı

(16-04-2010, 22:19)ihsaner demiş ki:  sagol dostum ilgilendigin için.arızayı buldum.çanak geometrisi bozulmuş galiba.bilgisayarı denedim kartı denedim kabloyu denedim hepsi saglam.lnb de saglam.bir tek o kaldı geriye.eger boyle bir olayla karşılaşırsanız %90 çanaktan.

çoklu sistem kurarken benimde başıma geldi bi kere 26 dereceyi ince ayar yapıodummarmarada yuzde 58 den yukarı asla cekmez 75 le sabitledim uyduda güncelleme var dedim kendi kendime pc yi actım kabloyu taktım bum sinyal yok çanak geometrisi derken şöyle bi örnek veriim v benimn eskiden çatıdan ucan bi çanağım vardı o bile sinyal alıyor aşırı hasar görmediği sürece o dediğin olmaz bence çanak uydudan sinyali alır lnb odaklandığı nokta önemlidir bence 1.5 mt lik bi kablo hazırla receiver bağla bildiğin bi uyduya çevir turksat gibi çanakta sorun varsa ortaya çıkacaktır
Alıntı

odak noktası kaymış olabilir bu da antenin geometrisinin bozulmasından kaynaklanır.
Alıntı