What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar 2 Express HD Sinyal Var Görüntü Yok

Skystar 2 Express HD Sinyal Var Görüntü Yok

Birkaç gün önce skystar 2 Express HD tv kartı aldım.

PCIe kartı yuvaya düzgünce ve sorunsuzca taktıktan sonra Ekstra power bağlantısını yaptım.

Install işlemini CD deki program üzerinden yaptım. Aygıt yöneticisinde sorunsuz kurulumu gerçekleşti sistem yeniden başladıktan sonra.

Benim sistemimde 4 adet çanak anten bağlı.
1- Hotbird 13 A/A (Diseq 1 de)
2- Digiturk Eutelsat 7 B/A (Diseq 2 de)
3- Eurobird 9 A/B (Diseq 3 de)
4- Turksat 42 B/B (Diseq 4 numaralı çıkştan alıyorum.)

Kurulumu yaptım. Sinyal var ancak kanallarda görüntü gelmiyor.. DVBViewer TE2, DVBViewer, DVBDream, ProgDVB en son ve güncel olan yazılımları denedim. En başta kendi orjinal cd deki yazılımı denetim. Hepsinde sinyal var ancak görüntü yok.

Karttan şüphe etmeye başladım. Ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Eklenti Dosyaları Tırnak(lar)

Alıntı

[Resim: rwpgc.jpg]
[Resim: rwpht.jpg]

Sinyal var ve görüntü yoksa çanak ayarı veya diseq port ayarı düzgün yapılmamış olabilir
Alıntı

Acaba sen de express kart mı kullanıyorsun? Daha önce ss3 sigma kullanıyordum.. Bir önceki mesajım silinmiş.. ord abelirtmiştim ayrıntısını.. Sevgili admin lütfen mesajlarımı silme.. insanlar okuyabilsin..
Alıntı

[Resim: rxbqy.jpg]

evet skystar2 express hd kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok
Alıntı

Tamam benimki de aynısı. Kurulum işlemlerini nasıl yaptın? Diseqc var mı? Bende 4 çanak bağlı 4'lü diseqc var..

En baştan özetle anlatırsan çok sevinirim. Hangi yazılımları kullandın. Cd den başka program veya driver indirdin mi?

Olmazsa kartı geri göndericem. ***** dan aldım. Kargoyla geldi. Biraz uğraşmam gerekecek çünkü..

Teşekkürler..
Alıntı

Format attım düzeldi. Sistem kaynaklı bir problemmiş. Sanıyorum kodeklerle ilgiliydi.
Alıntı

bende de benzer bir sorun var.
Skystar 2 Express HD tv kartı var.
windows 8.1 64 bit işletim sistemi kurulu.
Sapphire Hd 7950 3GB OC GDDR5 384 bit ekran kartı var.
forumdan indirdiğim setup lı driveri kurdum.
progdvb pro x32 kurulu (x64 stabil çalışmıyor kilitleniyor o yüzden yıllardır x32 kullanıyorum)

şimdi sorun şu:

bilgisayarı ilk açtığımda sinyal ve kalite var görüntü yok.
bilgisayarı yeniden başlattığımda soru yok prog dvb çalışıyor.

her seferinde bilgisayarı açıp yeniden başlatıyorum mecburen. ilk zamanlar tamam dedim ama artık sıkıntı vermeye başladı böyle bir sistemde böyle komik durum olurmu neden yeniden başlatayım değilmi? Sad(
Alıntı

win 7.64 bit ve skystar 4.7.0.48 driver ile dvbviewer lisansla birlikte sıkıntısız kullanıyorum.

win 8.1 de ve progdvb ile hiç denemedim.

driver veya kodek kaynaklı olabilir.
Alıntı

ben de skystar 4.7.0.48 driver kullanıyorum. zaten yıllardır yeni sürüm çıkmıyor. benim satın aldığım kutudan çıkan cd ile siteden indirdiğim driver verisyonları aynı. ayrıca technisat.com skystara desteğini kapamış sanırım sitede aramada skystar ifadesi bile çıkmıyor artık.

bu arada yukarıdaki sorunun nerden kaynaklandığını anladım.
forumda bahsetmişlerdi dvbviewer açıp kapatıyorum sonra progdvb kanallar gösteriyor. bilgisayarı yeniden açıp kapatmaya gerek kalmıyor ama çok ilginç bi durum.

prog dvb pro 64 bit de sorun çıkmasının sebebini de anladım. setupta wdm sürücü yükleyemiyorsun sadece bda sürücü kuruyor o da ağır çalışıyor. wdm daha iyi türksatta 800 küsür kanal buldu ve kalite daha yüksek üstelik takılmıyor. bu yüzden win 8.1 x64 işletim sistemim bile olsa prog dvb pro x32 kullanıyorum.

dwbviewer açıp kapamadan direk progdvb çalıştırabilmenin bir yolu olmalı. driver versiyonu dvbvieweri otomatik kuruyor. belkide ona yönlendiriyor. ben dvbviewer kullanmak istemiyorum çünkü
Alıntı