What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SkyStar 2 İle anlog yayın Ve sinyal sorunu
Bug 

Selam Arkadşlar öncelikle uzun zamandır açılması gerekn forumunuz hayırlı olsun... benim şöyle bir sorunum var skystar tv kartım var 2 senderi kullanıyorum ama türk yayınlarının kanal D show gibi bunlardan sinyal alamıyorum Vede çözümü yok gibi eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.. Bide Biliyorum yok ama analog yayınları izleme şansımız varmı ????
Alıntı

(07-07-2009, 13:43)sguney demiş ki:  Selam Arkadşlar öncelikle uzun zamandır açılması gerekn forumunuz hayırlı olsun... benim şöyle bir sorunum var skystar tv kartım var 2 senderi kullanıyorum ama türk yayınlarının kanal D show gibi bunlardan sinyal alamıyorum Vede çözümü yok gibi eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.. Bide Biliyorum yok ama analog yayınları izleme şansımız varmı ????

hangi analoğu arıyon kaldı mı kı analag yayın...
Alıntı

analog yayınları izleyemezsin.. uyduda analog yayın kaldımı? hiç sanmıyorum.

yurtdışındasın sanırım bu kanalların avrupaya yönelik olanları var onları izleyebilirsin.
Alıntı

(07-07-2009, 13:56)ben_61 demiş ki:  
(07-07-2009, 13:43)sguney demiş ki:  Selam Arkadşlar öncelikle uzun zamandır açılması gerekn forumunuz hayırlı olsun... benim şöyle bir sorunum var skystar tv kartım var 2 senderi kullanıyorum ama türk yayınlarının kanal D show gibi bunlardan sinyal alamıyorum Vede çözümü yok gibi eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.. Bide Biliyorum yok ama analog yayınları izleme şansımız varmı ????

hangi analoğu arıyon kaldı mı kı analag yayın...

millet gider mersine sen gidersin tersine Big GrinBig Grin
Alıntı

Evde kart hariccinden başka mesela uydu alıcın varsa onu aç sinyal güçleniyor skystar 2 de açılmayan kanallar açılıyor hangi kanal olusa olsun fark etmiyor uydu açık olsun yeterli
Alıntı

analog degildir. ufak bir yazim yanlisi olmus bence. cünkü bahsedilen kanallarin ne tr de ne de avrupada analog yayinlari kalmadi. sinyal sorununa gelince, bunun bir kac nedeni olabilir. canagin yada lnb nin ayari iyi yapilmamis olabilr. böyle olunca bazi kanallarda sinyal alinirken bazi kanallarda sinyal alamama durumlari dogabiliyor. ya da kullanilan kablodan kaynaklanabilir. kablo eskimis yada kalitesiz bir kablo olabilr. kablo ile sorun ben kendimde yasadim. gittim öyle ratgele ucuz bir kablo aldim ve tv kartimi canaga baglamak icin. bir türlü sinyal alamadim kablo yeni oldugu icin sorunu orda hic aramadim günlerce ugrastim. sonunda baska kabloyla denedim ve oldu. tavsiyem ucuz oldugu icin kalitesiz kablo almayin arkadaslar.
Alıntı

Analog yayından bahsettiğim kendi yöremizde analog tv yayını yapan kanallardan bahsetmiştim..Sinyal sorununa gelince kanalD,Show,star,atv bunlar yok sadece ne yapdıysam çekmedi ama avrupaları çekiyor bi türlü anlamadım...mesela euroD çekiyor kanadD çekmiyor....
Alıntı

(07-07-2009, 14:45)sguney demiş ki:  Analog yayından bahsettiğim kendi yöremizde analog tv yayını yapan kanallardan bahsetmiştim..Sinyal sorununa gelince kanalD,Show,star,atv bunlar yok sadece ne yapdıysam çekmedi ama avrupaları çekiyor bi türlü anlamadım...mesela euroD çekiyor kanadD çekmiyor....

çanak ayarı ve lnb ayarı yap düzelir...
Alıntı

Arkadaşlar uydu alıcısnın aldığı sinyali skystar2 ile alamıyorum.... mesela OLAY tv receiverde var ss2de sinyal yok.Tv kartı SS2 2.6d sebebi ne olabilir .SS2 için sinyal güçlendirmek için herhangi bir program, aparat vesaire varmı? Yardımcı olan arkadaşlara TEŞEKKÜRLER.....
Alıntı

çanağa ince ayar yapmalısın.
Alıntı