What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar 2 PC Görmüyor

Skystar 2 Tv kartını xp sp3 bilgisayarım görmüyor kaç kere taktım çıkardım fakat görmüyor ne yapabilirim
Alıntı

Pc nin görmediğine nasıl kanaat getirdin

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

kasaya taktım tv kartını ve aygıt yöneticisinde görünmedi
Alıntı

aygıt yönecisinden bakınca, sarı renkli ağ denetleyicisi görünüyormu
Alıntı

XP SP3 de bu tür problemler okumuştum daha önce çözüm seçeneklerine gelirsek

1.) Eğer hali hazırda o sistemde daha önce kullanıldıysa tv kartı sürücüsü sisteme yüklü olduğundan sorun çıkıyor olabilir eğer böyle bir durum varsa skynet.sys dosyası aratılıp silinmeli ama bana kalırsa en iyisi komple format çünkü driver ı tamamiyle kaldırmak çok mümkün olmuyor. Eğer sistemin yetiyorsa windows 7 kullanmalısın.

2.) Bir başka sebep ise anakarttan olabilir eğer başka bir pci kart var ise, veya denemelik bulunabilecek ne olduğu önemli değil tv kartının takılıpta görülmediği slota takılarak pc nin görüp görmediğine bakılabilir.

PC eğer o kartıda görmüyor ise sıkıntı slotta demektir büyük ihtimalle o pci slotun içine hava üflemeni ve sonrasında süpürge ile tamamen içinden hava çekmeni öneririm tecrübe ile sabittir bu yolla çalıştırılan pci slotlar var. Özellikle uzun süre temizleyen ve boşta duran slot ların içi toz dolup sonrasında bişeler takılınca çalışmıyor.

Yok eğer diğer kartı görüpte sadece tv kartını görmüyorsa, tv kartını başka bir pc de düzgün çalışıp çalışmadığını denetlemen gerek.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı