What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar 2 Sinyal Problemi

Selamlar ss2 2.8 d 'de sinyal problemi yaşıyorum. Herzaman kullanmış olduğum kartımda bütün kanallar göstermemekte. Forumda belirtilen bütün güncellemeleri, transport listelerini vs.. güncelledim fakat sadece bazı kanallarda sinyal alabilmekteyim. Lnb 4 lü farklı odalarda da pc yi denedim fakat gene sadece belirli kanallar çalışmakta fakat receiver sorunsuz bir şekilde göstermektedir. Sinayali sıfırdan tarattığımda bulabildiğim ve çalıştırabildiğim kanalların listesini fotoğraf olarak ekliyorum. Olay ile ilgili enson çarem lnb sinyalini kontrol ettirmek Sizin fikirleriniz nelerdir.

resim ekte..
[Resim: FfSNq29D.jpg]

Tşk..
Alıntı

Malesef aynı sorun bende de mevcut. XP, Vista ve Windows 7 kurup denemeler gerçekleştirdim. Eski yeni tüm driver'ları kurup denedim. Ama ne yazık ki sonuç alamadım. Bazı kanallardan sinyal alamıyorum.
Alıntı

sorununuz kablodan olabilir eski ise sinyal sorunu taratır yada çanak antendende olabilir elembi nin hassas ayarı rüzgardan bozulmuş olabilir böyle bir durumda sadece güçlü sinyalleri alır zayıf olanları almaz anlattığınıza göre bilgisayarla ilgili olanları zaten yapmışsınız bu durumda bence sorun çatıda görünüyor
Alıntı

4 Odada da sinyali receiver ile kontrol ettiğimde %65 lerde seyretmekte. Bu sinyal normalmidir. Kaç seviylelerinde olmalıdır.
Tşk..
Alıntı

kanalına göre değişir hangi kanal? ilk mesajındaki resme bakılırsa çanak ayar istiyor.
Alıntı

(04-03-2011, 16:49)emre demiş ki:  kanalına göre değişir hangi kanal? ilk mesajındak iresme bakılırsa çanak ayar istiyor.

Kanal Adı TÜRKSAT TANITIM
Frekans 11844 V (Dikey)
SR 2222
FEC 3/4

de sinyal %61 de
Alıntı

Ayarlar>Aygıt>B2C2 SDK'yı seçin problem düzelir
Alıntı