What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar HD 2 DVBViewer Pro Lisanslı - Yayında takılma oluyor

Merhabalar

Bir kaç gün önce SkyStar HD 2 PCI + CI Aldım ve Yayında takılma sorunuyla karşılaştım.

Forumdaki arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Belki daha önce bu sorunla karşılaşmış olan biri olabilir.

Şimdi soruna geçiyorum. Hangi yayını izlersem izleyeyim çekmiş olduğum videodaki gibi takılmalar oluyor yayında.

Çekmiş Olduğum Video:

Bir kaç yol denedim ama yinede aynı şekilde takılmalar oluyor

HD Pack 2.6 Yükledim ( Belki Codeclerden kaynaklanıyordur diye )
DVBViewer Pro Lisans aldım
Driver denedim zaten güncel dedi Windows Big Grin

Merkezi Sisteme Bağlı. 20 25 Metre Kablo Kullanılmıştır. Programı kullanırken bilgisayar hiç zorlanmıyor. İşlemci ısısı 30 35 Derece civarında.

Sistem Bilgisi
Amd fx x8 8150
Asus m5a99x Evo
16 GB Ram
Gtx 480
Windows 7 Ultimate 64 Bit
Power Cooler Master GX 650W 80Plus Single Rail ( Bir arkadaş powerden kaynaklanabilir diye söyledi o yüzden belirttim )

Birde Skystar HD 2 PCI kartın üzerindeki güç girişi ne işe yarıyor...

Teşekkürler...
Alıntı

sinyalden lnb ayarı bence..
Alıntı

(23-09-2012, 13:12)emre demiş ki:  sinyalden lnb ayarı bence..

Çözüm olarak ne önerirsin ?
Alıntı

lnb ayarı bulunduğun konuma göre değişir...
[Resim: I7Qpf.jpg]
Alıntı

(23-09-2012, 13:26)emre demiş ki:  lnb ayarı bulunduğun konuma göre değişir...
[Resim: I7Qpf.jpg]

Dediğiniz gibi deniyecem. Şöyle bir durum var. Mesela Atv kanalı için DreamBoxtan aldığım %95 Sinyal Bilgisayarda Skystarda %60 civarında alıyorum.
Alıntı

klasik bir sorun tuner zayıflığı..
Alıntı

(23-09-2012, 14:01)emre demiş ki:  klasik bir sorun tuner zayıflığı..

Bunun çözüm yolu var mı ? Kusura bakmayın sizide yoruyorum ama bu işi çözmek istiyorum.

Birde kartın üzerindeki güç girişi ne işe yarıyor ?
Alıntı

diseq motor için...
Alıntı

(23-09-2012, 14:11)emre demiş ki:  diseq motor için...

Tuner zayıflığının çözümü yok mu ? + Olarak HD kanallarının sinyallerini %90 civarında alıyor ama yinede aynı takılma oluyor...
Alıntı

Hiçbir şekilde kafa yormana gerek yok bence aynı tuner i bile kullansalar cihazlar çoğunda aynı sinyal seviyesini alamazsın. TV kartlarında bu olay zaten daha belirgin biri ayrı donanımlar %70 der diğeri %90 der bunlar gereksiz seviyeler. %30 bir sinyalle çok rahat yayınlar izlenir. Senin tunerin de bir orun olabilir bence geri ver. Birisi daha boyle bir konu açmıştı sonuçta onu verdi skystar s2 aldı kurtuldu dertlerinden. Zaten twinhan kartlardan hiç hoşlanmam. Takılmalar ise, ya kodeklerden ya ekran kartından sürücüden felan yada anten donanımından felan olur. Ama sen receiverda takılmasız izliyorsan anten olayını eleyebilirsin bence hiç uğraşma geri ver yeni al.

Bu arada HDpack yüklemişin iyi hoşta onun yüklediği bir kodeği seçtinmi peki dvb-s playerdan yüklemekle iş bitmiyor.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı