What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar HD 2 ile uyumlu ve Sorunsuz Çalışan Anakartlar Hangileri ?

Skystar HD 2
Arkadaşlar , Sistemim
GIGABYTE P41-ES3G (LGA 775)
CORE 2 3GHZ ,
4GB KINGTON RAM
HD 5570 1GB PC EXpres V 2.1 Ekran kartı
[Resim: hxl6s.png]

Arkadaşlar.LGA 775 pin GIGABYTE Anakartımda PCI veriyolu hızını Destlenmediği için ,Skystar HD 2 sorunlar yaşıyorum, aslında Anakartların bir çoğunda bu sorun çıkıyor.forumlarda da hep pci veriyolu hızı yetmeyen uyumsuzluk çıkaran anakartlar çoğunlukta. . bazı veriyolu hızı yüksek anakartlarda bu sorun yaşanmıyor diye okuyorum. . ben kullandığım Skystar HD 2 Kartda WİNDOWS XP X64 İşletim sisteminde ,PROG DVB X64 6.91.6 ile sorunsuz izleyebildiğim halde , diğer tüm XP,ViSTA (X86 & X64)WiN7 (X86 & X64) ,WIN8 (X86 & X64) işletim sitemlerinde Sürekli yayınlarda kesilmeler ve sürekli mozaikleşmeler oluyor. Biosda dieriverlada HD 5570 Ekran kartımında sürücüler ihep güncel
Benim öğrenmek istediğim Skystar HD 2 kullanan Arkadaşlar Hangi Anakart ve Hangi işletim sistemi ile Bu DVBS-S2 karını sorunsuz kullanıyor. PCI slotlarını veriyolu hızı iyi modeller Arıyorumda . Bazı anakart kullannıcılarında bu sorun olmadığını öğrendim. zaten TECHNiSAT firması web sitesinde (FAQ) "Sıkça sorulan sorular" bölümünde Skystar HD 2 nin FOXON gibi Bazı bir çok anakarlarda uyumsuzluk yaşadığını bu sebeple ürününü golbal İNGİLİZCE destek SAYFASINDA da artık Skystar HD 2 ye destek verilmiyor zaten Artık bu kartı üretmeyip yerine PCI EX slotlu Skystar Express HD ürünün piyasya sürmüşler.

Acaba Hangi Anakart ve Hangi işletim sistemi ile Bu PCI arabirimli Skystar HD 2 kartını sorunsuz kullanılabiliyor. Benbu şekilde Kullanan yada böyle bir Skystar HD 2 li sistem kurarak uyumsuzluk yaşamayan Arkadaşların deneyimine Başvurmak için Soruyorum ilgi ve yardımız için şimdien teşekkürler.
Alıntı

benim anakart asus p5ne sli e6420 core2duo işlemci 4gb mushkin ddr-2 ram ve nvidia gts250 512mb ekran kartı ,windows 7 32 ve 64 bitte rahatlıkla kullanıyorum windows xp de de sorun yok tabiiki 32 bitinde winxp 64 için deneyimim yok ona yorum yapamayacam yalnız win7 de çok rahat kullanıyorum ve dvb wiever ile hiç bi sorun olmadan izliyorum sizin sorununuzun da anakarttan oldugunu pek zannetmiyorum dogrusu
Alıntı

Bende pc teknisyenimde , 1 senedir Denedim. anakartları. PCI Haberleşme hızı yüksek anakartlarda Bu sorun hiç yaşanmıyor. genelde o anakartlar PRO veya DELUX Seviyesinde PCI slotların Haberleşme hızı yüksek performanslı , Güney Köprü entegresi kaliteli Anakartlarda bu sorun hiç yaşanmıyor. sorun kesin anakarttan çünkü PCI slotunun Haberleşmesinde sorun çıkıyor. Sadece XP 64 bitde bu sorun PROG DVB 6 X64 (6.91.xx....) de bu sorun hiç olmuyor. oda prog dvb nin X64 SON Sürümlerinde bir BDA modülüne bazı yenilikler eklediler. Anakartlarda pcı veriyolu hızını maxsimum kullanabiliyor. lakin bir çok anakartdada WIN-7 WİN8 de başka uyumsuzluklara yol açıyor. sadece win xp x 64 bit de o modül sorunsuz çalışıyor. WIN-7 VE WİN8 işletim sitemlerinde ise yine bir çok anakartda aynı sorunlar çıkartıyor. yaklaşık 1 senedir. bu sorunla uğraşıyorumda . Artık kendime uygun bir anakart seçeyim diye yazmıştım zaten Technisat ın resmi sitesindede S.S.S Bölümünde bir çok anakart ile SORUN YAŞADIĞINI BELİRTİYORLAR. forumlarda bir çok anakart şikayetleri görmüşünüzdür zaten. zaten o anakart şikayetlerinden sonra Technisat firması şu an Skystar HD 2 şu an için Durdurdu.. sadece piyasada Elde kalan son partileri satılıyor. Resmi sayfasından Almanca dışında tüm web sitesinde Artık Destek vermiyor. Almanca olan web Sayfasında ise Artık Yeni işletim sistemleri için destek verme gibi bir planlarının olmadıklarını belirtmişler. ben bir çok anakartta denedimde çoğunda bu sorun hatta bazı anakartlarda dahada beter durumda. bazılarında çok daha az sorunlu. lakin DELUK ve PRO düzeyindeki anakartlarda hiç yaşanmıyor. birde veriyolu hızı GÜNEY KÖPRÜSÜ CHİP SETİ hızı yüksek kalitede anakartlada bu sorun yok. bende onların modellerini öğrenmek istemiştim. . SORUNSUZLAR LİSTESİNE bu anakartıda not alıyorum.Bu Arada anakartınızda çift VGA kategorisinde oldukça FİYAT / PERFORMANS olarak oldukça Güzel bir anakartmış, Ben gerçeği zaten hiç oyun oynamadığım tek vga çıkışlı anakartlara öncelik veriyorum.
[Resim: hxkvr.png]
Skystar Expres HD
Eve diğer bir odaya başka pc toplamak istediğim için biraz evvel skystar Expres HD almıştım. kargodan az evvel geldi. onuda PC ye takıp performansı bir denedim gerçekten güzel ve çok hızlı çalışıyor. başka bir sistem toplayıp o sistemde skystar Expres HD kartı. eski kullandığım bu sistemde ise anakartı değiştirip Skystar HD 2 yi kullanmak istediğim için sormuştum. iki ayrı odadaki pc de de HD izleyebilmek istiyorum yani. .ilginiz ve yardımınız için gerçekten çok teşekkür.selametle. kolay gelsin.
Alıntı

Selamlar,

GA-MA790XT-UD4P kullandığım kart bu. http://www.gigabyte.com/products/product...id=3010#ov

3 yıldır kullanıyorum bu anakartı. Kart görüldüğü gibi AMD tabanlıdır. İşlemcim AMD Phenom x4 3Ghz, 8GB 1333mhz ram kullanıyorum. Ekran kartı ise Nvidia GT-430

TV kartını ise en sonki PCI girişinde kullanıyorum.

Windows 7 64bit'de kullandım. Sorun çıkarmadı. Ama Windows 7'de genel olarak bu kart biraz sorunlu. Sorunun kaynağı ya windows'da ya da sürücülerde çözemedim. Arasıra TV izlerken program kapanıyordu. 2 farklı programda denedim sorun aynıydı. Tekrar sürücüleri silip kurunca bir süre düzeliyordu. Windows'u fazla kullanmadığım için üzerine de gitmedim.

Bu kartı genellikle Ubuntu Linux'da kullanıyorum. Linux'da hiç sorun çıkarmadı. Windows 7'den çok daha stabil çalışıyor.
Alıntı

Yaklaşık 4 yıl SS2 kartını kullandım. Son 3 yıldır da Skystar Hd2 kartını kullanıyorum. Bu kartları almadan önce ben de araştırma yaptım. Ana kartım Asus P5LD2 dir. Asus ve Technisat firmalarına mail attım. Asus ana kartta SS2'nin çalışması sorunlu diyorlar, siz ne dersiniz diye. Bana sorun olmayacağını söylediler. Ben de aldım ve 7 yıldır sorunsuz kullanıyorum.
Alıntı

bende 45 dakikada bir bilgisayarı donduruyor çakışma gibi bişey oluyor. ama çalışması iyi sadece arada bir bilgisayarı fena kitliyor sorun acaba dediginiz gibi anakarttan mıdır?
Alıntı

bende creativextremusic ve skystar hd pciex kart vardı,
skystar hd pciex tutarlı çalışmıyordu ,kilitleniyordu ,Asus P5g41 anakart sata2 portu bozuldu

ses kartını çıkarınca düzeldi ,Şu anda tam performans çalışıyor

Bence donanımınızı kontrol ediniz
Alıntı

(14-01-2013, 2:00)decameronus demiş ki:  benim anakart asus p5ne sli e6420 core2duo işlemci 4gb mushkin ddr-2 ram ve nvidia gts250 512mb ekran kartı ,windows 7 32 ve 64 bitte rahatlıkla kullanıyorum windows xp de de sorun yok tabiiki 32 bitinde winxp 64 için deneyimim yok ona yorum yapamayacam yalnız win7 de çok rahat kullanıyorum ve dvb wiever ile hiç bi sorun olmadan izliyorum sizin sorununuzun da anakarttan oldugunu pek zannetmiyorum dogrusu

(20-01-2013, 14:54)mYdOnOsE demiş ki:  bende creativextremusic ve skystar hd pciex kart vardı,
skystar hd pciex tutarlı çalışmıyordu ,kilitleniyordu ,Asus P5g41 anakart sata2 portu bozuldu
ses kartını çıkarınca düzeldi ,Şu anda tam performans çalışıyor
Bence donanımınızı kontrol ediniz

Evet Arkadaşlar çok haklı çıktınız, çünkü Bende Başka anakartlarda yapmadığını görünce ,Hemen Anakarttan olduğu kanısına varmıştım, Halbuki dediğiniz gibi bendede CREATiVE X-Fi (SB 0406) PRO PCI SES KARTI ndan kaynaklanıyormuş. ,ses karını çıkarınca düzeldi. Acaba CREATiVE in PCI Xpress Arabirimli bir ses kartı Alsam, yine bir sorun yaşarmıyım sizce ?. Demelerim benide çok Yanılttl. yanlış yönlendirmede bulundu isem tüm Arkadaşlardan samimiyetle özür dilerim.. anakartdan olduğu kanım çok kuvvetli bir Hal almıştı çünkü... Ama Anakartdan olmadığınada sevindim. bir fikir Arkadaşlara çok teşekkür ederim.bu sistemde CREATİVE X-Fi pcı express Arabirimli kart kullanan Arkadaşlarında görüşünü beklerim..Teşekkürler bu önemli bilgi paylaşımı için..
[Resim: 800px-Creative_SB_X-Fi_Fatal1ty-AB.jpg]
Alıntı

Yalnız windows 8 PRO X64 de SS HD 2 de halen atlama takılma , görüntüde sürekli mozaikleşme hatası devam ediyor. windows xp sp3 ve windows xp Pro X64 SP2 de ise sorunsuz şimdilik. diğerlerinide deniyorum şu an. yalnız windows xp Pro X64 SP2 hiç sorunsuz çalışması aklıma TECHNiSAT firmasının artık WiNDOWS 8 ede ve daha ileride gelecek işletim sistemlerine kesinlikte destek vermeyeğini açıklaması dikkatimi çekiyor. gerek attığım maillere gerekse resmi web sitesinde sürekli buna Vurgu yapılıyor."-WİNDOWS 8 EDE DİĞER GELECEK İŞLETİM SİSTEMLERİ DESTEKLENMEYECEK..." diye üzerine basa basa belirtiyorlar.. ben destek vermeyeceğini görünce aldığım win 8 de çalışsada gelecek işletim sistemleri desteklenmeyeceğini öğrenince ss2 expres kart içinde biraz da olsa pişmanlık hissetmeye başaladım gerçi..
Alıntı

Malesef yine windows 7 ve windows 8 İŞLETİM SİSTEMlerinde aynı sorun devam edince ankarttaki PCI veri hızı düşüklüğüne emin oldum. yani evet SES KARTI da çok etkiliyor. ama ÇIBANIN BAŞI ANAKART lardaki PCI veri hızı Haberleşmesindeki yavaşlık. bazı işletim sistemelrinde sorun olmasada malesef WİN 7 VE WİN 8 iletim sistemlerinde sorun oluyor. zaten bunu skystar HD 2 ve skystar 2 Express HD technisat firmasıda buna çok sık vurgu yapıyor.
Alıntı