What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar hd2 görüntü sorunu

arkadaslar 2 haftadır skystarhd2 aldım kasaya monte ettim driverleri kurdum sonra programları yukledim DVBViewer TE2 - progdvb - dvbdream - hepsini denedim sinyal alıyorum atv , fox, cine5, viva, gala ... cok güzel izleyebiliyorum ama kanald , star, kraltv.... bu kanallarda görüntü bozuk geliyor acaba sinyaldenmi diye receiwer ve tv ye takıp denedim kanllar süper izleniyor yani uyduda bir problem yok zaten kanal d nini sinyalı 98 kalite 53 de siteden baya araştırdım sorun codeclerde olabilir diye ama yaklaşık 10 tane codek denedim sürekli farklı farklı bazı codeklerde azda farklı olsa görüntü biraz düzeldi ama yine izlenilebilir bir tarafı yoktur. şimdi ben ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun bana
sistem özelliklerim
anakart: asus m2vmx-se
ekran kartım : ati radeon hd 4770
işlemci: amd x2 6000+ (3.0ghz)
ram:3gb
lcd ekran lg flatron w2261vp full hd
harddisk gerkli oldunu sanmıyorum ama yinede vereyim western blood 1tb 64mb önbellek
SadSadSad
Alıntı

PC donanımın HD izlemek için fazlasıyla iyi, çanak antenden recewier e gelen kablo yalnızca tek recewier kullanabilir. Eğer araya çatal attıysan veya recewier'in "LNB LOP" çıkışından uydu tv kartına kablo çektirdiysen sinyallerde sorun yaşarsın.
Codec sorunu yaşıyorsan: win7' ye özel http://www.4shared.com/file/JJriDMKI/Win...dows7.html yada SD pack 1.0 HD pack 2.4 http://www.4shared.com/file/mAPYovdp/SD_..._Elec.html te kurabilirsin.
Mevcut kurduğun bütün codec leri sistemden kaldır, win7 kullanıyorsan win7 codec leri illaki kur ve SD pack 1.0 ile HD pack 2.4 düde sırası ile kur. Ekran kartın 4 serisi bir radeon olduğu için cpu ya yük bindirmemek için video codec seçimini microsoft yada cyberling (pvd10) olarak seçimi yap HD içinde aynı seçim olacak.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

dediklerinin hepsini yaptım sorun çözülmedi yalnız dikkatimi çeken ilginç birşey oldu görüntüsünü bozuk olarak aldıgım kanalların hepsi 10000 sembol ve ustune sahib bunun nedeni ne olabilir lnb demi sorun acaba ayrıca kablom sadece türksat canagına baglı ve direk pc takmısın ara kablo felan yok yani
Alıntı

hangi DVB oynatıcısını kullanıyorsun?

Alıntı

DVBViewer TE2 - progdvb - dvbdream - hepsini denedim diyor. bence ortak anten sistemi
Alıntı

dvbdream progdvb dvbwier üçündede sorun aynı ve şimdi yeni bişe gördüm bir kanal listesi yüklemiştim 2 tane atv kanalı var birinin sembol hızı 16000 frekans 11790 v digeri ise frekan 11628 v sembol 6666 bunda sorun yok cam gibi calısıyor ama sembol hızı 16000 olanda göründü kesik ve duraklıyor
Alıntı

kabloyu kontrol et ayarların yanlış olabilir kullandığın anten sistemi hakkında bilgi ver
Alıntı

90 lık canak kullanıyorum 50m kabloyla direk pc ye bağlı
Alıntı

50 metre mi? çok fazla. acayip sinyal kaybın oluyordur. buna bir çare bul bence.
Alıntı

RG6 U4 kablo kullanmanı öneririm (çakmalarıda var)

Alıntı