What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar HD2 (VendorId 1822 - DeviceId 4E15)

Sistemi RAID-5 konfigürasyonuna getireceğim diyerek tekrar Windows 7 x64 kurdum fakat şimdi de "Driver" problemi yaşıyorum. Daha önce de aynı işletim sistemini 64Bit versiyon olarak kullanıyordum, driver yedeğini almadım. Birçok driver denedim fakat hiçbiri kurulamıyor bile... Tüm driver'lara ait inf dosyalarında "4E35" yazıyor Device Id olarak ama Windows Device Manager'dan baktığımda bendeki karta ait aygıt bilgilerinde "4E15" görüyorum.

Konu hakkında fikri olan?
Alıntı

temiz win7 64 bit sonrası yanlış driver kurduysan başta bundan olabilir?
ss2 ile alakalı inf leri temizle bence ayrıca bu mantis driveri denedin mi driver sayfasında ki.
Alıntı

(29-03-2013, 0:14)emre demiş ki:  temiz win7 64 bit sonrası yanlış driver kurduysan başta bundan olabilir?
ss2 ile alakalı inf leri temizle bence ayrıca bu mantis driveri denedin mi driver sayfasında ki.

evet birçok mantis denedim olmadı, sürücü yazılımıyla birlikte kaldırdım hep... Anlamadığım kısım neden 4E15 Device Id göründüğü..
Alıntı

o zaman doğru driverin inf'ni düzenle 4E35 i 4E15 yap öyle dene.
Alıntı

(29-03-2013, 0:32)emre demiş ki:  o zaman doğru driverin inf'ni düzenle 4E35 i 4E15 yap öyle dene.

zoraki sürmekle aynı şey, ünlem çıkıyor yanında...
Alıntı

Ayrıca yapmadıysan sürücüleri silince kartı sistemden kaldırıp bilgisayarı kapatırsan ve sistemin müsaitse başka bir slota takarsan çözüm olabilir. Kart takılı değilken sistem aç kapa. W7 nin yüklemeyi engellemediğinden de emin ol. Kolay gelsin. 64 W7 de SS HD2 kullanıyorum sorun yok. Anakart gigabyte.
Alıntı

(29-03-2013, 0:40)Zagex demiş ki:  Ayrıca yapmadıysan sürücüleri silince kartı sistemden kaldırıp bilgisayarı kapatırsan ve sistemin müsaitse başka bir slota takarsan çözüm olabilir. Kart takılı değilken sistem aç kapa. W7 nin yüklemeyi engellemediğinden de emin ol. Kolay gelsin. 64 W7 de SS HD2 kullanıyorum sorun yok. Anakart gigabyte.

Evet kartı Window'u kurarken kullandığım PCI yuvasına taktım ki zaten iki tane var donanımı algıladı ve DeviceId 4E35 olarak görünüyor.

Başladığım noktaya geri döndüm çünkü şimdi de sinyal yok...
Alıntı

Problem Mantis driver kullanmam nedeniyleymiş, technisat'dan driver'ı indirip system32\drivers'ı temizleyip tanıtınca problem çözüldü.
Alıntı

(10-08-2013, 16:04)fdirtythings demiş ki:  Problem Mantis driver kullanmam nedeniyleymiş, technisat'dan driver'ı indirip system32\drivers'ı temizleyip tanıtınca problem çözüldü.

hangi driveri indirdin link gönderir misin?
Alıntı

ftp://tsdownload:[email protected]_001.zip

veya az önce upload ettim (300K)

http://www.sendspace.com/file/88flpi

ayrıca technisat sitesi bir problem var, ingilizce girerseniz download'larda bulamıyorsunuz ama dili almanca yapınca çıkıyor...
Alıntı