What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar HD2 yi Kıracagım Artık

Bu kartı alalı 1 sene olmuştur ama doğru dürüst ağız tatıyda şöyle 1 saat bile hd yayın seyredemedim.Ne Trt HD ne Atv HD.Kullandıgım ProgDVB Pro son sürüm ve DvbViewer 4.5 Kanal ları acıyorum 20 dakika bilemediniz 30 dakika sonra hd kanallarda sinyal sıfır oluyor,programları kapatıp tekrar acınca hd kanallar tekrar geliyor ne yaptıysam olmadı.Bütün forumları dolaştım söylenen herşeyi harfiyen yapıyorum ama olmuyor lütfen yardım edin kıracam artık bu kartı.Pc konfirigasyonum şöyle

Anakart = Gigabyte GA-EP43-S3L
İşlemci = İnten Core2 Duo E7400 2.8 ama Overclock ile 3.5 de çalışıyor
Ekran Kartı = Sapphire Ati Radeon HD 4850, 256 bit 512mb
Ram = 4 gb 800 mhz
İşletim Sistemi= Windows 7 Ultimate 64 bit

Skystar HD2 driver 1.1.0.402
Alıntı

Ben bunu başından beri anlatıyorum ama ısrarla skytar hd2 burda övenler var varsa yoksa prof dosttum gerisi hikaye gözümde prof 8000 cı al rahatına bak burda en fazla sana codec ve drever yolu gösterilcek yine sıkıntı cekiceksin elinden cıkar derim...!!!
Alıntı

Evt haklısın 1.1.0302,1.1.0.402,1.1.1.302,1.1.1.502 bütün bu driver ları denedim codec olarak Cyberlink 10 ve AC3 kullanıyorum pc doanımları da yeterli bence ama olmuyor ve bütün forumlarda hep şikayet var bu karttan en iyisi elden cıkarmak dedigin gibi
Alıntı

(17-11-2011, 12:26)BayDay demiş ki:  Evt haklısın 1.1.0302,1.1.0.402,1.1.1.302,1.1.1.502 bütün bu driver ları denedim codec olarak Cyberlink 10 ve AC3 kullanıyorum pc doanımları da yeterli bence ama olmuyor ve bütün forumlarda hep şikayet var bu karttan en iyisi elden cıkarmak dedigin gibi

http://forum.skystar-2.com/skystar-s2-ne...-3799.html
Şu konuyuda incele hala burda izliyorum sıkıntı yok diyenler var onlarla bir irtibata gec istersen ama ben inanmıyorum...
Alıntı

(17-11-2011, 12:12)BayDay demiş ki:  Bu kartı alalı 1 sene olmuştur ama doğru dürüst ağız tatıyda şöyle 1 saat bile hd yayın seyredemedim.Ne Trt HD ne Atv HD.Kullandıgım ProgDVB Pro son sürüm ve DvbViewer 4.5 Kanal ları acıyorum 20 dakika bilemediniz 30 dakika sonra hd kanallarda sinyal sıfır oluyor,programları kapatıp tekrar acınca hd kanallar tekrar geliyor ne yaptıysam olmadı.Bütün forumları dolaştım söylenen herşeyi harfiyen yapıyorum ama olmuyor lütfen yardım edin kıracam artık bu kartı.Pc konfirigasyonum şöyle

Anakart = Gigabyte GA-EP43-S3L
İşlemci = İnten Core2 Duo E7400 2.8 ama Overclock ile 3.5 de çalışıyor
Ekran Kartı = Sapphire Ati Radeon HD 4850, 256 bit 512mb
Ram = 4 gb 800 mhz
İşletim Sistemi= Windows 7 Ultimate 64 bit

Skystar HD2 driver 1.1.0.402

nerde oturuyosun ben izmitteyim irtibata geçebilirsin
Alıntı

şimdi prof mrof hikaye masal bunlar ,alman teknolojisinin üstüne çin fasafisosu Big Grin komik yane,neyse gelelim senin sorununa, skystar hd2 kartı ile diseq kullanmayacan arkadaş diseq kullanırsan mutlaka çok iyi bir diseq olması gerekiyor yoksa kartın bay bay yapar ,kısa devreleri es geçip durur ama bir ara onunda canına tık eder artık ,sonra çanak antenin ii ayarlanmış olması gerekiyor zaten turksatta trt hd bana göre yok ,150sm antenle bir geliyo bir gidiyor yayını hareketli antenim her uydudaki her kanalı yakalıyo desem yalan olmaz ama gel gelelim tr hd ye onu sadece eutelsat w3 uydusundan izliyorum ,gelelim kodeklerine sadece ac 3 filter win7 için yeterli diğerleri hikaye dvb wiever de kodekler microsft dtv video decoder olacak audio da da ac3 filter seç o kadar
(17-11-2011, 12:26)BayDay demiş ki:  Evt haklısın 1.1.0302,1.1.0.402,1.1.1.302,1.1.1.502 bütün bu driver ları denedim codec olarak Cyberlink 10 ve AC3 kullanıyorum pc doanımları da yeterli bence ama olmuyor ve bütün forumlarda hep şikayet var bu karttan en iyisi elden cıkarmak dedigin gibi

arkadaşım sana şöyle anlatayım ben 6 yıl ss2 kullandım ve 2 yıldır ss2 hd kullanıyorum ,kartımı almanyadan aldım ömür boyu garantisi var ,sen forumlara inan istersen kartını değiştir bende derimki diseq i değiştir ,seçim senin ben türkiyede 6 tane diseq değiştirdim sonunda next le biraz olsa sinyal kaybını önledim ama biraz sinyal kaybı nextte de var ,bişeyi bilmeyen ve uğraşıp öğrenmek istemeyenler için sorun kart olsa gerek Smile
Alıntı

Arkadaşım, öncelikle dijital tv kartı kullanan arkadaşların muhakkak bir sorunu vardır. Benim kartta SkyStar HD-1 bu karta bazen sorun yapıyor. Sana tavsiyem işletim sistemin 64 bitte değilde-32 bit kullanman olacak.
Birde hd kanalları izlerken sinyal oranı değişimi nasıl? Mesala ben TRT HD yi izlerken sinyal oranı %68-%70 arasında. Son olarakta tv kartına giren kablo uçlarını bir daha gözden geçirmen olacak.
Kolay gelsin, ama dediğim gibi herkes bu kartlarda bazı sorunlar yaşar.
Alıntı

Eğer o kartın BDA sürücüsü var ise, onunla demenizi öneririm.
Alıntı

Şimdi ilgi ve alakaya teşekkür ederim.Tek başlık altında herkeze cevap vermeye çalışayım.Karta tek uydu Türksat takılı yani diseq yok.Hd kanallarda sinyal oranı 98/94 sd kanallarda sinyal oranı 98/82 oranlar gayet iyi bence hatta cok iyi bile fakat çanak 70 lik ve next lnb var üstünde.Yarın çanağı 90 lık ile değiştircem.Bugün birşey dikkatimi cekti Atv HD seyrederken görüntü kırıldı ve öyle dondu kaldı sinyal sıfır scren aldım ekte veriyorum sanırsam sinyali kacırıyor 70 lik çanaktan dolayı bakalım 90 lık la denicem olmadı lnb değiştirecem dahada olmadı kartı kıracam.
Ustalar resimden sorunun nerede oldugunu anlar sanırım.
Bu resim kırılması ve sinyalin sıfırlanması acaba driver danmı yoksa çanak tanmı ?

Eklenti Dosyaları Tırnak(lar)

Alıntı

(17-11-2011, 19:40)BayDay demiş ki:  Şimdi ilgi ve alakaya teşekkür ederim.Tek başlık altında herkeze cevap vermeye çalışayım.Karta tek uydu Türksat takılı yani diseq yok.Hd kanallarda sinyal oranı 98/94 sd kanallarda sinyal oranı 98/82 oranlar gayet iyi bence hatta cok iyi bile fakat çanak 70 lik ve next lnb var üstünde.Yarın çanağı 90 lık ile değiştircem.Bugün birşey dikkatimi cekti Atv HD seyrederken görüntü kırıldı ve öyle dondu kaldı sinyal sıfır scren aldım ekte veriyorum sanırsam sinyali kacırıyor 70 lik çanaktan dolayı bakalım 90 lık la denicem olmadı lnb değiştirecem dahada olmadı kartı kıracam.
Ustalar resimden sorunun nerede oldugunu anlar sanırım.
Bu resim kırılması ve sinyalin sıfırlanması acaba driver danmı yoksa çanak tanmı ?

Sen bütün bildiklerini dene arkadaşım şimdiden kolay gelsin sana baktın olmuyor kartı kırmaya karar verdiğin zaman sakın kırma o karta ben talibim bende normal ss2.8 a var istersen onuda sana gönderirim ilk teklifi ben yapıyorum çöpe atmaktansa bana hediye olarak göndermen beni çok mutlu edecektir hem yenide topluyorum bilgisayarı daha Tv kartıda Hd olursa süper olur. İşin şakası bir yanada tv kartları sorunları hep vardı bir şekilde sende sorununu çözersin yalnız dikkat et hep aynı şeyleri deneyerek sorununu çözmeye kalkma. (Elimden yardım etmek gelse yardımda ederdim ama ustalar gerekenleri söylemiş aynı şeyleri tekrar etmenin alemi yok.)Kolay gelsin.
Alıntı