What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar2 64 bit windows 7

Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum skystar2 driverleri sitemizde mevcut ama nedense verilen driverlerin hepsi 32 bit sistemler için 64 bit olan windows 7 sistemler için yok acaba 64 bit sistem destegi yokmu...? ben windows 7 64bit kullanıcısıyım işletim sistemim süper şimdi tekrardan xp veya vistaya dönmek istemiyorum bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim windows 7/64 için skystar2 driveri varmı ensan 4.5.1 olanı da kurdum olmuyor bilginize...??
Alıntı

İlk olarak elinde Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyası ve ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 setup dosyası olmasına rağmen kurulumu yapamayanlar, Aşağıdaki anlatım sizin için.

Bilgisayarınıza Skaystar uydu kartını taktıktan sonra yada sisteminizi Windows 7 yaptıktan sonra, gelelim Skaystar uydu kartınızı bilgisayarınıza tanıtmaya;

1- Sisteminizin Başlat menüsünden --> Denetim masası öğesine girin.
2- Denetim masasına girdikten sonra sağ üst köşede bulunan --> Görüntüleme ölçütü kısmını --> Küçük simgeler yapın. Denetim masasında yapacagınız ayarlara ilişken menüler çoğunlukta görünecektir.
3- Denetim masası içinde görünen menülerden --> Aygıt yöneticisi ne girin.
4- Girdiğiniz aygıt yöneticisinde yanında sarı renkte ünlem işareti olan --> Ağ bağdaştırıcı görürsünüz.
5- Yanında sarı renkte olan bu ağ bağdaştırıcı ya mausla sağ tıklayın --> Sürücü yazılımını güncelleştir deyin.
6- Açılan pencerede --> Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara kısmını tıklayın.
7- Açılan küçük pencerede --> Gözat butonuna tıklayıp elinizde bulunan Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyasının bulunduğu klasörün yerini gösterip tamam deyin.
8- Göstermiş olduğunuz klasörün yolu --> Gözat butonuna bastıgınız sayfaya yerleşecektir. Ve şimdi ileri deyin ve yüklme işleminin bitmesini bekleyin.

Kartı bilgisayarınıza tanıttık ama daha bitmedi. Kartı tanıtıp direk ProgDVB yükleyip calıstırmaya çalısan arkadaşlar programı calıstıramazlar. Devamı var. Devamını yapmadığınız sürece çalışmaz.

1- Kartı tanıtma işlemi başarıyla bittikten sonra bütün pencereleri kapatıp çıkın.
2- Elinizde bulunan Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup klasörünü açın.
3- Klasörün içerisinde yine tekrardan install isminde sarı bir klasör daha var.
4- İnstall klasörünü açın klasörün içerisinde bulunan setup dosyasını çalıştırın ve gelen bütün herşeyi bilgisayarınıza kurun.

Ve artık ProgDVB_Powerinstall' ı Windows 7 sisteminize yüklemeye geldi.

1- İndirdiginiz klasörün içerisindeki ''ProgDVBPowerIinstall7.7.3'' uygulamasını direk yüklemeye çalıştığınızda Windows 7 ile uyumsuzluk sorunu alırsınız. Ve ProgDVB yi Windows 7 ye yükleyemezsiniz.

ÇÖZÜM : İndirdiginiz yada elinizde bulunan klasörün içerisindeki ''ProgDVBPowerIinstall7.7.3'' uygulamasına

''mausla sağ tıklayın'' açılan menüden ''uyumluluk sorununu giderme'' sekmesini tıklayın. ''Program uyumluluğu

penceresi'' açılacak.

Açılan pencerede ''Önerilen ayarları deneyin'' kısmına tıklayın. Karşımıza yeni bir yer gelecek, gelen yerde

''programı başlat'' kısmına tıkladıktan sonra bekliyoruz.

ProgDVB Powerinstall yüklenmeye başlayacaktır. Yüklemeyi yapınız, yükleme işlemi bittikten sonra masa

üstümüzde açık kalan ''Program uyumluluğu penceresi'' nde altta bulunan ''ileri'' butonunu tıklayın. Yeni açılan

yerde ''Evet bu ayarı benim için kaydet'' sekmesine tıklıyoruz. Enson olarak ''Sorun giderme tamamlandı''

penceresi açılacak, Ordada ''sorun gidericiyi kapat'' sekmesine tıkladıktan sonra herşey tamamdır.

Artık program Windows 7 sisteminize kurulmuş oldu.

Geriye kalansa kendi ''DİSEqC'' ayarlarınızı yapıp izlemeye kalıyo.

İkinci Olarak Elinde Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyası ve ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 setup dosyası olmayanlar. Aşağıdaki anlatımda sizin için.

Hem Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyasını, hemde ProgDVB_Powerinstall_7.7.3

setup dosyasını aşağıdaki verdiğim linklerden indirebilirsiniz. Kendi Upload' ımdır.

İndirmiş olduğunuz ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 dosyasının içerisinde Beni oku yazılarında en ince detayına kadar anlatım mevcuttur.

Siz sadece dosyaları indirin içeisindeki anlatımlar size gereğinden fazla yardımcı olacaktır.

NOT :
- Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyasını indiren arkadaşlar yukarıda anlatılanlara bakarak kurulumu yapabilirler.

- ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 dosyasını indiren arkadaşlar ise indirdikleri dosyanın içerisinde bulunan Beni oku yazılarını okuyarak sorunsuzca kurulumlarını yapabilirler.

- İndireceğiniz ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 dosyasının içerisinde hazır ''plugins'' hazır ''Channels'' hazır ''transponders'' ve güncel ''vPlug'' klasörleride ayrıca vardır. Gerekli bilgiler yine Beni oku dosyalarında mevcuttur.

Bu Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyasının link i;

http://rapidshare.com/files/33496124...Stars.rar.html

Skystar uydu kartının Windows 7 sürümüne ait setup dosyasını ayriyeten aşağıdaki skystar' ın kendi sitenin linkinden Technisat Drivers 4.5.1 Full isimli dosyaya tıklayarakta indirebilirsiniz.;

http://www.skystar-2.com/drivers.htm

Buda ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 dosyasının link i;

http://rapidshare.com/files/33590026...7.7.3.rar.html

ProgDVB_Powerinstall_7.7.3 dosyası alternatif link;

http://hotfile.com/dl/24353409/c9551...7.7.3.rar.html

Arkadaşlar kimse teşekkür etmek zorunda değil, Lakin eğerki işinizi görmüşse, yardımcı olmuşsa bu konu size, sırada indirmeyi bekleyen ama çalışırmı diye tereddüt eden arkadaşlar için yorum yaparsanız iyi yada kötü farketmez, süper olur.

Bu kadar emeğe lütfen biraz saygı arkadaşlar.

Alıntı yapmak isteyen arkadaşlar, Kimse size alıntı yapmayın demiyor. Fakat okadar emek harcayıp konuyu açan kişiye biraz saygı. Alıntı yaptıkları ismi belirtin lütfen.
bu yazıları dikkatlice okursan kurarsın ben windows 7 64 bitte kurdum çünkü.
Alıntı

Arkadaşım emek vermişin eline sağlık denemeyi düşünüyorum..
Alıntı

verdiğin bilgiler için teşekürler kardeş ben bu ayarları yaptım 64 bitlik sürümü kullanabiliyorum eyvallah saol birşey sormak istiyorum şifreli kanalları izlemek için plug uygulaması var acaba bunu kursak sistemde bozluma olurmu xp olsa tamam derim uygulayım ama windows 7 olunca korkuyorum tavsiye edeceğin bişeyler varmı veya sen plug uygulamasını kullanıyormusun..?bilgi verirsen çok sevinirim kardeş verdiğin bilgiler için çok saol..........
Alıntı

win 7 x64 te skystar 2 usb' yi bu yazıda yazanlarla çalıştırdım , bayağıdır uğraşıyordum , birhan04 arakadaşa teşekkürler
Alıntı

arkadasım bu verdigin linklerden dosyaları indiremiyoruz baska cozum varsa lutfen
Alıntı

denemeyi düşünüyorum teşekkür ederim
Alıntı

bende win 7yi denemek istiyorum win verdiyin bilgiler icin tesekurler denicem
Alıntı

linkler kırık biel atamısın teş
Alıntı

arkadaşım ellerine yüreğine sağlık....çalışmışsın ki bu takdire şayan birşey....linkler çalışmıyor haberin olsun
Alıntı