What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar2 Çözüm Önerileri

Elimde skystar2 pci var. Kartın anten kablosu girişinde birbirine sürtme (kısa devre) bazen kartın kilitlenmesine sebep oluyor. Bugüne kadar en az 5 kere bu durumu yaşadım. Ama her defasında 2-3 gün sonra tesadüfen bir çözüm buldum ve kartı işler hale getirdim. Dün kartım işler haldeydi. Arkadaki anten kablosu, ekran kartı kablosu vs. çıkardım. Başka bir pc taktım format attım yeniden kendi kasamı bağladım. Düzgün çalışan kart aygıt yönetcisinde diğer aygıtlar kısmında sarı ünlem olarak gözüküyor. Daha önce nasıl çözdüğümü hatırlıyamıyorum. Kendi kasama format attım. Sonuç aynı. Diğer aygıtlar kısmında gösteriyor ve sarı ünlem var. Güvenli modda aynı hata. Bilgisayar kartı görmüyor yani. Bu durumu kilitlenme olarak biliyorum ama çözemedim. Üstadlarımdan yardım önerisine ihtiyacım var. Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.
Alıntı

ünlem muhtemelen sürücün düzgün yüklenmediğini gösteriyor.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Sürücüyü yüklemiyor ki.
Alıntı

Sorun tarafımdan çözülmüştür. Yardımcı olmayan tüm üstadlara teessüflerimi sunarım. Fenerbahçeli dostum teşekkür ederim. Kartı slotundan çıkardım. Tıraş kolanyalı bezle güzelce sildim. Çalıştırdım, sürücüyü gösterdim hemen tanıdı. Ama hala anlayamadığım sürücüsü tanımlı, progdvbsi kurulu, güzelce çalışan kart neden yeniden başlatınca sürücüyü tanımaz. Çok ilginç. Ben olayı hala kısa devreye bağlıyorum. Neyse artık.
Alıntı

Şunu söyliyeyim sen kafanı takmışsın kısa devreye ama eğer lnb bağlantısı kısa devre olsa muhtemelen ve daha önce karşılaştığıldından biliyorumki kartın tuneri yanabiliyor ve kart çöp oluyor. O toz meselesi benim ekran kartında vardı. Açıyodun görüntü yok vs. temizliyodum soketini geliyodu abuk sabuk bişey zaman kaybettiren. Bide böyle birşey gene olursa farklı bir pci slot deneyebilirisin birde sitede lite sürücüler var sadece inf dosyaları onlarıda deneyebilirsin

Alıntı

Bende daha önce bu tür sorunla karşılaşmıştım öncelikle silgi ve temizlik diyorum tabiki ama ondan sonraki sorunlara gelince oynanmış işletim sitemi kurduysanız pc'nize pc acıp kapandıgında kartı görmeye bilir pc nize reset atmanız gereke bilir tavsiyem home pre veya ultumate kurun pc'nize egerki hala böyle bir sorunla karşı karşıyasanız ankartınızın slotlarında bir sorun olabilir kolay gelsin...
Alıntı

benim pc uyku modundayken yada kilitliyken . pc açtığımda skystar kartı görmüyor
aygıt yöneticinden sağ tıklayıp tecnisat devre dışı bırak diorum / tekrar sağ tıklıyıp etkinlenştir diorum düzeliyor . buda benim kafama takılıyor
Alıntı

Kısa devre olmayabilir üstad, belki haklısın. Yanmadı bir türlü kurtulamadık şu karttan. 2004'ten beri var. Lakin yeni bilgisayarı alalı 17 ay oldu. Güzel bir makine topladım. Daha önce kullandığım bilgisayarda sorunsuz 6 sene çalıştı. Yeni makineyi alınca Xp kurdum, kartı tanımadı. Ses kartı olarak tanıdı. 1 hafta uğraştım olmadı. En son gigabyte firmasına e-posta yolladım. Sorunu anlattım. Win7 kur diye cevap geldi. Kurdum, kolayca tanıdı. O gün bugündür Win7 kullanırım. Şu an Win7 ultimate 32 kurulu. Kısa devreye takmamın sebebi, arka anten girişinin bağlantı kısmı dar, o yüzden kablo gevşek kalıyor. Kasada elektirik varken oynama olduğu zaman bu sorunu yaşıyorum. Başka sorun vermiyor yani. Bilemiyorum artık. Yine de sağolun.
Wolfman üstad, anakartın Asus mu? O sorunu biliyorum, genelde asus yapıyor diye okudum. Ya da ses kartı ile bazen çakışıyor.
Alıntı

ana kartım gigabayt g41mt-d3 / artık sorun teşkil etmiyor alıştım 15 saniyede sarı ünlem olan yere devre dışı bırak, Etkinleştir diyorum düzeliyor
Alıntı

(21-02-2012, 1:09)wolfman1903 demiş ki:  benim pc uyku modundayken yada kilitliyken . pc açtığımda skystar kartı görmüyor
aygıt yöneticinden sağ tıklayıp tecnisat devre dışı bırak diorum / tekrar sağ tıklıyıp etkinlenştir diorum düzeliyor . buda benim kafama takılıyor

Aygıtın Güç yönetimi ayarlarından "Güç kazançı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" diye bir seçenek var xp de 7 de farklı olabilir yanında bir var normalde seçili onun tikini kaldır dene

Alıntı