What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

skystar2 driver yüklemede pc kitleniyor

arkadaşlar öncelikle merhabalar. sorunum şu daha önce GİGABYTE 945gcm-s2l anakarta kullanmıştım bir problem yoktu. fakat anakartı degiştirdim yine GİGABYTE x38-dq6 aldım pc yi açtım donanımı gördü driver yolunu gösterdim (son sürücü 4.6.0) sürücü imzalanmamış yüklensinmi durdurulsunmu diye sordu bende devam dedim dosyaları kopyalarken pc kitlendi hiç bir tuş çalışmadı sadece power tuşuna basılı tutup kapadım ve açmaya çalıştım windows ekranı gelmeden önceki windows ekran logosunda yine dondu ve öyle kaldı. bu sefer power suppyden kapadım. güvenli modda açıp driveri sildim. ve tekrar başlattım problemsiz açıldı pc. aynı olay 4.5.0 sürücüsündede yapıyor. sizce problem ne olabilir çıkılmaz bir yol. yardım edeceklere şimdiden teşekürler
Alıntı

SkyStar-2 kartını başka bir slota takıp yeniden dene. Sorun % 70 çözülecektir.
Alıntı

kartı bda sürücüsüyle tanıtmayı dene. http://skystar-2.com/drivers.htm 4.6.0 lite bunu indir bda klasörünü gösterek dene.
Alıntı

Arkadaşlar tavsiye veren arkadaşlara teşekürlerimi sunuyorum. sorun hala çözülmedi efe ve emre kardeşim dediklerinizi uyguladım aynı sorun devam ediyor. birde şu kod çıkıyor hata kodu 10 diye bişey çıkıyo ve kitleniyo
Alıntı

(11-02-2011, 14:30)karayel50 demiş ki:  Arkadaşlar tavsiye veren arkadaşlara teşekürlerimi sunuyorum. sorun hala çözülmedi efe ve emre kardeşim dediklerinizi uyguladım aynı sorun devam ediyor. birde şu kod çıkıyor hata kodu 10 diye bişey çıkıyo ve kitleniyo

"kod 10 hatası" IRQ donanım çakışmasına işaret eder.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Geçen hafta Çin'den bir dostuma aldığım yeni S2 tv kartını kendi bilgisayarımda denedim. Aynı hatayı verdi. Sorun 2 şekilde çözelebildi. 1. Ses kartı creative'di onu çıkardım ve düzeldi.
2. İşletim sistemi Xp'den Win7 çevirdik düzeldi. Metin arkadaşımın dediği gibi donanım çakışması var. PCI yuvasında olan başka kart varsa onları sök dene. Eğer sorun çözülmezse işletim sistemini değiştir.
Alıntı

PCI yuvasında başka kart veya donanim yok. işletim sistemim xp evet bende zaten onun üzerinde durmaya başladım. bence bir sürücü ile çakışıyor onu bulmaya çalışacam. Aklıma IEEE1394 Portu geldi onuda biostan kapadım yine yaptı. şimdi 2 adet lan portu var onun üzerinde duruyorum. birini kapayıp yine deneyecem. artı olarak ben sürücü güncellemesi yapmıştım lan-çipset-ekrankartı-ses güncelleyi direk olarak var olan sürücü üzerine diger sürücüleri kurdum. şimdi sorum şu sürücü güncelleme yaparken anakartın atıyorum realtek sürücü programını kurarak güncelledim onu kurarken diger sürücü dosyaları sistemde kalıyomu
Alıntı

format attım yine olmadı ne dir bu kartın veya donanımın derdi anlamadım
Alıntı

(16-02-2011, 15:26)karayel50 demiş ki:  format attım yine olmadı ne dir bu kartın veya donanımın derdi anlamadım

Bence senin şu an kullandığın xp nin servis paketide önemli. Öncelikle onu kontrol et. Eğer sp2 ise, sorunun büyük ihtimalle budur, versiyonunu SP3 yap çünkü denediğin 4.5.0 ve 4.6.0 için sp3 gerekli veya gördüğüm en stabil sürücü 4.4.0 sürümünü kullan. Yok o değilse, windows un eğer bir mod bir xp ise, bazı paketleri kaldırılmış tema eklenmiş vs. bunun gibi ise, netframework 2-3-4 bence hepsini baştan kur. Tabii bunu sürücüden önce kur. Yok gene olmadı dersen çözümünü illaki buluruz.

Bende zamanında asus marka via chipsetli bir anakart kullanırken skystar ı tanıtmak için baya bir uğraşmıştım. Tanıtmayı başarmışdım ancak bu seferde, offline download a disc gibi sorunlar oluyordu. Senin kartında umarım via chipset değildir. Skystar2 via chipset i fazla sevmiyor gibi. 8-)

Alıntı

kardeşim anakart x38-dq6 via kullanmıyor direk olarak intel chipset var. evt onu forumuda bi yerden okumuştum asus larda problem çıkarıyor diye. hayırda anlamadıgım bundan önceki anakartta gigabyte idi buda öyle ama daha üst seviye bir kart. artı işletim sistemi modifiye degil bildigin xp sp3 lü olandan netframework 1.1 den 3,5 e kadar hepsi kurulu
Alıntı