What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar2 Kartı yüklüyorum ama sinyal yok

Arkadaşlar benim kartım Skystar2.
Bİlgisayar kartı görüyor ve kuruyor.sürücüsünü,technisat programını vs.güzelce kuruyorum.
Ancak kabloyu karta bağladığımda hiç sinyal alamıyorum.
LNB,reciver da çok güzel gösteriyor ama ss2 de yok.

Biraz araştırdım.kartın üzerindeki 102 nolu bobini değiştirince veya yeniden sarınca düzeleceği yazılı forumlarda..Ancak 102 yazan bobin yok kartta..100,220 ve 271 yazılı bobinler var..

Ne yapmamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim...
Alıntı

işletim sistemi windows7 mi acaba??
Alıntı

hayır windows Xp kullanıyorum
Alıntı

Bende de buna benzer bir sorun var. Win 7 kullanıyorum. Skytürk, Digitürk ve D-Smart paketlerinden sinyal alamıyorum. Normal receiverda bu kanallardan sinyal geliyor. En son çıkan 4.6.0 sürücülerini hem BDA hem WDM denedim, çözemedim.
Alıntı

LNB AYARLARINIZI TAM YAPIN BİRDE KALİTELİ KABLO KULANIN
Alıntı

(19-11-2010, 20:46)volbeat demiş ki:  Bende de buna benzer bir sorun var. Win 7 kullanıyorum. Skytürk, Digitürk ve D-Smart paketlerinden sinyal alamıyorum. Normal receiverda bu kanallardan sinyal geliyor. En son çıkan 4.6.0 sürücülerini hem BDA hem WDM denedim, çözemedim.

kabloyu çok iyi bağlamalısınız. kablonun içinde bir ortada diğeri de dışında teller vardır. dışındaki telin eksiksiz uçlara değmesi lazım.

Alıntı

(19-11-2010, 21:33)emre demiş ki:  
(19-11-2010, 20:46)volbeat demiş ki:  Bende de buna benzer bir sorun var. Win 7 kullanıyorum. Skytürk, Digitürk ve D-Smart paketlerinden sinyal alamıyorum. Normal receiverda bu kanallardan sinyal geliyor. En son çıkan 4.6.0 sürücülerini hem BDA hem WDM denedim, çözemedim.

kabloyu çok iyi bağlamalısınız. kablonun içinde bir ortada diğeri de dışında teller vardır. dışındaki telin eksiksiz uçlara değmesi lazım.

Valla bilemedimki, kart bozuk galiba diğer açtığım konuda yazdığım gibi. Technisat'a mail attım, bana bobin gönderin diye ciddi ciddi yazdım:

Dear sirs,

I've two Skystar 2 PCI tv cards. Both have the same problem and they got useless. It's the short circuit problem which causes the cards not to receive signals from certain frequencies. I can't believe that you didn't have a protection for this. I didn't make anything like using the cards on a motor dish system or something. One of them was 2.6b and other is 2.6c. Is there anything you'd recommend me to fix them? Can you send me a replacement of the faulty item? I've read on the forums that transformator numbered 102 is getting damaged. Maybe you can send me few spares of it?

Thanks in advance.
Alıntı