What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SkyStar2 Kumanda ile PC yi ve Monitörü kapatma.[Resimli]

Evet arkadaşlar ilk önce Uice adlı programı indiriniz.
Download: http://www.4shared.com/file/220521761/e9...setup.html
Uice Yama: http://www.4shared.com/file/220549082/46...patch

Programımızı kurduktan sonra ilk olarak karşımıza gelen şu şekilde olacaktır.

Dikkat programı açmadan önce winlırc programı açık olmak zorunda.

[Resim: resim1.jpg]

Seçeneklerden wınlırc programını seçtikten sonra Hardware Setup bölümüne geçiş yapabiliriz.

[Resim: resim2a.jpg]

Evet bu gördüğümüz alan sizde ilk olarak boş görünecektir.Ayarlarını yapmak için sağ tuşu tıklayarak boş yerde New Remote Control seçeneğine basıyoruz ve yeni bir kumanda kontrolu ekliyoruz.Kontrolun ismini benimki gibi Skystar2_remote yapınız.

[Resim: resim3x.jpg]

Evet şimdi Actions bölümüne geçebiliriz.Bu bölümde kumanda tuşlarını atayacağız.İlk olarak sizde herhangi bir tuş gözükmeyebilir.Kumanda tuşlarına sırayla basarsanız tek tek hepsine ordaki listenin dolduğunu göreceksiniz.

[Resim: resim4g.jpg]

Daha sonra atayacağımız tuşu seçerek resimde gödüğümüz gibi sağ taraftaki boşluğa sağ tuş ile tıklayarak new seçeneğini seçiyoruz.

[Resim: resim5p.jpg]

New seçeneğine tıkladıktan sonra gördüğümüz gibi karşımıza Action Definition seçeneği gelmektedir.Bu seçenekte tuşa ne atayacağımızı seçmekteyiz.
Mesela ben yatarak tv izliyorum PC de, bunun için kalkıp bir daha monitör ve kasayı kapatmıyorum.
Kasayı kapatmak için resimde gördüğünüz Shutdown Windows seçeneğini atayacaksınız.
Monitörü kapatmak için ise Turn off display seçeneğini atayacaksınız.
Mesela ben red tuşuna atadım PC kapatmak için Green Tuşunda ise Monitörü kapatma tuşu var.İstediğiniz tuşu seçerek atama yapabilirsiniz.

Bu program ile birçok şey yapabilirsiniz mesela dvbdreamı veya progDVB açıp kapatabilirsiniz.Action Definition menusunden Execute/Close application seçeneğinden dvbdream ve ya ProgDVB nin exe sini seçerek atama yapınız.

Eğer sorularınız olursa cevaplamaya ve yardım etmeye çalışacağım.
Teşekkürler ''uFk1''
Alıntı

eline sağlık faydalı bir konu. aynı programla farklı kumandalarda kullanılabiliyordu sanırım.
Alıntı

Evet illa skystar2 olması gerekmez.
Alıntı

program sanırım kısıtlı süresi bitince çalışmaya devam edecekmi? yoksa onunda formülü varmı?
Alıntı

(12-02-2010, 17:37)cemocem demiş ki:  program sanırım kısıtlı süresi bitince çalışmaya devam edecekmi? yoksa onunda formülü varmı?

1. mesaja şimdi yama dosyası ekledim.
Alıntı