What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skystar2 Sinyal Sorunu

Bende skystar2 tv Kartı var ve bende Turksat-Hatbord-Thor-Eutelsat W3-
Var Ben Ozelikle Thor ve Turksat Uydularında Sinyal cok Dusuk Turksat skyturk u izliyemiyorum aynı sekilde Thor uydusunda bircok kanalı sinyal yok diye izliyemiyorum . Canakları ayarlarken NEXT 2000 FTA USB cıhası kullandım .. Thor uydusunda en dusuk sinyal % 51 ile % 50 alıyorum ama skystar2 bagladıgımda % 10 dusuyor ve ben hıc bır sey anlamıyorum aynı kablo ile reciver e baglıyorum gayet guzel izliyorum ve hic bir kırılma yok ama skystar2 de sinyal dusuklugu bence bukadar olmaması lazım .. Bunu nasil halledebilirim .. Bu arada Konuyu Yanlıs yere Açtiysam kusura bakmayın.. Herkeze Tesekkurler Simdiden..
Alıntı

bu sinyal düşüklüğü tuner ile alakalı yapacak bir şey yok. daha iyi çanak ayarı yaparsın yada çanak çapını büyütmek gerek.
Alıntı

90 lık canaklar kullanıyorum hocam aynı canaklar recıver le oyle bır sorun num yok ayrıca tuner benım bıldıgım lcd tvlerde reciverlarda olur skystar2 de tuner yok zaten bir tek cıkıs var oda uydu kablosunu bagladıgın yer diye biliyorum ..
Alıntı

anlayacağın sinyal düşüklüğünün sebebikart ile alakalı ancak o kadar bir sinyal kaybının olmaması lazım.

%50 alıyorsan receiverde kartta %40 alırsın..
Alıntı

ayrıca canak ayarı da soyle iza ediyim en dusuk tp de 50 ile 51 sinyal alıyorum normal sinyal aldıgım 96 ile % 97 sinyal alıyorum .. turksat ta aynı sekilde % 96 sinyal alıyorum tradıgımda 95 kanal geliyor show tv skyturk bıle gelmıyor .
Alıntı

(24-07-2009, 21:08)asil47 demiş ki:  ayrıca canak ayarı da soyle iza ediyim en dusuk tp de 50 ile 51 sinyal alıyorum normal sinyal aldıgım 96 ile % 97 sinyal alıyorum .. turksat ta aynı sekilde % 96 sinyal alıyorum tradıgımda 95 kanal geliyor show tv skyturk bıle gelmıyor .

receiver için sanırım bu?
Alıntı

yok işte % 50 recıvırda alıyor en dusuk sinyal ama karta tarattıgımda % 10 geliyor butun kanalar geliyor ama kesık kesın benım anlamadıgımda bu normal recıvır dan dusuk geliyor ama bu kadar duuk gelmesı benım tuhafıma gitti bende bunu merek ediyorum ..
Alıntı

ben kartı kullandığım zamanlarda kartın sınyal seviyesi recevırdan daha fazla oluyordu...
Alıntı

neyse hocam sagolun gene ilgilendiginiz için .. tesekkurler
Alıntı

arkadaşlar skystar 2 kullanıyorum gerekli dosyalarıda yükledim ama hala şifreleri çözemiyorum bazı kanallarda kilit ekranı yeşil yanıyor ama ne ses var ne görüntü yardımcı olursanız sevinirim
Alıntı