What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SkyStar2 Win7 64bit Bazı kanallarda görüntü sorunu

Merhaba arkadaşlar. Windows 7 64 bit'te skystar 2 kullanmaktayım. Driver BDA olarak tanımlı ve progdvb 6.82.01 (64 bit) yüklü. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayar topladım. eski bilgisayarımdan (32 bit xp yüklüydü) ss2 kartımı yenisine taktım. Apartmanda merkezi uydu sistemi var. Benim sorunum; kart sorunsuz çalışıyor, kanal sinyalleri iyi. Ancak Ntv, cnbc-e, powertürk gibi kanallarda görüntüde takılmalar meydana geliyor. Başka kanallarda sıkıntı yok. Hatta programı açıp kapattığımda bütün kanallarda titreme oluyor. Sistemi yeniden başlatınca düzeliyor. (ayrıca evde dijital uydu alıcısı var, onda ntv dahil bütün kanallar gözüküyor.) Bu olayı 2 aydır çözemedim. Diğer dreamdvb'yi yükledim onu çalıştıramadım bile. Şimdi diyeceksiniz "codec" de sorun var. Onuda birçok kez denedim olmadı. En iyisi K-lite-codec gibi gözüküyor. Onunda 64bit, 32bit gibi bütün versiyonlarını kurdum ama nafile. Bu kartı 2005'ten beri kullanmaktayım. Birçok sorun yaşadım ama bunu bir türlü çözemedim. Forumu baya bi taradım ama benim soruna benzer birşey bulamadım. Gözden kaçırdıysamda affola.. Benim gibi sıkıntısı olan varmı ve de bu sorun hakkında bir çözüm öneriniz olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum...
Alıntı

(21-01-2012, 21:37)txsari demiş ki:  Merhaba arkadaşlar. Windows 7 64 bit'te skystar 2 kullanmaktayım. Driver BDA olarak tanımlı ve progdvb 6.82.01 (64 bit) yüklü. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayar topladım. eski bilgisayarımdan (32 bit xp yüklüydü) ss2 kartımı yenisine taktım. Apartmanda merkezi uydu sistemi var. Benim sorunum; kart sorunsuz çalışıyor, kanal sinyalleri iyi. Ancak Ntv, cnbc-e, powertürk gibi kanallarda görüntüde takılmalar meydana geliyor. Başka kanallarda sıkıntı yok. Hatta programı açıp kapattığımda bütün kanallarda titreme oluyor. Sistemi yeniden başlatınca düzeliyor. (ayrıca evde dijital uydu alıcısı var, onda ntv dahil bütün kanallar gözüküyor.) Bu olayı 2 aydır çözemedim. Diğer dreamdvb'yi yükledim onu çalıştıramadım bile. Şimdi diyeceksiniz "codec" de sorun var. Onuda birçok kez denedim olmadı. En iyisi K-lite-codec gibi gözüküyor. Onunda 64bit, 32bit gibi bütün versiyonlarını kurdum ama nafile. Bu kartı 2005'ten beri kullanmaktayım. Birçok sorun yaşadım ama bunu bir türlü çözemedim. Forumu baya bi taradım ama benim soruna benzer birşey bulamadım. Gözden kaçırdıysamda affola.. Benim gibi sıkıntısı olan varmı ve de bu sorun hakkında bir çözüm öneriniz olabilir mi? Şimdiden teşekkür ediyorum...

Skystar2 kullanırken öyle bir sorun ile karşılaşmadım;

1- Asla 64-bit codec kurma kurduysan kaldır,
2- Cyberlink codec kullan,
3- Ndis sürücülerini tercih et ve technisat sitesinden indir,
4- Dvb player'da Renderer olarak EVR kullan,

bunları uyguladığımda bende sorunsuz çalışmıştı...

Şimdi Ss HD2 kullanıyorum ve BDA kullanmak dışında diğerlerini yaptığımdan sorunsuz görüntü alabiliyorum...

[Resim: artehd013011681h2750020.jpg]

[Resim: artehd013011681h2750020.jpg]
Alıntı

Hocam 32 bit codeclerdede sorun çözülmemişti zaten. Cyberlink codec'i HDPack2.4 diye bi codec programında kurdum ama oda nafile. daha beter yaptı görüntüyü. "NDİS" derken "Network Driver Interface Specification" demek istiyosun galiba yani ağ bağdaştırıcısı olarak tanıt diyorsun kartı. Maalesef kart bu donanımda çalışmıyor. Özellikle Technicsat'a mail attım. Adamlar bana BDA olarak tanıttırdı (64bit için) ve kart ancak böyle çalıştı. DVB playerda "renderer" diye bişey bulamadım zaten orda kanalları doğru düzgün bulmuyor bile. En iyi progDVB'de çalışıyor SS2.
Genede teşekkür ederim yardımın için Big Grin)
Alıntı

Aynı problem bende de var. Çözümü araştırıyorum ama bulamadım. tn8 i trt1 i direk açıyor ama atv kanald star show vs. kanalları tıkladığımda kırma yapıyor bazense hiç açmıyor. sinyal gelip gidiyor. Sorun nedir çözemedim.
Alıntı

Pci girişini değiştirdim sorun çözüldü. en alltaki slottaydı bir üste aldım. driver kurulumunu otomatik yeniledi. dvb dream i direk çalıştırdım çalıştı. Bu arada kullandığım driver 4.5.1 de B2C2 SDK olanı kullanıyorum.
Alıntı

Benim anakartta başka PCI slot yok. O yüzden senin yaptığını deneme şansım yok. Bende senin kanallar çekiyor sadece doğuş yayın grubuna sahip kanallarda bozulmalar oluyor. Örneğin Ntv bozuk ama Ntv avrupada sıkıntı yok. Anakartı yeni almıştım. Heralde onda bir çakışma var çünkü başka bir alternatif yok. Ya da kanallarrın sinyalleri Yatay ve Dikey olarak ayrılıyor. Ondan da olabilir. ancak aynı kablo sisteminde televizyonda sıkıntı yok. Artık kendimi alıştırdım. Benim şanssızılığım. Yenisini alana kadar idare edicem artık Sad((
Alıntı

Ben SS HD2 de bu sorunu çözebilmek için (1.3 driver) WINDOWS XP X64bit SP2 pro kullanmak zorunda kaldım. DVB DREAM 1.7 ile kullanıyorum. bir sorun yaşamıyorum. yoksa gerek WİNDOWS 7 (X86 & X64) ,Gerekse WINDOWS XP SP3(X86) da sorun çıkıyor. Arasıra WINDOWS XP X64bit SP2 pro da progdvb 4.92 pro yuda kullandığım oluyor. ama favori tercihim DVB DREAM 1.7 oluyor genelde.
Alıntı

Sorunu çözmenin en önemli ve kesin yolu lnb'yi değiştirmek. Dandik bir model iş görmüyor. 4 başlı lnb vardı sorun oradaymış. Slot değiştirdim düzeldi bir süre. sonra tekrar aynı sorun oldu. Lnb değiştirdim düzeldi. 1 aydır stabil çalışıyor.
Windows 7 x64 işletim sistemi
Dvb Dream 1.4i (1.7'de de çalışıyor)
WDM Driver 4.6.1
Alıntı