What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skyvision kullanan varmı ?

Arkdşlar skyvision ile dvbdream ve hadu hepsi kullanabiliyormu + ve - leri nelerdir?
Alıntı

Hadu vb şeyler sadece dvb player lar için bir eklentidir. O yüzden dvb kartla hiçbir alakaları yoktur. Önemli olan dvb player ile dvb kartın uyumudur. O kart muhtemelen twinhnan dır o sayede dvbdreamde çalışır. Ancak herkese söylüyorum artık şu dvb kartların tam adını yazın sadece marka adı yazıp bırakmayın.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

Performansı nasıl peki hocam ?sistemi yoruyormu yoksa skystar2 den dahamı hızlı ?
Alıntı

O kartlarla ilgili herhangi bir tecrübem yok. Eğer sen yeni kart alacaksan bence ilk önce dvb-s2 kart almalısın ona göre araştır. Artık dvb-s kart almak mantıklı değıl.

Alıntı

skystar hd2 mi al diyorsun yani hd2lerde sadece hd yayınlarımı izliyorsun hepsinimi bilgi verirmisiniz?
Alıntı

DVB-S2 destekli kart almalısın bence alacağın böyle bir kartla bütün yayınları alırısın hem sd hem hd ancak bunun için model öneremiyorum ama bu aralar bende almayı düşünüyorum aklımda Skystar S2 var. Skystar HD2 de alınabilir ancak çeşitli problemler duydum ve soğudum birde onun kart girişi felan var benim için gereksiz. Eğer digiturk vs platformlara üye olup izlemeyeceksen o kartı almak anlamsız daha pahalı Skystar S2 ye göre. Ama bu kartları bulmak zor. Nette aratınca çok çıkıyor ancak stokta var mı yokmu belli değil. Yada Ankara daki temsilciden direk alınmalı. Yanlış hatılamıyorsam ptt ile para gönderince kargo ile gönderiyordu ankara daki temsilci.

Alıntı

(02-01-2012, 20:42)elektro_fb demiş ki:  DVB-S2 destekli kart almalısın bence alacağın böyle bir kartla bütün yayınları alırısın hem sd hem hd ancak bunun için model öneremiyorum ama bu aralar bende almayı düşünüyorum aklımda Skystar S2 var. Skystar HD2 de alınabilir ancak çeşitli problemler duydum ve soğudum birde onun kart girişi felan var benim için gereksiz. Eğer digiturk vs platformlara üye olup izlemeyeceksen o kartı almak anlamsız daha pahalı Skystar S2 ye göre. Ama bu kartları bulmak zor. Nette aratınca çok çıkıyor ancak stokta var mı yokmu belli değil. Yada Ankara daki temsilciden direk alınmalı. Yanlış hatılamıyorsam ptt ile para gönderince kargo ile gönderiyordu ankara daki temsilci.

Hocam bende zaten ss2 var ben sadece skyvision daha hızlı alınabilirmi diye sordum Big Grin skystar hd2 ***** denen yerde varda ne gibi sıkıntıları varmş anlayamadım bide orda iki tane ss2 hd var hangisini öneriyorsunuz siz ?
Alıntı

(02-01-2012, 20:47)Lecossel demiş ki:  
(02-01-2012, 20:42)elektro_fb demiş ki:  DVB-S2 destekli kart almalısın bence alacağın böyle bir kartla bütün yayınları alırısın hem sd hem hd ancak bunun için model öneremiyorum ama bu aralar bende almayı düşünüyorum aklımda Skystar S2 var. Skystar HD2 de alınabilir ancak çeşitli problemler duydum ve soğudum birde onun kart girişi felan var benim için gereksiz. Eğer digiturk vs platformlara üye olup izlemeyeceksen o kartı almak anlamsız daha pahalı Skystar S2 ye göre. Ama bu kartları bulmak zor. Nette aratınca çok çıkıyor ancak stokta var mı yokmu belli değil. Yada Ankara daki temsilciden direk alınmalı. Yanlış hatılamıyorsam ptt ile para gönderince kargo ile gönderiyordu ankara daki temsilci.

Hocam bende zaten ss2 var ben sadece skyvision daha hızlı alınabilirmi diye sordum Big Grin skystar hd2 ***** denen yerde varda ne gibi sıkıntıları varmş anlayamadım bide orda iki tane ss2 hd var hangisini öneriyorsunuz siz ?

Daha hızlı derken ?

Yukarıda yazdığından daha hızlı çalışıp çalışmadığını sorduğun anlaşılıyor. Ben sadece S2 olanı düşünüyorum. Öbür kartta gereksiz kart girişi var o yüzden daha pahalı. Skystar S2 şu

[Resim: xbjtX.jpg]

HD2 modelinde hd kanalları izlerken 20dk sonra sinyal sıfıra düşüyomuş ve pc ye res atmadan düzelmiyormuş. Ama bu sitede bu sorunu yaşamayanda var oda ayrı. Ama 7-8 yıldır ss2 kullanıyorum. Şunu söyleyebilirim ki bu skystar lar bazı anakartlarda sorunlu çalışıyor. SS2 eski via çipsetli anakartlarda sorunluydu mesela. Sürücüleri görmüyordu falan filan. Ama bunu firmada inkar etmemiş ss2 nin bir dökümanında bundan bahsediliyordu.

Bu arada yeni bir model daha çıkmış buda pci değilde pci-ex soketine sahip. Kartın adı SkyStar 2 eXpress HD o sitede gene var.

[Resim: skystar2expresshd.jpg]

Aşağıda inceleme videosu var.

http://www.youtube.com/watch?v=8VP2EBABC1w

Alıntı