What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorun SkyStar S2'de mi Anakartta mı PCI Slotta mı?

merhaba arkadaşlar.. uzun zamandır karşı karşıya olduğum problemi kendim çözmeye çalışıyorum 2 aydır ama sonuç alamıyorum..son çarem size danışmak oldu.

SkyStar S2 , 4.6.0 sürücüsü ve dvbviewer kullanıyorum.sorun ilk başladığında dvb programını açtığımda sinyal geliyor ama ses ve görüntü yok.codeclerle ilgili bir durum değil,çünkü bu sorun arasıra oluyor.en başlarda ağ bağlantılarından devre dışı bırak-etkinleştir şeklinde çözüyordum.bir kaç zaman sonra devre dışı bırakıp etkinleştir dediğimde ağ bağlantılarındaki tv kartı aygıtı kaybolmaya başladı.. buradan sonrada dvbviewer kartı görmüyor ve normal olarak sinyal yok..driver problemi var diye düşünüp daha eski ve en son versiyonlu sürücüleri kurarken ise şu uyarıyla karşılaşıyorum ve yükleyemiyorum.skystar 2 kartını da denedim bilgisayarda.. aynı şey yine oluyor..
kartta problem olsa skystar 2'de aynı sorun devam etmeyeceğini tahmin ediyorum.bu durumda arızalı olan anakart mı yoksa pci slot mu ? farklı bir slot deneyemiyorum çünkü ekran kartı boşta olan pci slotun üstünü kapatıyor..

Alıntı: Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)
Aygıt bilgi kümesi veya öğesi için seçili sürücü yok.
Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.

[Resim: 14w9m3a.jpg]

[Resim: 2crlx8g.jpg]
Alıntı

Bende bu duruma benzer bir sorunla karşılaştım, Pc bazen kartı tanıyor bazen tanımıyor, benki sorun anakart kasaya tam oturmuyor bu yüzden pci kartta yuvasına tam olarak girmiyor. Çözümü anakartın montajını tekrar yaptım, ekran kartı ve diğer bileşenleri söküp tekrardan montajını yaptım, şimdilik bir sorun yok.
Alıntı

Kartlarda sorun olsa 2side aynı hatayı vermezdi,büyük ihtimal pci veriyolunu kontrol eden chiplerde sorun olabilir.Anakart arıza tespit kartı ile bir kontrol ettirin pc yi.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Alıntı

Bende de benzer problem vardı bugün.Bazı kanallarda sinyal alıp görüntü alamıyordum.
Kartımı en alttaki pcı slota takıyordum.
Kartın PCI slotunu bir üste aldım ve format attım şu an gayet hızlı ve bütün kanallar gösteriyor. Ondan önce kartla ilgili herşeyi kodek sürücü programlar hepsini kaldırıp tekrar yüklemiştim ama düzelmemişti.
Demek ki PCI slot fark yapabiliyor.
Alıntı

ayni problem bendede var..cozum olarak pc ye hem win 7, hemde win xp kurdum..win 7 ahci modda kurulu..xp is normal ide ..ben win 7 kullaniyorum her zaman..acilista hangi isletim sistemi diye sordugunda xp ile aciyorum.ahci modda oldugu icin acilmiyor.mavi ekran veriyor.tekrar pc kapatip actigimda ise normal win 7 ile baslatiyorum..sonucta,pc tv karti normal goruyor ve calisiyor..ben baska yol bulamadim..boyle kullaniyorum..sende baska yol bulamaz isen deneyebilirsin ..kesin tutar..
Alıntı

sorun kesinlikle anakartında.özellikle asus anakartlar bu konuda epey bir sabıkalı.pci slotu tokatla kendine gelir
Alıntı

anakartım msı..asus değil
Alıntı

kartının tam modelini yazar mısın.. yanlış sürücü kullanıyor olabilirsin.
Alıntı

Evet çoğu kişinin dediği gibi asus anakartlarda sorunlar oluşuyor ama bunun asıl nedeni asus un via çipset kullanmasıdır. Bütün skystar lar ile via çipsetlerde sorun olabiliyor. Şimdi sen önce Aygıt yöneticisinde eğer gözüküyor ise çakışma olup olmadığını öğren eğer var ise, pci slot değiştir.. Eğer çakışma yok ise, aygıt yöneticisinde hiç gözükmüyor ise, pc ni açi kartı çıkart ve takılı olduğu slota derin bir nefes alıp üfle bir kaçkere üfle (tecrübeyle sabittir çok sorun çözmüştür). Sonra aygıt yöneticisinde hale gözükmüyor ise, denetim masası altında yeni aygıt ekle yi bul ve tıkla arat. Eğer gene bulamazsan bu dediklerimi diğer pci slot lar için dene gene olmaz ise, o kart sorunlu veya senin anakart bir yakınının bilgisayarına takıp o pc nin görüp görmediğine bakarak anlayabilirsin.

Bide şu sürücü ile dene:

http://www.technisat-daun-fs.de/assets/m...S2_001.zip
Alıntı

(21-08-2011, 21:21)TheSeyTan1907 demiş ki:  merhaba arkadaşlar.. uzun zamandır karşı karşıya olduğum problemi kendim çözmeye çalışıyorum 2 aydır ama sonuç alamıyorum..son çarem size danışmak oldu.

SkyStar S2 , 4.6.0 sürücüsü ve dvbviewer kullanıyorum.sorun ilk başladığında dvb programını açtığımda sinyal geliyor ama ses ve görüntü yok.codeclerle ilgili bir durum değil,çünkü bu sorun arasıra oluyor.en başlarda ağ bağlantılarından devre dışı bırak-etkinleştir şeklinde çözüyordum.bir kaç zaman sonra devre dışı bırakıp etkinleştir dediğimde ağ bağlantılarındaki tv kartı aygıtı kaybolmaya başladı.. buradan sonrada dvbviewer kartı görmüyor ve normal olarak sinyal yok..driver problemi var diye düşünüp daha eski ve en son versiyonlu sürücüleri kurarken ise şu uyarıyla karşılaşıyorum ve yükleyemiyorum.skystar 2 kartını da denedim bilgisayarda.. aynı şey yine oluyor..
kartta problem olsa skystar 2'de aynı sorun devam etmeyeceğini tahmin ediyorum.bu durumda arızalı olan anakart mı yoksa pci slot mu ? farklı bir slot deneyemiyorum çünkü ekran kartı boşta olan pci slotun üstünü kapatıyor..

Alıntı: Bu aygıtın sürücüleri yüklenmemiş. (Kod 28)
Aygıt bilgi kümesi veya öğesi için seçili sürücü yok.
Bu aygıta bir sürücü bulmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.

[Resim: 14w9m3a.jpg]

[Resim: 2crlx8g.jpg]

Arkadaşım imkanın varsa kullandığın dvb kartının resmini verebilirsen veya skystar 2 mi skystar s2 mi kullanıyorsun site resmi dahi olur senin yazından skystar s2 anlıyorum skystar s2 nin sayfasıda budur http://www.technisat.com/en_XX/SkyStar-S...563456789/ buradaki dosyaları kullanabilirsin kartın eğer buysa dvb s2 yeni karttır en basit olarak trt hd kanalını seyrede bilirsin saygılarımla
Alıntı