What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SS2 kartın bozulduğundan nasıl emin olurum?

Arkadaşlar benim kart 11700 üstü frekanslardan sinyal alamıyor. Bozulmuş mudur? Bobin tekrar sarma işlemi mi yapmam gerekiyor? Elimde önceden bu şekilde arıza yapan bir 2.6b vardı, şimdi de o bozulunca aldığım 2.6c'de aynı problem oldu. Bu karta basit bir kısa devre koruması neden koymamış bu adamlar anlamıyorum. Bir de alman olacaklar çin malı olsa neyse.
Alıntı

kartı bozacak bir işlem yaptıysan motor bağlama, ortak anten sisteminde receive ile birlikte kullanma vs gibi bozulabilir. değilse bozulmamıştır. ortak anten sistemi, uzun kablo, anten ayarında sorun olabilir.
Alıntı

SS2 karta teşhis koymadan önce normal DVB alıcısıyla 11700 ve üstü tp li kanallardan sinyal alıp alamadığınızı kontrol ettikten sonramı SS2 nin bozulduğuna kanaat getirdiniz. ?

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Şöyle bir durum oldu. Apartmanın (5 katlı) çatısından zemin kata ve ikinci kata çift çıkışlı lnb'den kablo indirdim. Zemin kattaki normal uydu alıcı tüm frekanslarda sorunsuz. Benim ikinci kattaki evimdeki dijital tv kartı bu 11700 üstünü almıyor. Uydu antenci çağırdım bugün düzelmesi için. O da tuttu 4 çıkışlı lnb taktı yine aynı. Ancak eleman kendi cihazıyla benim tv kartına giren kablodan gayet güzel sinyal alıyor.

Bu arada bu bahsettiğim önceden bozulmuş olan 2.6b'nin bobinini söktüm, içindeki kabloda çok ciddi bir kararma falan yok, hafif rengi koyulaşmış gibiydi. O bobinin iki ucuna volt ampermetre ile falan bakılsa anlaşılmaz mı? Diğer kartı da söktüm onu da bozucam şimdi canım sıkıldı.
Alıntı

Tek çıkışlı LNB ile deneme yapınız bakalım ne deyişecek, çift ve dört çıkışlı LNB lerin izolesi tek çıkışlı LNB lere oranla pek iyi sayılmaz bu nedenle kayıbı fazladır. Neredenmi biliyorum çünki bende antenciyim, edindiğim tecrübeye dayanarak örnek vermek gerekirse aynı TP frekansında deneme yapılmak kaydıyla tek çıkışlı lnb 8 SNR veriyorsa iki ve dört çıkışlı LNB de 6.8 5.8 SNR ye kadar düşebiliyor ve ayrıca DISEqC swich kullanıyorsanız yine bir kayıp daha yaşarsınız. Söz konusu SS2 oluncada işler değişiyor tabi.

Kendimden örnek vermem gerekirse Motorlu çanak kullanıyorum Kablo olarak RG6 U4, kablo mesafesi 15 metre, sinyal kaybı olmaması için DISEqC swich kullanmıyorum. Tek çıkışlı ve küçük gövdeli next LNB ve Vbox pozisyoner ile SS2 2.6 D kartımla 3 senyi aşkın zamandır herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

İllaki çift çıkışlı lnb kullanacaksanız çanak çapı 120 cm lik çanak anten tercih etmeniz gerekecektir, Kaldıki çift çıkışlı LNB de kullanacağınız 120 cm lik çanak çift çıkışlı LNB nin kalitesine bağlı olarak 90 cm lik veya daha altında randımanlı çalışacaktır.

Sinyal kaybı olmaması için kullanacağınız çanak anten mutlaka sac olmasına dikkat ediniz, aliminyum çanaklarda sinyal kaybı çok oluyor, nedeni ise aliminyum çanak güneşte çabucak genleşme olduduğu için geometrik yapısı bozuluyor.

Alıntı

Arkadaşlar problemi çözdüm, o arıza çıkaran bobini tamamen sökünce herşey düzeldi. Belki bazı frekansları yine çekmiyordur ama benim istediğim frekanslar geldi.
Alıntı

bu bobin sorunu iyiden iyiye fazlalaştı. technisatı bombardımana tutmak lazım.
Alıntı

Bobin arızası genelde DISEqC motor kullanıldığında oluşan bir durumdur, yada iyi kalitede olmayan ve fazla akım çeken LNB ve DISEqC swich malzemeleri yüzündende kaynaklanıyor olabilir.

Alıntı