What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 2 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SS2 Kumanda Yardımı..

Arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım. Artık sürekli sorularımla kafanızı ağrıtırım. Dün gece itibari ile metin isimli arkadaşımızın verdiği döküman ile SS2'den TV kanallarını izlemeye başladım. Şuandaki sorum ise, SS2 ile birlikte gelen kumandanın DVBViewer'e tanıtılması veya ayarlanması. Nedir, nasıl yapılır, nereden yapılır. Rica etsem kısa bir bilgi verebilirmisiniz?

Uzaktan kumandamında çalışmasını istiyorum.
Şimdiden teşekkürler...
Alıntı

DVBDream' de "ayarlar" da uzaktan kumandayı seçiniz, sağ üst kısımda "uzaktan kumanda tipi" yazan yerin altında twinhan kumandayı seçip "uygula" ya basınız SS2 kumandada bazı tuşlar varsayılan olarak ayarlı olmadığı için bu tuşların işlevlerini sizin atamanız gerekiyor. Kanal +/- , Ses +/- ve renk tuşlarınada istediğiniz işlevleri tek tek kopyalayınız.

Örnek: Kırmızı tuşa kayıt işlevini atayabilirsiniz, time shift özelliğini kullanacakcanız mavi tuşa "forward" işlevini ve sarı tuşada "rewind" işlevini kopyalayabilirsiniz.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

peki kardeşim bu DVBViewer da nasıl? yine aynı mantık mı? yoksa o farklı mı?. Ve imkan varsa resimli anlatabilirmisin?
Alıntı

Evet farklı 20 gündür kullanıyorum ve çok stabil çalışıyor pek eksi yanı yok hatta mükemmel diyebilirim ama kanal taratmada sıkıntılı, kullanmanı tavsiye ederim.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

arkadaşlar kim ne kadar biliyorsa moderatör admin lütfen yardımınıza ihtiyacım var banada yardımcı olun lütfen ben ssk2 kartını alalı 1,5yıl oldu hala kumandayı birtürlü kullanamadım denemediğim program kalmadı galiba 2,8 sürümü olacak hani şu com portlu olanlardan değil usb'li alıcısı olanlardan dvb dream 1.4 kullanıyorum
Alıntı

Benimkisi USB alıcılı. Lütfen birisi anlatabilir mi?
Alıntı

sizin ki twinhan değil hid olması lazım. dvbviewerin kumanda ayar penceresinin resmini gönderin.
Alıntı

(24-12-2010, 16:42)emre demiş ki:  sizin ki twinhan değil hid olması lazım. dvbviewerin kumanda ayar penceresinin resmini gönderin.

Akşam eve gider gitmez resmini çekip gönderiyorum... Teşekkürler
Alıntı

Arkadaşlar, bu gün eve geldiğimde SS2'de bir sorun vardı. Yayın donuk donuk geliyor. Ama akşama kadar evdekiler sorunsuz izlemişler. Benim geldiğim sıralarda bişi oldu.
Bunun sebebleri arasında ne olabilir.

Kart sıfır daha 3 - 4 günlük
Kablo daha önceden çekilmiş Reciver de kullanılıyordu.
Kanalları ayarladım, DVBViewer'de sorunsuz kanalları açıyordu. Ama şuanda da açıyor.
Her kanal her yer ve herşey yani, radyolar bile donuk donuki geliyor sesi görüntüde bi sıkıntı yok. Ama sürekli donuyor.

Oğlum var, 6 yaşında çok meraklı. Benden çok o kullanıyor bilgisayarı. Herhangibi bir yere dokunmuş olabilir mi?
Diğer programlarda kanalları alamadım. Ama bir kaç tanesini çekiyor. Aynı sorun onlar içinde söz konusu...

[Resim: n9eau.jpg]
Alıntı

Sinyal düşmüştür.böyle gün üçünde sinyal azalmaları yoğun bulutlanma olduğu zaman yapabiliyor. eğer böyle bir durum söz konusu değilse, kabloları oynamış olabilir çocuğunuz oralarda bir sıkıntı olmuş olabilir.

Kumanda plugini bunu da deneyin.
http://forum.skystar-2.com/attachment.php?aid=521 Ekteki dll dosyasını plugins klasörüne çıkart... programı çlıştırdıktan sonra "options" > "input plugins" içindeki "MCE 2005 (MR)" önündeki kutucuğu işaretle... daha sonra "input" kısmından tuşları kafan göre tanımlayabilir ya da import komutunu kullanarak ek teki "default.remote" configrasyonunu kullanabilirsin..
Alıntı