What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SS2 Problemi

Merhaba Arkadaşlar. 6 yıl önce aldığım SkyStar 2 pci kartımla (uzun süredir kullanmıyordum) bazı kanallardan sinyal alamıyorum. Mesela Kanal D Sad Receiver da sorunsuz sinyal alıyorum ama ss2 de sinyal yok. 135 transporder dan sadece 46 tane kanal bulabiliyorum. O da Güncel Listenizi sayenizde Wink LNB çift çıkışlı, 90 cm offset çanak, pc ile arası yaklaşık 16-20 mt felan. Sizce kartımda mı bir problem vardır?

Herkese İyi Günler Dilerim Wink
Alıntı

dvbdreamda arama yapmadan önce disecq ayarlarında arayacağın uydu üzerine tıkla çıkan pencerede lof-sw'yi 11700000 ise 12700000 yap öyle dene
Alıntı

Progdvb de LOF 1 9750MHZ - LOF 2 12800MHZ olarak ayarladım ama nafile. Forumda bakmıştım sanırım siz yazmıştınız yine.
Alıntı

lnb değerleri eğer bilmiyorsan lnb üzerinde zaten yazar. lof2 normalde 10600 lof-sw 11700 olur. receiverde sorunsuz alıyorsunda diseq varmı arada ayarlarını tam yaptın mı.
Alıntı

diseq yok. lnb nin üzerine hiç dikkat etmedim standarttır diye. ben bi caps yollayayım progdvb den. Yalnız yineleyim receiver üst katta, pc alt katta. Çift çıkışlı lnb, pc de denediğim kabloda receiver ı denemedim.

[Resim: YXNqF.jpg]
Alıntı

Kablonu kontrol et eski ise ondan yapabilir. Bu sorun başıma gelmişti Bendeki de 2 çıkışlı idi. Slotlardaki kabloların yerini değiştir. 2. si DVBdream gibi proglarda çalışıyor mu bir dene istersen Son olarakta Sinyal yükseltici ile denemeni tavsiye ederim.
Alıntı

Kabloda sorun yok sanırım ama empedansını kontrol ederim. Şimdi DvbDream ile deneyim birde. Olmaz ise tekrar ağrıtırım başınızı Wink Ayrıca Teşekkür Ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için Wink
Alıntı

Biz teşekkür ederiz.
Alıntı

arkadaşa katılıyorum bu gibi sorunlar çoğu kez kablo oluyor yine olmazsa forumda ustalar yardımcı olur kolay gelsin
Alıntı

Tekrar Merhaba Arkadaşlar. Sorunum aynen devam etmekte, 46 kanal sayısını geçemedim ve birşey dikkatimi çekti. 135 transporder ı tararken 50 küsür transporder dan sonra kanal bulamıyor. Diseq ten 9750-11700-12800 mhz leri ayarladığım halde. Kabloda da sorun yok.

TRT den aldığım değerler (11096h30000)
Receiver da sinyal 90 - kalite 90
pc de sinyal 38 kalite 39 [Resim: dodgy.gif]
Alıntı