What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ss2'yi Mdu4 Lnb ile Kullanma

SS2 kartım var. Binamızda santralden mdu 4 lnb ile ortak yayın alıyoruz. Türksat, hotbird ve digitürk uydusunun yayınını receiverla alabiliyoruz.Bilgisayarımda Dvb dream kullanıyorum, ancak mdu4 lnb tipi listede yok.Sitede de araştırdım, a'dan z'ye çözüm sunana rastlamadım. Bu yayınların tamamını ss2 kartımla bilgisayarımda nasıl izleyebilirim? Ayarlar nasıl yapılır?
Alıntı

MDU4 LNB kullanılan bir santralden Türksat, Hotbird ve Eutelsat W3(Digitürk uydusu) yayını aldığımı, DvbDream kullandığımı ve özellikle W3 uydusunda SKYSTAR2'den yayın alamadığımı yazmıştım. Sonunda çözümü buldum.
Öncelikle Diseqc seçiminde v1.0/2.0 Diseqc seçilden sonra 1. porta Türksat, 2. porta Hotbird ve 3. porta Eutelsat (Transponder numarası 70)Ku-Linear (Universal) olarak ve LOF değerlerini üçü de aynı olacak şekilde;
LOF-1: 9750 (SONLARINA 000 ekleniyor.)
LOF-SW: 11700
LOF-2: 10600
olarak girdim. Daha sonra W3 uydusu için Receiverımdan yaptığım kör tarama sonucu oluşan transponderları içeren bir liste yaptım. Bu listeyi DvbDream programındaki transponder klasörüne attım. Programı açıp otomatik tarama yaptığımda kanalları buldum.
Şunu da belirteyim ki bütün transponderlar yatay(H)dır. Aslında cihazda aynı frekanslar aynen ya da bir eksik bir fazla dikey (V) olarak da bulundu. Ancak dikey ve yatay frekanslardaki yayınlar aynı olduğu için ben listeye yalnızca yatay olanları yazdım.Çünkü aynı kanalı 2 kez bulmak mantıksız.
Siz de bu ayarlarla verdiğim transponderı kullanırsanız sorununuz çözülür.

Eklenti Dosyaları
.rar 0070.rar Boyut: 271 bytes  İndirilme: 93
Alıntı

kg583; kardeş ben 6-7 yıldır ss2 kullanıyorum.geçen yıl dijitürk aldım ve pc kasasına analog tv kartı ilave edip aynı anda dijital ss2 ile analog dijitürkü izlemye başladım. fakat analoğun görüntü kalitesi kötü. Yukarıda paylaştığın konu sanırım benim sana soracağım sorunun cevabı ama pek anlamadım be kardeş. Yani ben ss2 dijital tv kartımla dijitürkümü izleyebilir miyim.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi