What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TBS6982 DVB-S2 Dual Tuner bu tv kart nasıldır?

bu kartı bi sitede 195 lira buldum fiyat uygun geldi SkyStar2 eXpress HD & TBS 6982 arasında kararsız kaldım önereceğiniz tv kartı varmı hd olması yeterli
Alıntı

TBS 6982 iyi karttır çift tunerli. PCI express karttır.
Alıntı

kafama bişey takıldı bu 45Msps ne işe yarıyor 45Msps ile 60Msps ne gibi fark var

TBS6982
DVB-S2 QPSK/8PSK 1~45Msps

SkyStar2 eXpress HD
DVB-S2 QPSK/8PSK 1~60Msps
Alıntı

min. maks. sembol değerleri onlar. tbs dvb-s2 frekanslarında 45000 ne kadar eXpress HD 60000 ne kadar olan frekanslardan sinyal alabiliyor muş.
Alıntı

Uydu üzerinden DVB-S ve DVB-S2 transponder'leri kullanılarak yapılan veri aktarımlarında;

Maksimum sembol oranı( Symbol rate ) ; 69 Mbaud olabilir.

Saniyede aktarılabilecek maksimum data miktarı ise ; 69 Mbit/saniye olabilir.

Bu iki değer, uydudan veri aktarım teknolojisi içerisinde uygulama sahası bulmasına karşın, kullanılmayan spesifik maksimum değerlerdir.

Uydularda kullanılan geçerli aktarım değerleri ise ;

Maksimum sembol oranı( Symbol rate ) ; 45 Mbaud.

Saniyede aktarılabilecek maksimum data miktarı ise ; 60 Mbit/saniyedir. ( Linux altında 69 Mbit/saniye aktarım hızına ulaşılabilmiştir. )

Skystar 2 Express HD TV kartına gelecek olursak ;

[Resim: RERP6R.png]

Resimde görüldüğü gibi, "2 - 45000 sembol oranı" sahası içerisinde çalışabilmektedir.

Bu kart uydu tv yayını yada uydu internet gibi uygulamalarda kullanıldığı takdirde, kartın maksimum aktarım hızı, 60 - 69 Mbit/saniye arasıdır.

Pratikte TV yayınlarında; 4:2:2 renk örneklemesi feed aktarımı ile ancak 30 Mbit civarında bir aktarım yapıldığı görülmüştür.
[Resim: xYZQdE.jpg]

Yine pratikte Skystar2 Express HD TV kartı, Linux işletim sistemi ile çalıştırılırken, uydu üzerinden internet veya benzeri data aktarımlarında, maksimum 69 Mbit/saniyeye ulaştığı gözlenmiştir. Bu aktarım hızı Windows altında çalışırken, maksimum 60 Mbit/saniyedir. ( TV yayını değil. )

Kısaca ; Skystar2 Express HD TV kartı üzerinde, 2 - 45 Mbaud oranını karşılayabilecek tuner bulunmaktadır. ( 1 - 60 Mbaud değil. )

Çok detayda kalan bir konu olduğu için düzeltmek istedim.

Saygılar, sevgiler.
Alıntı

kafam çok karışık aylardır araştırıyom tv kartın 3 nün arasında kaldım karar veremiyom DVB Dream ile ProfDVB bda uyumu stabil olcak Big Grin

TBS6982
Prof tuner 8000
Skystar2 Express HD
Alıntı

(21-08-2014, 14:21)enginsen10 demiş ki:  kafam çok karışık aylardır araştırıyom tv kartın 3 nün arasında kaldım karar veremiyom DVB Dream ile ProfDVB bda uyumu stabil olcak

TBS6982
Prof tuner 8000
Skystar2 Express HD

Skystar2 Express HD tv kartını tavsiye ederim.

* Linux altında kullanırken, MIS( Multi Input Stream ) desteği,
( Yani Linux altında kullanırken, ACM/VCM, T2 MI modülasyonlu transponder'lerden sinyal alabilir. )

* WDM driver kullanımı ile gerçekçi sinyal seviyesi.

WDM driver'ı kurulduğunda, TV kartı burada görünmeli ;
[Resim: 0bAY1W.png]

Skystar2 Express HD bulamazsanız, Prof 7301, Prof 8000 modellerinden birini de alabilirsiniz.

Her üç kartta Tüm DVB Player'larla uyumludur.

Kolay gelsin.
Alıntı

en çok beğendiğim Prof 8000 karttı siparişi nasıl yapıcam ingilizcem yok kapıda ödemeli olsa keşke
Alıntı

Ya paypal ya banka ödemeli alıyorlar. @enginsen10
Alıntı

Skystar HD2 'de durum nedir acaba? .. çok muamma bi ara araştırdım max band değerini bulamadım Big Grin Skystar'ın bütün kartlarında durum böyleyse Technisat'tan bi halt olmaz demektir.. sonuç 4k dönemine girişte kartlar zorlanacaktır
Alıntı