What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT 4K yayınlarını TV kartı ile takılmasız olarak seyretmek

Benim Skystar 2 express HD TV kartım var. Win 8.1 x64 bit isletim sistemimde DVBViewer 5.3.2 ile sorunsuzca kullanıyorum.

Ben TRT 4K yayınlarını takılmasız seyretmek istiyorum. PC Sistemim:

(i5 2500K , GF 970 GTX ekran kartı, 2x4 GB DDR3 Ram)

HEVC codec olarak CyberLink PowerDVD14 Combo Decoder v.2.0.166 ve k lite 11.1.0 kurulu

Acaba TV kartı olarak TBS 6983 Twin alsam . takılmasız olarak TRT 4K seyredebilimiyim.
Alıntı

(27-04-2015, 12:19)bekir35 demiş ki:  Benim Skystar 2 express HD TV kartım var. Win 8.1 x64 bit isletim sistemimde DVBViewer 5.3.2 ile sorunsuzca kullanıyorum.

Ben TRT 4K yayınlarını takılmasız seyretmek istiyorum. PC Sistemim:

(i5 2500K , GF 970 GTX ekran kartı, 2x4 GB DDR3 Ram)

HEVC codec olarak CyberLink PowerDVD14 Combo Decoder v.2.0.166 ve k lite 11.1.0 kurulu

Acaba TV kartı olarak TBS 6983 Twin alsam . takılmasız olarak TRT 4K seyredebilimiyim.

Selamlar,

Skystar Express HD kartın maksimum stream edebileceği değer 69 Mbit 'tir.

4K yayınlar ise, maksimum 30 Mbit civarındadır.

Dolayısı ile Skystar Express HD tv kartı 4K yayınlardaki akışı rahatlıkla kaldırabilir.

4K yayınlarda takılmanın asıl sebebi, hevc codec( H.265 )'le ilgilidir. H.265 codec 'te gelişim içinde bulunduğumuz tarih itibariyle devam etmektedir.

HEVC codec'in optimize edilme süreci tamamlandığında, sizdeki PC donanımından, daha zayıf konfigürasyona sahip PC'lerle bile H.265 kodlamalı yayınlar takılmadan izlenebilecektir.
Alıntı

Cevabınız icin Teşekkür ederim.
Alıntı

Windows 8.1 64 bit isletim sistemin de Skystar 2 express HD sürücüyü tanıyormu?
Alıntı

Win 8.1 x64 bit Sürücüyü bile kendisi otomatik yüklüyor. Ben manuel olarak yüklemedim.Daha oncede Win 7 x64 bit , ve Win 8.0 x64 bit te sürekli kullandım. DVB Viewer ile sorunsuz seyrediyorum.
Alıntı

Bugüne kadar takılmalı seyrettiğim TRT 4K yayını, kendiliğinden takılmaksızın göstermeye başladı. İnşallah böyle devam eder.Ben özellikle hiçbir şey yapmadım. 1 dakikalık Cep telefonu ile kayıt yaptım. Fakat videoyu eklemek için bir bölüm bulamadım.
Alıntı

(03-06-2015, 21:56)bekir35 demiş ki:  Bugüne kadar takılmalı seyrettiğim TRT 4K yayını, kendiliğinden takılmaksızın göstermeye başladı. İnşallah böyle devam eder.Ben özellikle hiçbir şey yapmadım. 1 dakikalık Cep telefonu ile kayıt yaptım. Fakat videoyu eklemek için bir bölüm bulamadım.

neden cepten yaptığını anlamadım, pc kayıt programları var takılmasın diye mi? eklenti olarak ekleyebilirsin. çok büyük değilse zipleyip foruma ekleyebilirsin.
Alıntı

Kolayıma geldiği için LG G2 Cep Telefonumdan kayıt yaptım.Videoyu 1920x1080p(60fps) olarak kaydettim.

Cep Telefonu ile video kayıt yapınca , takılmayı nasıl engelleyip göstermiyecek pek anlamadım.

Alıntı

cpu kullanımı % olarak nedir?
Alıntı

Bende TBS 5980CI aldım. TRT 4K, takılmasız izlenilemiyor malesef.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı