What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TRT elektrik faturalarından vazgeçmiyor
#1

TRT'ye elektrikten aktarılan payda 60 milyon TL kadar kısıntı yapan kararının yürütmesi durduruldu...

Danıştay 13. Dairesi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), TRT'ye elektrikten aktarılan payda 60 milyon TL kadar kısıntı yapan kararının yürütmesini durdurdu.

EPDK, yılbaşında aldığı bir kararla, TRT'ye elektrikten aktarılan paya esas oluşturan matrahta, 1 Şubat 2011 tarihinden geçerli olmak üzere 'kayıp-kaçak' oranlarını çıkardı. Bu karar sonrasında TRT'ye elektrikten aktarılan yıllık 450 milyon TL'lik tutar, 60 milyon TL kadar düştü.

TRT, EPDK'nın kararını yargıya taşıdı. Danıştay 13. Dairesi, TRT'nin açtığı davada, EPDK'nın kararının hukuka uygun olmadığına hükmederek, kararın yürütmesini durdurdu. Danıştay, TRT payının yasayla düzenlendiğini belirterek, "Bu payda bir değişiklik yapılacaksa yasa gerekir. Kurul kararıyla TRT'ye aktarılan payda değişiklik yapılamaz." dedi.

Karar, kısa süre önce EPDK'ya ve ilgili kurum ve kuruluşlara bildirildi. Üst kurul kaynakları, TRT'ye elektrikte daha önce toplam enerji bedeli üzerinden pay aktarıldığını belirterek, "Bu kararla, kayıp-kaçak hesaplama dışında tutulmuştu. Şimdi, yeniden eski haline döndü." dedi.

Kaynaklar, "TRT payı hesaplamaları eski usule göre devam edecek." derken enerji sektörü uzmanları ise şu değerlendirmeyi yaptı: "Dağıtım şirketleri, EPDK kararı çerçevesinde 1 Şubat'tan bu yana TRT'ye aktardıkları payda kayıp-kaçağı dikkate almadı. Şimdi, Danıştay kararından sonra dağıtım şirketlerine, geriye yönelik fark ödemesi gündeme gelebilir."
#2

Zavallı trt diğer özel kanallar gibi kendine yetemediği için cami önündeki dilenci durumuna düşmüş, madem zarar edip dileniyor satın kardeşim, işe yarar herşeyi sattınızda trt yemi kıyamıyorsunuz.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi