What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türk futbolu uçurumun eşiğinde

Ülkemizde Beşiktaş ve Galatasaray'la birer Süper Lig şampiyonluğu yaşayan, adı her krizde devlerle anılan Mircea Lucescu, Hırvatistan hezimeti sonrasında FANATİK için futbolumuzun röntgenini çekti. Rumen hoca, çok çarpıcı analizler yaptı...

[Resim: fft1mm1555183.jpg]

“Hırvatistan maçı bana büyük sürpriz oldu. Ancak kötü gidişatın sebebi kulüplerin durumu. Artık Avrupa’da Mart’ı gören yok. Türkiye dışında üst düzey bir kulüpten milli takıma gelen tek isim Hamit, o da Real’de oynayamıyor.”

“Genel tablo böyleyken hocaları suçlamak yersiz. Revizyon ve bunun için de sabır şart. Büyük takımlar artık gereksiz ve şov amaçlı transfer yapacağına, kaliteli, öğretici isimlere yönelmeli. Gençler de daha fazla şans bulmalı.”

Türkiye, Mircea Lucescu ismiyle ilk olarak 2000’lerin başında tanıştı. Mütevazı kadrolarla Galatasaray ve Beşiktaş’ı şampiyon yapan Rumen teknik adam, Aslan’a 1 Süper Kupa kazandırdı, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynattı. Beşiktaş’a 100. yılda unutulmaz bir kupa armağan eden deneyimli hoca, Kartal’ı UEFA’da da çeyrek finale taşıdı. Bu başarılarla ‘aranan’ hoca olan Lucescu, her krizde devlerin gündemine geldi.

Şu sıralar kariyerine Shakhtar Donetsk takımında devam eden eski dost, FANATİK için Türk futbolunun röntgenini çekti. Çok çarpıcı analizler yapan Lucescu, asıl sorunun kulüpler bazında olduğunu söyledi.

‘Bu duruma inanamıyorum’

“Hırvatistan maçı sizin için hüsran, bana da büyük sürpriz oldu. Ancak bu kötü görüntü sadece milli takım bazında değil, kulüpler düzeyinde de hakim. Mesela Kiev-Beşiktaş maçındaki oyun resmen eziyetti. Türk futbolu bu noktaya nasıl geldi inanamıyorum. Sadece Beşiktaş’a yüklenmek olmaz, Avrupa’da Mart’ı gören Türk takımı kalmadı. Kulüpler bu kadar kötü olursa milli takımı kurmak da o kadar zor oluyor...”

‘Eskiden Galatasaray vardı’

“Eskiden Galatasaray iyiydi, milli takıma 9 oyuncu verirdi. Bu başarı oraya da yansırdı. Mesela bugün Fenerbahçe, şike olaylarından sonra milli takıma iyi oyuncu gönderemiyor... Hırvatistan ülke dışında iyi takımlarda oynayan oyunculara sahip. Türkiye’de ise sadece Hamit var, o da Real’de oynayamıyor. Futbolcuların durumu ortadayken hocaları suçlamak yersiz. Revizyon, onun için de sabır şart. Büyükler gereksiz, şov içerikli transfer yapacağına gençlere yönelmeli, alınan yabancılar da kaliteli ve öğretici olmalı.”

Hakikaten Türk futbolunun röntgenini çekmiş.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

Köylü Möylü ama adam işi biliyor Smile

Adam işi biliyor biliyor bence, çok iyi futbolcu lar getiriyor gittiği kulüplere bence bizim üç büyükler için ideal hocalardan biri ama milli takıma gelse başarılı olurmu derseniz şüpheli !!!

Türkiye Şükrü Saraçoğlu' nda oynan UEFA finali maçında bayağı iyi nispet yaptı bizim takımların yönetici bozuntularına.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]

Onu hatırlamıyorum ama kim olsa yapardı herhalde siz beni beni kovdunuz ama ben sizin olmak istediğiniz yerdeyim haha demiştir içinden
Konu Kilitli