What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye'den Fransa'ya Sert Cevap
#1

Fransa Cumhurbaşkanının yürüttüğü politika sonuçlarını vermeye başladı.

[Resim: 1324507381_17_fransa_tasari.jpg]

Türkiye, Fransa da dâhil olmak üzere tüm Avrupa için önem taşıyan küresel enerji projelerine karşı çıktı. Sanırım Ankara’nın Güney Akım doğal gaz boru hattının kendi topraklarından geçmesiyle ilgili kararı ancak bu şekilde yorumlanabilir.

Rusya ile Türkiye, 2012 yılında ihraç edilecek olan Rusya doğal gazının miktarının en az 2 milyar metreküp artırılacağı konusunda da mutabakata vardı. Bununla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gazprom Başkanı Aleksey Miller, 2011 yılında 25,5 milyar metreküp ihracat yapıldığını söyledi.

Bu arada, Güney Akım ve Trans Anadolu doğal gaz projelerinin gerçekleştirilmesi, Avrupa’nın Rusya doğal gazına olan bağımlılığı açısından inşasını çok arzu ettiği Nabucco Doğal Gaz Boru Hattının yapımını da önemsiz kılıyor.

Azeri doğal gazının (yaklaşık 16 milyar metreküp) Avrupa’ya Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı ile taşınacağını göz önünde bulundurursak, Nabucco’nun geleceği pek iyi görünmüyor.

Azeri uzmanlara göre Ankara bu iki önemli kararı, sözde Ermeni soykırımının inkârını suç sayan yasa tasarısını Fransa Ulusal Meclisinden geçirerek Türkiye’nin gururuyla oynayan Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy yüzünden aldı. Sarkozy, hatta daha ileri gederek yasa tasarısının onaylanmaması için kendisine telefon açan Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile konuşmaktan imtina etmişti.


BYEGM'den alıntı yapılmıştır...


Kaynak: Azadlık
#2

En büyük tepki Fransa'nın yaptığı Cezayir soykırımını reddedenlere ceza verilmesi kanunu çıkarılması olurdu ama bu yapılmadı,hayret...
#3

(01-01-2012, 20:30)agurbuz demiş ki:  En büyük tepki Fransa'nın yaptığı Cezayir soykırımını reddedenlere ceza verilmesi kanunu çıkarılması olurdu ama bu yapılmadı,hayret...

Burası Türkiye hayretler ülkesi zaten kardeşim..
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi