What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Türkiye İsrail’i defterden sildi
#1

Türkiye İsrail’i defterden sildi

Davutoğlu İsrail'deki tüm büyükelçilerin geri çağrılacağını ve ilişkilerin ikinci katip düzeyine indirileceğini açıkladı. İsrail ile yapılan tüm askeri anlaşmaların askıya alındığını açıklayan Davutoğlu, ''Doğu Akdeniz’de en uzun kıyısı olan sahildar devlet olarak Türkiye seyrüsefer serbestisi için gerekli gördüğü her türlü önlemi alacaktır.'' dedi.


1 Türkiye, BM raporuyla da Mavi Marmara’da fütursuzca katliam yaptığı belgelenen İsrail’e karşı tarihi kararlar aldı

2 İsrail elçisi Gaby Levy ve yardımcısının sınırdışı edilmesine karar verildi. İsrail ile tüm askeri işbirliği askıya alındı

3 Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de sefer güvenliğini sağlamak için savaş gemilerini suya indireceği iması yapıldı

4 Ankara Gazze ablukasını tanımadığını resmen ilan etti. Yasadışı ilan edilmesi için Lahey’e gideceğini duyurdu

5 Katliamda ölen 9 kişinin yakınları ve uluslararası mağdurların açacağı davalara tam destek sözü verildi
Dokuz kişinin öldürüldüğü Mavi Marmara katliamı için aylardır İsrail’den resmi özür ve tazminat bekleyen Ankara, son olarak İsrail’e BM raporunun yayınlanmasına kadar 48 saatlik süre vermişti. Raporun New York Times gazetesine sızmasının ardından Türkiye, İsrail’e karşı tam bir ‘diplomatik savaş’ başlattı. Dışişleri Bakanı Davutoğlu sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye’nin kararlarını açıkladı:

İşte önlem paketi

İsrail’in gayrımeşru davranışlarının bedelini ödeme zamanı artık gelmiştir. Şu aşamada İsrail’e karşı şu kararlar alındı:

1- Türk İsrail diplomatik ilişkileri ikinci katip düzeyine indirilecektir. Bunun üzerindeki tüm görevliler, başta büyükelçi, en geç Çarşamba günü ülkelerine geri döneceklerdir.

2- Türkiye ile İsrail arasındaki tüm askeri anlaşmalar askıya alınmıştır.

3- Doğu Akdeniz’de en uzun kıyısı bulunan sahildar devlet olarak Türkiye, Doğu Akdeniz’de seyrüsefer serbestisi için gerekli gördüğü her türlü önlemi alacaktır.

4- Türkiye İsrail’in Gazze’ye uygaladığı ablukayı tanımamaktadır. İsrail’in 31 Mayıs 2010 tarihi itibariyle Gazze’ye yönelik uyguladığı ambargonun Uluslararası Adalet Divanı’nda incelenmesini sağlayacaktır. Bu doğrultuda BM Genel Kurulu’nu harekete geçirmek için girişime başlıyoruz.

5- İsrail saldırısının Türk ve yabancı tüm mağdurlarının mahkemelerdeki hak arama girişimlerine gereken destek verilecektir.

Özür metni hazırdı

İsrail ile ilişkiler Türkiye’nin talepleri karşılanana kadar normalleşmeyecek. Tekrar altını çizmek istiyorum. Bugün geldiğimiz noktanın sorumlusu İsrail hükümetidir. İsrail hükümeti, gereken adımları atmadıkça bu noktadan geri dönülmesi söz konusu olmayacaktır. İsrail hükümeti ile dört tur görüşme süreci gerçekleştirildi. Bu görüşmelerde müzakereyi yürüten Türk ve İsrail heyetleri arasında, özür ve tazminat taleplerini karşılayan anlaşma metinleri üzerinde birkaç kez mutabakat oluştu. Son olarak 2010 Aralık’ında Türkiye’nin İsrail’deki orman yangınına yardım göndermesi sonrasında Netanyahu’nun da onayladığı iki uzlaşma metni hazırlandı. Fakat bu mutabakatlar İsrail’deki koalisyon hükümetinin kendi arasındaki anlaşmazlık nedeniyle hayata geçirilemedi.

Dipnot

İsrail’in Kudüs’ün Arap mahallelerini işgali nedeniyle ilişkiler 1980’de de 8 yıl süreyle ikinci katip düzeyine düşürülmüştü.

kaynak (gazetevatan)
#2

Bu da Büyük ortadoğu(bop)projesinin bir parçasıdır.Türkiye İslam dünyasında İsrail'e kafa tutan tek ülke gibi görünecek ve diğer islam ülkeleri İran'ı abi ve lider olarak göreceklerine Türkiye'yi abi ve lider olarak görüp Türkiye'nin istediklerini yapacaklar,bu arada malum Türkiye Amerikanın istediklerini yaptığından dolayısıyla esasında Amerikanın istediklerini yapmış olacaklar.
#3

Büyük ortadoğu projesinin eş başkanı bu konuda ne düşünüyor acaba?tavşana kaç tazıya tut taktiğimi sözkonusu yine!Diplomatik fiyaskoların bi başka örneği cereyan etmekde. Osmanlı zamnında olaydı bu olay savaş nedeni sayılır dünya israilin başına yıkılırdı, şuanki duruma bakın birde zavallı pozisyonundaki Tr. özür için dileniyor resmen.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
#4

Bugün haberlerde söylenene göre Başbakan önümüzdeki günlerde Mısır a ziyarette bulunacakmış ve Mısır dan Gazze ye geçecekmiş... Zamanlama olarak çok iyi gibi görünüyor... İsrail le herşeyi bitirmek için çok iyi bir fırsat...

Türkiye de ki bütün İsrail mallarının satışı yasaklanmalı, İsrail le olan bütün işler sona erdirilmelidir.
#5

dostlar içimizde kenetlenmez isek düşmanlarımıza fırsat veririz... israil iran için savaşa hazırlanıyor bunu ne yapıp edip yapacak. artık 11 eylül tekrarı mı olur... bir sebep çıkaracak..

kuzeyden iranı sıkıştırmak için gürcistanda poti de ki limana hava desteği için yığınak yapmış... savaş yakın diyorlar..

Israil Gemileri, Poti, Gürcistan
[Resim: zB6Kp.jpg]

Türkiye bunları bilmiyor mu biliyor.. bile bile ilişkileri koparmak için yapılıyor bunlar. Derin devlet dediğimiz yapı bunları gördü ve ülkedeki tüm masonlar vs.. israille bağlantılı yapıları temizleme kararı aldı..

Bu siyonlular amerikayı da batıracak dünyanın geri kalanını da...
#6

Bosna'da, Çeçenistan'da, Irak'da, Afganistan'da, Suriye'de, Azerbaycan'da, Libya'da, Mısır'da ve daha nice yerde ve çeşitli ortamlarda milyonlarca Müslümanın ve/veya Türk'ün düşmanlarıyla kırıştıranlar dedeleri İsraile toprak satanların, babaları marsist bayrağı dalgalandıranların 200.000 çocuğuna sahip çıkıp kendilerine Müslümanmış gibi takdim edip (itikadımca münafık tanımlamasını karşılarlar ve siyaset biliminin ölçülerine göre de sol ideolojinin mensubudurlar) aynı anda sanal olarak vicdan tatmini yaptırıyorlar. Seçmen kitlesine selam, büyük ortadoğuyu pazarlamaya devam.
#7

Haburdan gelenlere sıcak davranacaksın,Kuzey Irak'a sıcak davranacaksın(anca ordaki boş alanları bombalayacaksın)Bölücüleri meclisten atamayacaksın aciz kalacaksın sonra İsrail'e kafa tutacaksın.Eğer gerçekten İsrail'e kafa tutabilecek gücün olsaydı öbürlerine de kafa tutardın.Birileri Gazzeye gidip yine Türkiye'de ve müslüman aleminde ucuz kahraman olma peşinde,ama artık bunu çoğu yemiyor.
#8

Müslüman alemine şirin görünmek hiçbirşey değiştirmez, onları vuracak olan füze rampalarının kurulmasına izin veriyorsan eğer.Artık Amerika ne derse o oluyor bu memlekette.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
#9

(05-09-2011, 23:59)agurbuz demiş ki:  Haburdan gelenlere sıcak davranacaksın,Kuzey Irak'a sıcak davranacaksın(anca ordaki boş alanları bombalayacaksın)Bölücüleri meclisten atamayacaksın aciz kalacaksın sonra İsrail'e kafa tutacaksın.Eğer gerçekten İsrail'e kafa tutabilecek gücün olsaydı öbürlerine de kafa tutardın.Birileri Gazzeye gidip yine Türkiye'de ve müslüman aleminde ucuz kahraman olma peşinde,ama artık bunu çoğu yemiyor.

Aynen katılıyorum
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi