What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Türkiye'yi yarışlara davet edebilirler"

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Türkiye'nin istemesi halinde Formula 1 takvimine girebileceğini söyledi.

[Resim: 1dhVp.jpg]

Türkiye Grand Prix'sinin 2012 takviminde yer almamasının ardından, Formula 1'in İngiliz patronu Bernie Ecclestone'un İstanbul Park'ı işletme süresi 30 Kasım 2011 tarihinde dolacak. İstanbul Park'ın işletmesi gelecek hafta FİYAŞ'a geçecek.
Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin 2012 takviminde yer almamasının ardından pistin ticari haklarını elinde bulunduran Ecclestone'un parkı işletme süresinin gelecek hafta Çarşamba günü dolacağını söyledi.
Park'ın işletmesinin pistin yatırımcıları TOBB, İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği'nin yer aldığı Formula 1 Yatırım A.Ş.'ye (FİYAŞ) geçeceğini anlatan Tahincioğlu, "Ecclestone'un süresi 30 Kasım'da doluyor. Ancak teslimi yıl sonunu bulabilir. İstanbul Park'ın, federasyonların kuracağı şirket tarafından işletilmesi daha uygun olur" şeklinde konuştu.
Tahincioğlu, pistle ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Motosiklet Federasyonu yöneticileriyle görüştüğünü belirterek, "Tesisin Bakanlık ya da Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi gerekiyor. Federasyonlar da kuracakları ortak şirketle işletebilirler. Bu daha akıllıca olur. Ayrıca Bakanlığın, pistin asıl yatırımcısı şirketle anlaşması gerekiyor. Ben ön konuşmaları yaptım. Ancak şu an için bunun devamını getirecek adım yok" diye konuştu.

Türkiye'nin istemesi halinde her zaman Formula 1 takvimine girebileceğini dile getiren Tahincioğlu, "Ülkelerin Formula 1 için ödedikleri rakamlar var. Bizim rakam artmasına rağmen diğer ülkelerden daha az ödüyoruz. Ülkeler 40 milyon dolar para ödüyor. Tabi rakamların yükselmesi arz ve taleple alakaladır. Parayı veren düdüğü çalıyor" dedi.
Tahincioğlu, Formula 1'in 2012 takviminde yer alan bazı yarışmalarda problem bulunduğunu ifade ederek, "Türkiye'yi yarışlara davet edebilirler. Çünkü takvimin aynı şekilde devam etmesi gerekiyor. Bizim köprüleri yakmamamız lazım. Türkiye'yi kimse takvimden atmadı. Türkiye, takvimde yer almak istemedi. Ecclestone ve pilotlar İstanbul'u seviyor. 2012'de tekrar takvime girebiliriz. Bazı yarışmalar takvim dışına çıkabilir. Biz 2012 takvimine girecekmiş gibi teknik açıdan hazırlıklıyız. Ancak devletin böyle bir hazırlığının olduğunu sanmıyorum. Fakat girme durumu olduğunda hızlı bir şekilde gerekeni yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Böyle saçmalaık olur mu? pisti yapıyorsun işletmesini dedeye veriyorsun dede izin vermeden piste yarış düzenleyemiyorsun.
Konu Kilitli