What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

turksat 3a uydu görünmüyor

Bugun skystar 2 TV kartı aldım.aşağıdaki programı yukledim ancak turksat 3a uydu görünmüyor.hangi ayarları yapmam gerekiyor.

[Resim: 21052303.jpg]
Alıntı

disec ayarlarından istediğin uyduyu ekyebılırsın..ayrıca kartın hayırlı olsun güler güle kullan...
Alıntı

(08-07-2009, 15:37)ben_61 demiş ki:  disec ayarlarından istediğin uyduyu ekyebılırsın..ayrıca kartın hayırlı olsun güler güle kullan...

teşekkur ederim.Ama dediğim gibi yeniyim bu konularda.Tam oalrak hangi menuden ne yazmam gerekiyor Big Grin
Alıntı

dvbdream programını yükle..
Alıntı

indirdiğin dvbviewer programından channel menüsünden channelscanı tıkla.çıkan pencereden target roota turkasat yada başka bir isim yaz.transporder list ten 042.0E turksat 2a 3a ini dosyasını seç.diseq seçeneğinde diseq yoksa none seçeneğini seç.sonra scan range de.kart kanalları taramaya başlayacaktır.tarama işlemi bittiğinde otomatik olarak listeye kaydedecektir.diseq kullanıyorsan (tek uyduda gerek yok diseqe) turksat yanında hotbird ve benzeri varsa diğer diseq seçeneklerinden birini seçmen lazım ve de yukardaki transporder dan her uydu için seçim yapıp tarama işlemini her uydu için ayrı ayrı yaptırman lazım.örneğin hotbird varsa transporder listen hotbird seçip taratacaksın.
eğer sky star 2.8 a aldıysan ki bende yeni aldım.dvddream i kullanmanı tavsiye etmem.eski bir program olduğu için dvddream güncel transporder listesiyle 100 kusur kanal bulurken dvbviewerın te2 sürümü 400 den fazla buldu.dvddreamle 2.8a arasında bir uyumsuzluk var.bedava olan bu indirdiğin program olan dvbviewer te2 versiyonunu kullan.satın alabilirsen dvbviewer pro al.dvbviewer pro tabikimükemmel özelliklere sahip.te2 sürümü gibi kısıtlanmış değil.bende 4 gün önce türksat çanak taktırdım.diğer programlar eski olduğu için problemlere neden olabiliyor.
Alıntı