What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

tv kartı tavsiyesi

merhaba arkdaşlar. bugün akşama kadar tv kartlarına baktım, karşılaştırdım.
[Resim: 29gk7lz.jpg]

Bu markanın maviyle çizdigim özelliği iyiymiş. ama herhalde yazılım destegi pek yokmuş. Ben de TECHNISAT SKYSTAR2 2.8 DİJİTAL TV KARTI almaya karar verdim. ama skystarda veri akışı 90 olarak veriliyor bakın aşagıda linkini verdim.maviyle çizdim. Acaba bu yeterli oluyormu yani digeri 500 bu 90 ????
[Resim: 2hzrfy8.jpg]

Arkadaşlar benim alacagım aparattan beklentileri şunlar.
1.ilk en önemli kriter tabiki görüntü kalitesi..arkdaşda vardı markasını bilmiyorum ama çok kotuydu. Onda lig tv olsa nolur..en azından alt yazılar uzaktan rahat rahat okunabilmeli.
2. türksat 3A daki kanalları göstersin.
3. normalde şifreli olan. formula da TRT, işte NTVspor, şampiyonlarliginde Star gibi kanlları izleyebilmeyim ki ZATEN ASIL AMACIM HAFTA SONLARI MAÇ SEYREDEBİLMEK.
4. yabancı spor kanallrını izleyebilimek.
5. son olarak da tv de çıkan güzel filmleri SORUNSUZ OLARAK kaydedebilmek.

Siz bi dagerlendirip yol gosterirseniz sevinirim.
Alıntı

ikisi farklı şeyler 500mb olan işlemci ile olan veri akışı pci express ten kaynaklanan. diğeri ise uydu internet için olanı.

Bu ikisinden bana sorarsan skystar alman daha iyi çünkü avermedia nın ürünü hibrit bir ürün ve dvb oynatıcılarda düzgün çalışırmı bilmem.
Alıntı

ilgilendigin için saol. yukarıoda yazdıgım kriterleri bi degerlendirirmisin. yani öncelikle görüntü kalitesi olarak.
evet yanlış gormüşüm.Ya benim orada öğrenme çalıştıgım şey; Avermadie trinity markasında PCI-e bağlantısı var. skystar daki PCI olacağı için yeterince iyi olur mu.en azından alt yazılar iyi olmalı. yoksa izlenmiyor.
Alıntı

Dostum tabiki Skystar2 alıcaksın maçta izlersin 2.8 Versiyonunu almanı öneririm
Alıntı

iyi arştırma yap arkadaşım skyvısıon da araştır ondan sonra skystar karşılaştır sonra al derim diğerleri hikaye ben önceden avermedia vardı çok kötüydü ama skyvısıon aldım 1 yıldır sorun yok
Alıntı

benim için arabada mercedes ne ise tv kartında da skystar 2 odur anlıyacağın ya mercedes yada diğerleri.. Big Grin
Alıntı

merhaba.
peki skystar2.6 d nasıl
Alıntı

(03-01-2010, 21:47)ilkertulubas demiş ki:  merhaba arkdaşlar. bugün akşama kadar tv kartlarına baktım, karşılaştırdım.
[Resim: 29gk7lz.jpg]

Bu markanın maviyle çizdigim özelliği iyiymiş. ama herhalde yazılım destegi pek yokmuş. Ben de TECHNISAT SKYSTAR2 2.8 DİJİTAL TV KARTI almaya karar verdim. ama skystarda veri akışı 90 olarak veriliyor bakın aşagıda linkini verdim.maviyle çizdim. Acaba bu yeterli oluyormu yani digeri 500 bu 90 ????
[Resim: 2hzrfy8.jpg]

Arkadaşlar benim alacagım aparattan beklentileri şunlar.
1.ilk en önemli kriter tabiki görüntü kalitesi..arkdaşda vardı markasını bilmiyorum ama çok kotuydu. Onda lig tv olsa nolur..en azından alt yazılar uzaktan rahat rahat okunabilmeli.
2. türksat 3A daki kanalları göstersin.
3. normalde şifreli olan. formula da TRT, işte NTVspor, şampiyonlarliginde Star gibi kanlları izleyebilmeyim ki ZATEN ASIL AMACIM HAFTA SONLARI MAÇ SEYREDEBİLMEK.
4. yabancı spor kanallrını izleyebilimek.
5. son olarak da tv de çıkan güzel filmleri SORUNSUZ OLARAK kaydedebilmek.

Siz bi dagerlendirip yol gosterirseniz sevinirim.
görüntü açısından yanılgıya düşme tüm kartlar sanki hık demiş ler gibi görüntü aynıdır skystar2 daha çok program desteğine sahiptir aksi takdirde pişman olursun.
Alıntı

(05-01-2010, 12:24)mec78 demiş ki:  merhaba.
peki skystar2.6 d nasıl

elinde varsa oda iyidir ama yeni alacaksan 2.8 al
Alıntı

Tabbi ki skystar2 derim tam 5 yıldır kullanıyorum, biss leri girmek çok kolay trt ve ntv kanallarını çok rahat seyredebilirsin. Ayrıca dvd kalitesinde kayıt yapabilirsin. Birde cardsharing yapabilme olanağı mükemmel. Doğru codec leri kullandığın müddetçe altyazı problemi de yok, mükemmel akıcı ve kaliteli seyredebilirsin. bunları yaparken forumları iyi takip etmelisin ve neyi nasıl yapacağını araştırmalısın.
Alıntı