What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

usb ir gözde kumanda power tuşu

arkadaşlar dvbviewer kullanıyorum.skystar 2.8 a kullanıcısıyım.usb ir kumanda gözünde kumandanın power tuşu ile txt nin saolundaki tuş çalışmıyor.ts 35 kumanda sahibiyim.ama ir com (seri porttan takılan göz ) gözde hepsi çalışıyor.teknik servisinde bir sürü sifır usb ir gözle farklı kumandalarla farklı programlarda denememize rağmen power tuşu ve diğer tuşun işlev yapmadığını gördük.seri porttan takılan kumanda gözüyle hepsi çalışıyor.yani kumanda sağlam.sanırım usb ir gözle ilgili bir sorun var ve teknisatın usb ir gözleri hatalı sanırım. yada yapmadığımız bir şeyler var.elinde usb ir göz olupta power tuşunu çalıştıran var mı? tuşa atama yapmaya çalışmamıza rağmen usb gözde power tuşu ve diğer tuş işlevsiz gibi ama com gözde mükemmel çalışıyor.hiç bir sorun yok.
usb ir gözde power tuşunun çalışıp çalışmadığını deneyip buraya sonucu yazarmısınız arkadaşlar? özellikle dvbviewer pro da.
Alıntı

power tuşu açma kapamaya yarıyor bildiğim kadarıyla kimsede bilgisayar üzerinde çalışmaz çünkü o tuş dvbyi açamaz veya kapatamaz dvb yi açanda kapayanda windowsun kendisidir ..okeymi
Alıntı

ama usb ir gözde dvbviewer da power tuşuna atama yapamazken com ir gözde power tuşuna atama yapbiliyorum. mesela power tuşuna exiti atayarak dvbviewer dan çıkılmasını sağlayabiliyor. benim anlamadığım nokta usb ir gözde neden power tuşuna atama yapamadığım. com gözde oluyor.
Alıntı

O problemin çözümü yok herkeste aynı problem var. Ben de karşılaştım power tuşuna atama yapılamıyor.
Kapatmak için mute tuşuna atama yapmak lazım. Veya hangisini istiyorsanız o tuşa.

Bendeki ss2 kumandasındada aynı görevi yapan tuşlar var 4 adet. Kumandada kalabalık yapıyorlar sadece.
Alıntı

serial ir aparatla power tuşuda dahil hepsine atama yapıp kullanılabiliyorum.çok tuhaf bir durum usb ir aparatlarda power tuşuna neden atama yapılamaz? ya ir usb aparatlarda problem var yada bir şeyleri eksik yapıyoruz.cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.bu duruma rastlayan arkadaşlar buraya yazarsa belki ilerde bir çözüm buluruz.elinde serial ir com alıcı göz olanlarda böyle sorunlar yok.ingilizcem olsaydı technisata durumu bildirirdim.niye usb ir gözlerde power tuşuna atama yapamayıp seri göz de atama yapabiliyoruz diye.
Alıntı

Sorun Usb ir receiver (ir göz)'de . TS35 kodlu kumandanın bahsettiğin tuşlarındaki sorun bende'de var. Sanırım türkiyede satışı yapılan kumandaların usb alıcıları farklı çünkü resmi sitesindeki USB ir alıcısı benim satın aldığım kumanda içinden çıkan USB ir alıcısı ile alakası yok ve zaten sorun ondan çıkıyor. Çünkü kumandanın sorunlu sandığın düğmeleri çalışıyor. Sırf bu yüzden ürünü değiştirmeyi düşündüm ama sorunun genel olduğunu görünce 2 tuş için memnun olduğum ürünü değişmekten vazgeçtim. Ayrıca farklı USB HID Device sürücüleri aradım ama bir türlü microsoft'un sürücülerinden farklı olanı bulamadım. Bu durumu technisat'a bildirsen de sonuç alacağını sanmam zira win 7 driverlerini bile gecikmeli yayınlamışlardı. Eğer üründen memnun isen ve serial COM ir alıcısında sorun yoksa bence onu kullanmalısın. Yinede karar senin.
Alıntı

skystar2 usb ir kumanda alıcı gözü alabileceğim yer var mı? bu arada tecnisata usb ir göz le ilgili sorunu bildirdim.cevap pazartesi gününden sonra gelir her halde.önce kaya center amesaj yolladım.sorunun programdan kaynaklı olduğuyla ilgili bir mesaj attılar.skystar teknik servisi arelkaya yönlendirdiler.sağoalasınlar onlara geçmişte gitmiştim.1 adet seri ir gözü bedavaya vermişlerdi.şimdi technisatın vereceği cevap önemli çünkü eğer power tuşunun usb ir gözde çalışmaması normalse bir sorun yok.eğer bir arıza varsa yeni bir usb ir göz adresime mektup zarfının içine koyarak yollamalarını istedim.özellikle bedava yollamalarını istedim.ama tabiki posta giderleri hariç.alacağım sonuca göre buraya yazıp bu sorunu yaşayan arkadaşlara durumu bildirecem.çünkü anladığım kadarıyla arelkada test ettiğimiz usb ir gözlerde bu sorun var.acaba yeni gözleri technisat teknik servislere yollamıyor mu acaba?çünkü yeni usb ir gözlerde bu sorunun kalktığını düşünüyorum.zaten tecnisatın sitesindeki usb ir gözün şekli daha farklı bizdekilerden.
Alıntı

evet arkadaşlar technisata yolladığım emailin cevabı geldi.işte email;
Dear Sir, Thank you for your enquiry and interest in our product. We take it that you have already installed the update from our website, thatincludes the latest DVBViewer TE2. In the DVBviewerTE2 for the remote control, you do not need to put any tick orconfigure anything. Normally you only have to check or out in a tick for"Keyboard" under Settings, Options, remote control set when DVBviewerTE2. Please Check this Com-Ports are only required for the previously supplied Winlirq remote controlthat is no longer supplied. In the Device Manager, you should see "Keyboards"an additional entry for HID keyboard (no exclamation or question mark). After plugging in the jack with IR receiver (or after plugging in the USB HIDIR receiver) should open a text document with Editor (Start, Programs,Accessories, Editor), and when confirming, the number keys on the remotecontrol a series of numbers in the text field Editors appear.Herewith you can verify the proper function of the remote control. Hope to have been of help and are always at your service. Best regardsCelia Galvao
bende cevap üzerine söylediklerini yaptım.bir email de yolladım.bu emaili çevirecek olan var mı? ingilizcem o kadar iyi değil.
bu arada arelka teknik servisten 2 tane 0900/3704 kodlu usb ir alıcı göz aldım.sağolsunlar bedavaya vediler.ama bu gözlerdede power tuşunu ve de txt nin solundaki check tuşunu algılamıyor.durumu technisata bildirdim.com serial ir alıcı gözle power tuşuda dahil bütün tuşların algılandığını söyledim.neden usb gözde kumandanın power tuşu ile check tuşu işlevsiz ? ama seri gözde işlevi var.kumandayla ilgili diyecem ama seri tip gözde power tuşu check tuşu hepsi çalışıyor.bu arada kartınızı technisatın sitesinden register ederseniz garantisi 3 sene oluyor.bu sorduğum soruların hepsini technisata yeni yolladığım mailde sordum.problem hid ir device sürücüsünden kaynaklı diyecem ama kumandanın hiç çalışmaması lazımdı.acaba kumandanın power tuşunun ve check tuşunun kodu usb göz için hatalı olabilir mi? yada usb gözün içinde büyük ihtimalle bir rom olması lazım aynı rom olayı ts35 kumandanın içindede var.tuşların kodlama olayı bu romlarda kayıtlı oluyor.ama hatalı olsa seri gözde çalışması tuhaf değil mi?
arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.bu arada yeni emailin cevabı ne zaman gelecek? cevabı buraya yazarım.
Alıntı

2 seneden beridir ss2 2.6 D kullanıyorum kumandam TTS35AI ır göz 0900/04 Kumandanın power tuşunun çalışmadığını ilk aldığımda farketmiştim.Kumandayı webcam a veya kameralı cep telefonuna gösterip kumandadan herangi bir tuşa basıldığında,ucundaki ır led parlamaya başlar.Bu sayede power tuşunun normaldede çalışmadığını anladım. alıcı ır göz 0900/04 de sorun yok.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(26-01-2010, 20:06)turbocat demiş ki:  Dear Sir, Thank you for your enquiry and interest in our product. We take it that you have already installed the update from our website, thatincludes the latest DVBViewer TE2. In the DVBviewerTE2 for the remote control, you do not need to put any tick orconfigure anything. Normally you only have to check or out in a tick for"Keyboard" under Settings, Options, remote control set when DVBviewerTE2. Please Check this Com-Ports are only required for the previously supplied Winlirq remote controlthat is no longer supplied. In the Device Manager, you should see "Keyboards"an additional entry for HID keyboard (no exclamation or question mark). After plugging in the jack with IR receiver (or after plugging in the USB HIDIR receiver) should open a text document with Editor (Start, Programs,Accessories, Editor), and when confirming, the number keys on the remotecontrol a series of numbers in the text field Editors appear.Herewith you can verify the proper function of the remote control. Hope to have been of help and are always at your service. Best regardsCelia Galvao

Türkçe Çevirisi:

Değerli Müşterimiz
Ürünümüzü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Biz kartımız için en uygun DVB yazılımı olan ve sizinde en son driver pack ile birlikte indirdiğiniz DVBViewer TE2 programını kullanmanızı öneriyoruz. DVBViewer TE2 programında uzaktan kumanda için karışık ayarlar yerine çok basit ayarlar mevcuttur. Program üzerinde Ayarlar -> Tercihler -> Uzaktan Kumanda yolunu izlediğinizde yapmanız gereken sadece ilgili yeri aktif etmek için tik atmak olacaktır. Sadece seri port bağlantılı ir gözler Winlirq uzaktan kumanda programını gerektirir ki artık USB ir göz ile buna ihtiyaç kalmamıştır. Hatta USB ir gözünüzün Aygıt yöneticisi altında ekstra bir klavye seçeneği gibi algılanıp HID Keyboard olarak göründüğünü hatırlatırım. Bunu kontrol etmek için Notepad'i açıp uzaktan kumanda tuşlarına basarak anlayabilirsiniz böylece hangi tuşun neye karşılık geldiğinide görebilirsiniz. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Her zaman hizmetinizdeyiz .. En iyi dileklerimle .. Celia Galvao

Yorum:

Turbocat kusura bakma kadının ingilizcesi berbat olduğundan en anlamlı halini yazdım. Sana daha öncede söylediğim gibi technisat bu konu hakkında yine yuvarlak konuşmuş yani geçiştirmiş. Birincisi bahsettiği DVBViewer TE2 programını ben hiç kullanmadım ama eminim sen denediğinde sorun hala devam edecektir. Ben Progdvb kullanıyorum. İkincisi notepad üzerinde kumandanın, çalışan bazı (hepsi değil) tuşların yazmadığını göreceksin. Paniğe kapılma bu ilgili tuşun ASCII karakterinin karşılığı olmadığını gösterir ama sorunlu o iki tuş hala çalışmıyor yani notepad üzerinden hangi tuşun çalışıp hangisinin çalışmadığını bulamazsın. Ayrıca Metin arkadaşımızın bahsettiği kumanda seti bizimkinden farklı .. Bizdeki IR USB receiver'in markası DSR-0127 ve kumanda markası TS35. Cep telefonu kamerası ile yapılan testte tüm tuşların çalıştığını biliyoruz zira çalışmasaydı Seri port ir gözde de çalışmazdı. Herneyse bana kalırsa kumanda pakedini al Arelka'ya git sana verdikleri yeni gözlerle birlikte ve onlara de ki kardeşim evde bu kumandanın 2 tuşunu çalıştıramadım burada bunu usb gözlerle çalıştırın de .. Madem teknik servis gereğini yapsınlar. Olmadı yeni marka kumanda versinler. Almanya ile uğraşman vakit kaybı bence ama istiyorsan yinede mail at onlarda sana ısrarla DVBViewer TE2 programını kullanman gerektiğini söylesin dursun. Smile
Alıntı