What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uydu cihazında sinyal problem yaşıyorum...

Arkadaşlar evimde 2 adet uydu cihazı var. Birisi D-Smart diğeride benjamin marka. Çanak anten ise 2 tane var. Dedim bilgisayarımdaki SS2 kartım boşta bari onuda bağlayalım pc'den TV keyfini yaşayalım. Velkasılkelam bağladık bağlamasına ama ben D-Smart bağlı olan cihazdan sinyal alamıyorum. Düne kadar sinyal alıyordum, bugün 3. cihazı bağlamak için 4'lü LNB taktıktan sonra ne olduysa Tv lerin bir tanesinde sinyal alamıyorum.

Ben bu sorunu yıllar öncede yaşamıştım eski çanak ve cihazımda Digitürkün seti varken, yine bugün aynı sorunu yaşıyorum. Nedense bir türlü 3 TV birden evde çalıştıramıyorum muhakkak 1'i sinyal bulamıyor. Neyden kaynaklanır acaba? Bu arada sinyal sorunu yaşadığım ( D_Smart ) sadece ses veriyordu bi ara görüntü vermedi daha sonradan hepsi gitti ve bir daha gelmedi... Ne olduysa 4 lü LNB taktıktan sonra oldu... Ama dediğim gibi yıllar öncede aynı problemi yaşıyordum yine yaşıyorum neyden kaynaklanabilir?
Alıntı

4 lü lnb üzerindeki değerleri kontrol et
Alıntı

kontrol et derken ne yapmalıyım?
Alıntı

lnb üzerinde lof switch değerleri yazar onları tespit et diyorum sonra da dvb programında bu değerleri girersin.
Alıntı

tamam da progdvb de herhangi bir problem yok sinyal iyi geciyor, ama LNB yi taktıktan sonra TV ye baglı olanın sinyali gitti..
Alıntı