What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VLC ile DVB-S Yayınını Başka Bilgisayarda Açma

Yapmak istediğim bu kart ile aldığım dvb-s veya dvb-s2 uydu yayınını vlc ile açmak. Daha sonra bu yayını stream e çevirip port vererek aynı ağa bağlı diğer win 7 yüklü bilgisayara göndermek ve diğer bilgisayardan yine vlc ile bu yayını açmak. Söylediğim sanırım mümkün bişey ama henüz yapamadım. Kartın yazılımında bulunan szap-s2 ve scan-s2 fonksiyonları gayet iyi çalışıyor. Fakat bu komutlardan szap-s2 sadece ilgili frekansa denk gelen kanala bağlanmaya yarıyor. Benim amacım da işte bu bağlanılabilen kanalı vlc ile bir streame çevirip diğer bilgisayardan yayını görüntülemek. İlk bilgisayardan sadece komut satırı üzerinden çalıştığım için burada göstermek mümkün olmuyor o yüzden ben de aldığım yayını bir akışa çevirip diğer bilgisayara göndererek görüntülemek istiyorum.

Yani şu an;
Birinci sorun alabildiğim yayını vlc ile almak.
İkinci sorun bu yayını vlc ile bir akışa çevirmek.
Üçüncü sorun çevirilen bu yayını diğer bilgisayardaki vlc ile görüntülemek.

Birinciden başlayarak sıra ile yapmam gerekiyor.
Alıntı

1.2.3. sorunun cevabı http://forum.skystar-2.com/vlc-media-pla...-6388.html
Alıntı

(25-12-2012, 18:48)emre demiş ki:  1.2.3. sorunun cevabı http://forum.skystar-2.com/vlc-media-pla...-6388.html

Teşekkür ederim fakat biraz eksik yazmışım galiba. Ben linux ile komut satırı üzerinden çalışan bir makineye yüklediğim vlc ile yayını alacağım sonra bu yayını aynı ağdaki win7 yüklü başka bir bilgisayara gönderip ordaki vlc ile yayını açacağım. Yani linux yüklü makine sunucu gibi çalışacak.
Alıntı

Linux Makinede Kullandigininz DVB-S Marka ve modeli nedir. ?

linux icin ( dvblast,mumudvb.) Transponder Stream icin kullanabilirsiniz.
Alıntı

(31-12-2012, 11:55)mesibra demiş ki:  Linux Makinede Kullandigininz DVB-S Marka ve modeli nedir. ?

linux icin ( dvblast,mumudvb.) Transponder Stream icin kullanabilirsiniz.

Kart TBS 6981. VLC ile yapmam lazım. O yüzden başka program kullanamam.
Alıntı

Bende de TBS 6984 Kart var fakat vlc ile bende bir turlu calistiramadim , simdi ubuntu kurdum , sayet olumlu sonuc alirsam geri dönus yaparim .
Alıntı

(31-12-2012, 15:43)mesibra demiş ki:  Bende de TBS 6984 Kart var fakat vlc ile bende bir turlu calistiramadim , simdi ubuntu kurdum , sayet olumlu sonuc alirsam geri dönus yaparim .

İnşallah yapabilirsiniz diyeyim o zaman.
Alıntı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi