What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wikileaks'ın sahibinden ilginç taktik
#1

[Resim: ozvvr.jpg] Yayımladığı belgelerle dünyanın gündemine oturan adam şimdi de hayatını kurtarma derdine düştü. Tehditler aldığı tahmin edilen Wikileaks'ın sahibi ilginç bir yola başvurdu. ABD’nin 2.7 milyon gizli belgesini hafta sonunda yayınlayacağını açıklayan WikiLeaks sitesi, dün sessizliğe büründü. Türkiye saatiyle cumartesi gecesi geç saatlere kadar ses çıkmadı. Bu durum, “Sitenin sahibi Assange susturuldu mu” yorumlarına neden oldu. WikiLeaks’in bir gün önce de Twitter’dan ‘Hayat sigortası’ dediği bir linki paylaştığı, 2 GB’lık belgeler için gerekli şifrelerin Assange’ın ölmesi durumunda yayınlanacağı ortaya çıktı.

Dünya nefesini tutmuş Afganistan ve Irak belgeleriyle dünya çapında büyük yankı yapan WikiLeaks’in 2.7 milyon yeni Amerikan belgesini yayınlamasını bekliyordu. Siteden yapılan açıklamada, daha önceden New York Times, Guardian, El Pais, Der Spiegel, Le Monde gibi dünyanın önde gelen gazetelerine belgelerin bu hafta sonu siteye yükleneceğini açıklamıştı. Ancak “tarihi yeniden yazacak” nitelemesinde bulunan belgeler, dün yayına konulmadı.

http://wikileaks.ch/
#2

Belgeler yayınlanacaktı ki site saldırıya uğradı.

Twitter ile anlık bilgileri ulaşabilirsiniz.
http://twitter.com/#!/wikileaks
#3

Türkiye ile ilgili yayınlanan belgeler http://cablegate.wikileaks.org/tag/TU_0.html
#4

Amerikan gizli diplomatik yazışmalarını pazar gününden bu yana yayımlayan Wikileaks sitesi, altı saatlik bir kesintinin ardından yeni bir İsviçre adresinden yayına başladı.

Wikileaks'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Amerikan şirketi EveryDNS'in, "wikileaks.org" adresini iptal etmesinin ardından "wikileaks.ch" adresinden yayının sürdüğü belirtildi.

Amerikan gizli diplomatik belgelerini açıklayan Wikileaks'e alan adını veren EveryDNS şirketi, wikileaks.org adresinin çok sayıda siber saldırıya hedef olduğunu belirtmiş, bu saldırıların şirketin altyapısına zarar verebileceği gerekçesiyle adresin iptal edildiğini duyurmuştu.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi