What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Win7 Dvb Dream Diseqc Sorunu

Arkadaşlar windows7 işletim sistemi kullanıyorum.SkyStar HD2 kart kullanıyorum.Prog DVB (6.23.01) kurdum sorunsuz çalışıyor.Fakat Dvb Dream (1.4i ve 1.5 beta ) iki sürümünüde kurdum gerekli ayarları yaptım türksat normal çalşıyor hotbird,sirius ve thor uydularında kanal taraması yaptığımda türksat kanallarını buluyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Alıntı

kanal araması yaparken hotbird,sirius ve thor uydularından sinyal aldığından emin olmalısın....sadace türksat kanallarından yayın buluyorsa Diseqc türksat üzerinden tp arıyordur......Diseqc ayarında hangi uydudan tarama yapıyorsan onun sinyalinin olması lazım(hotbirt'te arama yapıyorsan Diseqc hotbirt te olmalı ve sinyal almalı)
Alıntı

Programı daha önce kullandım diseqc ayarlarında bir sorun yok.Kaldı ki Prog Dvb de sorunsuz izliyorum tüm uyduları.Ama dediğim gibi Dvb Dream da türksat dışında kanal taraması yapamıyorum.Mesela Prog Dvb de hotbird uydusunda 10719 -V-27500 frekansından sinyal alabiliyorum ama aynı frekansı manuel olarak Dvb Dreama girdiğimde sinyal alamıyorum.
Alıntı

o zaman dvbdreamda diseqc ayarlarında problem var demekki onu kontrol edip doğru ayarı bulmalısın.....
Alıntı

(17-11-2009, 21:32)karabuga demiş ki:  Arkadaşlar windows7 işletim sistemi kullanıyorum.SkyStar HD2 kart kullanıyorum.Prog DVB (6.23.01) kurdum sorunsuz çalışıyor.Fakat Dvb Dream (1.4i ve 1.5 beta ) iki sürümünüde kurdum gerekli ayarları yaptım türksat normal çalşıyor hotbird,sirius ve thor uydularında kanal taraması yaptığımda türksat kanallarını buluyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Dediğin olayın Win7 ile bir alaksı yok, ben Vista kullanıyorum ve dediğin olayın aynısı oluyor. Bende Türksat-Hotbird-Sirius-Astra uydularını alıyorum, sıralamada diseq'te aynen bu şekilde. progDVB'de aynı sıralama ile 4 uyduyu giriyorum ve hepsini izliyorum. Otomatik şebeke arama özelliği olmadığı içinde dvbviewer'a geçmek istiyorum ( ayrıca bence çok daha kullanışlı bir prog ). Ve diseq sıralamasında bir problem olmadığına emin olmama rağmen senin yaşadıklarını yaşıyorum. Hotbird ara diyorum Türksat uydusundan arama yapıyor. Diseq olayında bir sorun var ama çözemedim bende Big Grin

Not: Çift çanak var ama 1 çanakta aparatla takılmış olan 3 LNB var, bu şekilde 4 uydu izliyorum...
(Türksat)+(Hotbird-Astra-Sirius) şeklinde
Alıntı

Dvbdream da ayarlardan disecq bölümüne girin.Disecq tipini v1.0 veya v2.0 seçin.Disecq 1 kısmına hotbird uydusunu ayarlayın.Disecq 2 kısmına Turksat ayarlayın.(Tabi çanaktaki disecq te turksat ve hotbird yerlerini değiştirin.)Daha sonra turksat özelliklerine girip en sağdaki uncommited bölümünü 0 yapın.Ben bu şekilde hallettim.
Alıntı

http://www.4shared.com/file/2RPhIh80/Tec..._BDA_.html

SS HD2 deki dayzek sorununa yama çıkartılmış, ben şahsen denemedim ama bi deneyin isterseniz DVBDream için çıkartılmış bir yama. DVBDream1.5 pro'yu kurmadıysanız, kurun eğerki dayzek sorunu devam ediyorsa bu yamayı bir deneyiniz.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(04-05-2010, 18:24)Metin demiş ki:  http://www.4shared.com/file/2RPhIh80/Tec..._BDA_.html

SS HD2 deki dayzek sorununa yama çıkartılmış, ben şahsen denemedim ama bi deneyin isterseniz DVBDream için çıkartılmış bir yama. DVBDream1.5 pro'yu kurmadıysanız, kurun eğerki dayzek sorunu devam ediyorsa bu yamayı bir deneyiniz.

ben win 7 kullaniyorum ve dream 1,5a pro kurulu disecg sorunum devam ediyor.diger oynatıclarda bi sorun olmuyor..
Alıntı

(17-11-2009, 21:32)karabuga demiş ki:  Arkadaşlar windows7 işletim sistemi kullanıyorum.SkyStar HD2 kart kullanıyorum.Prog DVB (6.23.01) kurdum sorunsuz çalışıyor.Fakat Dvb Dream (1.4i ve 1.5 beta ) iki sürümünüde kurdum gerekli ayarları yaptım türksat normal çalşıyor hotbird,sirius ve thor uydularında kanal taraması yaptığımda türksat kanallarını buluyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Türksat port 1 e mi takılı? Benzer bi sorun benimde başıma geldi kablolara varana kadar değiştim sadece turksattan sintal geliyor aramalarda turksat kanallarını buluyordu swich e su kaçırmışım Big Grin sonradan anladım değiştirince sorun ortadan kalktı bi receiver e takıp dene yinede diğer uyduların yayınlarını bulamazsan sorun swich tir kesinlikle

*
Alıntı