What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Win7 x64 - Sky Star 2 (WDM) Device not started !

Arkadaşlar merhaba.

Windows 7 x64 ü bugun kurdum ve ardından driverleri,programları teker teker kurmaya başladım.
Sky Star 2 driverini aygıt yöneticisinde tanımlanmış olarak görünmesine rağmen Progdvb açtığımda "Sky Star 2 (WDM) Device not started !" adında bir hata ile karşılaşıyorum. Bu sitede olsun farklı yabancı sitelerdede olsun araştırmalarım sonucunda bir çözüme ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

+ Progdvb kurulumunda "Adjusment of a source of TV" bölümünde "Digital TV device. ATSC,DVB-S/S2(Satellite), DVB-C(Cable) or DVB-T(Terresteral) altında "Sky Star 2" seçeneği görünmüyor."BDA compatible card or box" yazıyor ve başka hiçbir seçenek yok.

Progdvb Sürüm : ProgDVB6.48.1x64
Skystar 2 Sürüm : DVB_PC_TV_Stars_4.6.0_MPEG-2_MPEG-4
Alıntı

2 yere konu açmışsın arkadaşım, 32 bit prog kur.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

dostum ben win7 32 ve 64 kurdum halaa device not started! diyor kafayı yemek üzereyim... xp de sorunsuz kullanıyordum... napmam gerekiyor....
Alıntı

pc me win 7 kurdum daha sonra ProgDVB6.48.1Pro kurdum 1 hafta izledim ve daha sonra açtığımda aynı hatayı bendede vermeye başladı xp de sorun yok ama win7 de bu hatayı veriyor 32 bit
Alıntı

(08-10-2010, 21:58)esclamazione demiş ki:  Arkadaşlar merhaba.

Windows 7 x64 ü bugun kurdum ve ardından driverleri,programları teker teker kurmaya başladım.
Sky Star 2 driverini aygıt yöneticisinde tanımlanmış olarak görünmesine rağmen Progdvb açtığımda "Sky Star 2 (WDM) Device not started !" adında bir hata ile karşılaşıyorum. Bu sitede olsun farklı yabancı sitelerdede olsun araştırmalarım sonucunda bir çözüme ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

+ Progdvb kurulumunda "Adjusment of a source of TV" bölümünde "Digital TV device. ATSC,DVB-S/S2(Satellite), DVB-C(Cable) or DVB-T(Terresteral) altında "Sky Star 2" seçeneği görünmüyor."BDA compatible card or box" yazıyor ve başka hiçbir seçenek yok.

Skystar 2 Sürüm : DVB_PC_TV_Stars_4.6.0_MPEG-2_MPEG-4

Merhaba

Bu sorun bende de vardı maalasef karıştıracak zamanım yoktu şimdi biraz araştırınca sorunu çözdü şuan progdvb windows 7 64 bit sürümünde çalışıyor

Biraz teknik veri verim

WDM : windows xp , 7 ve 32 bit sürümü içindir
BDM : windows 7 64 bit ve sonraki işletim sistemleri içindir
PCI: ne ***** olduğunu bende bilmiyorum neyse

şimdi progDVB çalışınca bize bu hatayı veriyor Sky Star 2 (WDM) Device not started ! Hata şurdan kaynaklanıyor WDM istemesi ama bizim makina 64 bit oysa 32 bit hatası alıyoruz.

şimdi

1. Adım

http://update-progdvb.com/download/ProgDVB6.49.3Std.exe

indirip kuruyoruz

eğer yine aynı hatayı verirse 2. adımı uyguluyoruz

2. Adım
Aygıt yöneticisine girip skystar 2 donanımı sürücüleri ile bereber kaldırıyoruz sonra aşağıdaki dosyayı indirip
http://www.skystar-2.com/download/Techni...r_Lite.rar

BDA sürücülerini kuruyoruz ve sorun ortadan kalkacaktır.
Angel

Alıntı

Ben bu sorunla 1 hafta uğraştım en sonunda progdvb standart paketi kurdum hiçbir sorun kalmadı bana o kadar saçma geldiki 64 bit işletim sisteminde 64 lük progdvbnin çalışmaması...şimdi rahatım çalışıyor canawar gibi...codec sorunum war onuda halledersem tamamdır...
Alıntı

SS2 nin sürücüleri 32 bit olduğu içindir sanırım progdvb 64 bit sürümünün çalışmaması.

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

(10-11-2010, 17:55)Metin demiş ki:  SS2 nin sürücüleri 32 bit olduğu içindir sanırım progdvb 64 bit sürümünün çalışmaması.

Tuhaf olan burada ss2 64 bit programını kurdun mu hata başlıyor.
Alıntı

Win7 x64 - Sky Star 2 (WDM) Device not started !

Arkadaşlar merhaba.

Skystar 2 Sürüm : DVB_PC_TV_Stars_4.6.0_MPEG-2_MPEG-4 merhaba arkadaşım senin sorunun skystarın 64bit olan bda sürücüsünü kurmuşsun ama bda ile çalışan progdvb(64bit için) vs kurmamış 32 bit le çalışam prodvb vs kurmuşsun tavsiyem sürücüyü wdm olanı kur ozaman 32bitlik progdvb çalışır.
Alıntı

arkadaşlar problemi çözdüm. (WDM 32 bit progdvbler için miş sürücüyü wdm olarak kurun 32bitlik prodvb kurun sorun çözülüyor
Alıntı