What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 7 64 bit ve 32 bit Arasındaki fark

Windows 7 32 bit işletim sistemi yüksek Ram takılı makineler için ideal değildir çünkü 32 bit en fazla 3,5 gb Ram tanır. Diyelim ki bilgisayarınızda 6 gb ram var ve Win7 32 bit kurdunuz. Bilgisayarınız Ram'i sadece 3,5 gb olarak görecektir. Düşük ram kullanıyorsanız sorun yok ama raminiz 4 gb ve üstüyse kullanmanız gereken 64 bittir.
Alıntı

Bi farkınıda ben yazayım 32 bit işletim sistemine göre 64 bitte 64 bit tabanlı yazılmış bi programı kullanırsanız teorik olarak 2 kat daha hızlı işlem yaparsınız...
Alıntı

(24-02-2012, 23:25)neskali demiş ki:  Bi farkınıda ben yazayım 32 bit işletim sistemine göre 64 bitte 64 bit tabanlı yazılmış bi programı kullanırsanız teorik olarak 2 kat daha hızlı işlem yaparsınız...

Doğru olmakla birlikte bazı software ve programları kurmak için 64 bit uyumlu olanını indirmek gerekir. Yoksa hata verir. 64 bitte hız gözle görülür artış gösterecektir.
Alıntı

Herkes yazmış ben eksik kalmayayım;

Teorik olarak 2 kat hızlı ama 64 bit'e ihtiyaç duyan uygulama kullanıyorsanız geçerlidir çünkü 2^32 'den daha büyük sayılarla işlem yapmıyorsanız işlemcide bulunan register'lar her ne kadar 64 bit olsa da siz zaten 32 bit'i kullanıyorsunuz demektir...

Ama aranızda ben matlab, cad uygulaması v.b. programlar kullanıyorum diyen varsa evet uygulamalar 64 bit ise daha hızlıdır fakat 32 bit uygulamayı ister 64 bit OS üzerinde ister 32 bit OS üzerinde çalıştırın aradaki hız farkı bit sayısı nedeniyle olmayacaktır.

RAM desteği 4GB'ın üzerinde olduğu için 64 bit'in tercih edilmesi gerekir...
Alıntı

Adobe After Effects CS5' den itibaren 32 biti yok sadece 64bit örneğin..
Alıntı

Bu arada aynı programın 32bit ve 64bit versiyonları arasında kapladıkları yerlerde farklılık gösterir. 64Bit uygulamalar ve windows un bizzat kendisi 32Bit e göre hdd de daha fazla yer kullanmaktadır.

Yamaha R-S300 + Monitor Audio Bronze BX2 = Natural Sound
[Resim: JijPN.png]
Alıntı

X86=32 bit aynı şey...
Alıntı

her haliyle 64 bit daha üstün zaten artısı olmasa 32 bitten 64 çıkılmazdı.
Alıntı