What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 7'de dosya ve klasörleri hızlı arayın

Windows 7'nin arama özelliğini yavaş mı buluyorsunuz? İşte hızlı arama yapmanın çaresi...

[Resim: 1fenbb.jpg]Windows 7 pek çok açıdan oldukça başarılı bir işletim sistemi. Ama tabi ki bazı sorunları olduğunu da itiraf etmek gerekiyor. Bu sorunların tamamına birden çözüm bulmak pek mümkün olmasa da en azından çok sayıda kullanıcıyı rahatsız eden bir özelliğini geliştirmek mümkün. FileSearchEx adlı ufak ve ücretsiz bir yazılım Windows 7'de normal şartlarda oldukça yavaş gerçekleşen dosya ve klasör aramalarını gözle görünür oranda hızlandırmayı başaran oldukça faydalı bir araç.

FileSearchEx'in aramaları oldukça hızlı gerçekleştirmesinin dışında en güzel yanlarından biri de arama sonuçlarını sizin istediğiniz şekilde sunabiliyor olması. Bu özelliği sayesinde arama sonuçlarında örneğin sadece sonuçların dosya isimleri ve son erişildiği tarihi görüntüleyebilirsiniz. Veya dosya isminin yanı sıra boyutu, dosya türü, içinde bulunduğu klasör gibi bilgilerin de sonuçlarda gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Kurulum gerektirmeyen FileSearchEx'i şu adresten indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alıntıdır..

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

Metin Üatat bir sorunum var ben wim 7 32 yi kurarken diskte farkında olmadan 100 mb lık bir ayrılmış bölüm yapmışım ve öylece yedek almışım sonra bu 100 mb lık yeri paragon pm yardımıyla c ile birleştirdim sonra birşey oldu tekrar yedekten restore yaparak geri aldığımda bu ayrılmış bölüm geri geldi yalnız bununla kalsa iyi 400 GB lık D deki bütün verilerimi resimlerimi müziklerimi sildi onları geri getiremiyorum sonra ben bu 100 mb lık ayrılmış bölümü win 7 32 de c ile nasıl birleştirebilirim ilgine şimdiden teşekkür
Alıntı

Win 7 32 bit veya 64 bit kurulumunda "C" partisyonu yaparken 100MB lık alan sistem tarafından her zaman ayrılır, Bu 100MB'lık bölüm windows için hayati öneme sahip kurtarma prosedürleri ve programları barındırmaktadır. Ram bellek testi, önceden oluşturduğunuz sistem görüntüsünü geri yükleme gibi çok işinize yarayacak, win7 ile beraber gelen bu özellikler o 100 MB'lık "sistem ayrıldı" yazan partisyonun içindedir. O yüzden PC' yi sıfırdan formatladığınızda o bölüme hiç dokunmayınız. Paragon, Acronis ve benzeri programları aratmayacak kadarı win7 içinde mevcuttur.
[Resim: 678vg7.jpg]
[Resim: xduh47.jpg]

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
Alıntı

çalışma için teşekkürler
Alıntı