What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

windows 7 progdvb hata

arkadaşlar merhaba skystar2 kartımı zorda olsa windows 7 ' ye tanıttım prog dvb açılırken " [sky star2] Device Not Started ! " hatası veriyor fakat tv açılıyor aygıt yöneticisine baktığımda ses ve video denetliyicilerinde görünüyor yanında BDA yazıyor xp de ağ denetliyicisi olarak görüyordu ve sistem saatinin kenarında kırmızı uydu işareti çıkıyordu şimdi çıkmıyor nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum ?
Alıntı

sanırım senin hata libeay32.dll .libssl32.dll bu eklentileri yükle bende sorunsuz çalı şıyor
bu codeck le de ilgili olabilir
Alıntı

steup 4 pc programını yükle(kırmızı uydu işareti olan program ) arkadaşım sana gelen orjinal cd içerisinde olaması lazım. kartı tamamen kaldır kurulum cd sini tak setup 4 pc programını kur kartı tanısın sonra günecel drayvırlardan birini yükle 4.5.0 yükleye bilirsin sonra program dvb yi yükle oda olamadı kartın hala sorun veriyorsa driverpack1i inetrnetten indir hem sorunun çözülür hemde güncel direvırları bula bilirsin.
Alıntı

(11-09-2009, 22:21)target80 demiş ki:  arkadaşlar merhaba skystar2 kartımı zorda olsa windows 7 ' ye tanıttım prog dvb açılırken " [sky star2] Device Not Started ! " hatası veriyor fakat tv açılıyor aygıt yöneticisine baktığımda ses ve video denetliyicilerinde görünüyor yanında BDA yazıyor xp de ağ denetliyicisi olarak görüyordu ve sistem saatinin kenarında kırmızı uydu işareti çıkıyordu şimdi çıkmıyor nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum ?

iyi oku simdi ilk once sil drverini programını siteden lite driver versiyonunu indir kur sonra en son çıkan driveri indir güncellestir sorunsuz calisir
Alıntı

(11-09-2009, 22:21)target80 demiş ki:  arkadaşlar merhaba skystar2 kartımı zorda olsa windows 7 ' ye tanıttım prog dvb açılırken " [sky star2] Device Not Started ! " hatası veriyor fakat tv açılıyor aygıt yöneticisine baktığımda ses ve video denetliyicilerinde görünüyor yanında BDA yazıyor xp de ağ denetliyicisi olarak görüyordu ve sistem saatinin kenarında kırmızı uydu işareti çıkıyordu şimdi çıkmıyor nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum ?

aradasım xp bir ag bagdastırıcısı diye görüyordu
ama windows 7 ses aygıtları olarak tanır
bilgisayarıma sag tıkla yönet-aygıtları yönet
ve agbagdastırıcısına gel sag tıkla güncelle de
skystar2 driverini zipten klasöre cıkar ve klasördeki BDA
YERİ GÖSTER O OTMATİK GÜNCELLER
SONRA Bİ PROGDVB Yİ KURMAK KALDI ONUDA 3 ADIMDA YAPYOSUN
PROGDVB KUR
TÜRKCEDİL PAKETİ VE TÜRKSAT HAZIR KANAL LİSTESİNİ
GEEKEN YERLERE KUR HAZIR
VE KULLANMAYA BAŞLAA

TABİ DAMDAKİ UYDUDAN SİNYAL GELİYORSA....
Alıntı

arkadasım windows un tüm sürümlerinde skystar 2 agbagdastırıcısı diye görüyordu
ama windows 7 de şu sekilde tanıtacaksın
bilgisayarım yönet aygıt listesi tv cartına gel sag tıkla göüncellestir de ve
bilgisayara indirdigin driveri klasöre cıkar ve hedef olarak bu klasördeki BDA klasörünü göster ve otomatik olarak bulup tanıyacaktır
BURAYA DİKKAT
şimdi tanıdı ama digerleri gibi agbagdastırıcı olarak degil
coklu ortam olarak
yani yönetten aygıt listesine gel
ses,oyun denetleyicisinin içinde yani sanki normal bi analog tv kartı gibi görecekk skystar 2 yi
bu sekilde yaptıysan başarmış sayılırsın
şimdi sadece driveri tanıttık bize geren bu asla setup4 pc gibi uygulamalarını yüklemiyoruz zaten calısmazda
sonra progdvb nin en güncelini ve türkce dil paketini indiriyoruz
BURAYA DİKKAT
progdvbi kurarken skystar2 yi seçmiyoruz en baştaki ki seçiyoruz
tecnisat box falan geçmesi gerekiyor

bu şekilde çalısır
ayrıca ben windows 7 64 bit tede sorunsuz calıstırdım
seninki 32 bit se havada calısır
Alıntı

datasoft__63 kardeş

senin dediğin gibi yapıyorum o dediğin seçim skystar bda olarak gösterme onu o şekilde gösterip bda olarak ayarlıyorum yalnız progdvb 6.21 versiyonunda kanal taratıyorum kanalları buluyo fakat çoğu kanal ya donuyo ya da ses sorunu oluyo büyük ihtimalle codec den kaynaklanan bir sıkıntı bir çok codec denedim beceremedim. mesela gösteren kanallar atv,show tv,kanal d,star, trt1 trt2 tnt bunlar var ama çoğu kanal dediğim gibi sorunlu bu konuda yardımcı olursan sevinirim benmki 32 bit işlemci... xp de hiçbir problem yaşamıyordum progdvb de ama win7 daha yeni olduğu için bence programlarıda daha ayarlıyamadılar...
Alıntı

evet kardeş sana katılıyorum bencede programlarıda daha ayarlıyamadılar...
Alıntı