What is MY IP Address SSD VPS

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows 8, kurduğunuz her programı Microsoft'a bildiriyor!

Windows 8 Tells Microsoft About Everything You Install, Not Very Securely

Microsoft'un yıllardır bir yerlere özel bilgilerinizi izinsiz gönderdiği ve istihbarat servisleri için arka kapılar bıraktığı söylenir. Bu sefer iş ciddi ve iddialar kanıtlarıyla birlikte sunulmuş.
[Resim: E14T2.png]
Nadim Kobeissi adındaki bilgisayar meraklısı Windows 8'in arka planında yer alan SmartScreen'in indirip kurulan her programı Microsoft'a haber verdiğini yazmış, hem de kanıtlarıyla.

Microsoft bu duruma nasıl bir açıklma yapacak takipte olacağız. Fakat kullanıcı sözleşmesinde (EULA) böyle şeylere izin çıkmış olabilir.

En azından Windows 8 geçiş yapan kullanıcılar Smart Screen uygulamasını kapatarak. Varolan veri toplama birimlerini en aza indirebilirler.
[Resim: juCD4.png]

Veya işe yarar mı bilmiyorum ama host dosyasına en alt satıra ekleyin..
Kod:
127.0.0.1 w.apprep.smartscreen.microsoft.com
127.0.0.1 apprep.smartscreen.microsoft.com

Diğer bir yolda modemden firewall ayarları ile "65.52.98.155" ve "65.52.184.60" ip numaralarını engellemek olabilir.
Alıntı

emre arkadaşım microsoft herkesin ne kullandığını iyi biliyor bu en ufağı daha çok yer vardır programların içinde onuda bırakın verdiğimiz filmlerdende takip ediyorlar en son verdiğim windows 8 de skystar hd 2 firmaların kendilerinden gelen böyle bir yapılmış film yok türkiyede değil dünyada tek olan filmi yaptım ki bunları takip etmiyorlarmı zannediyorsun akşam yeniden altına ne kadar risk alarak verildiğini yazdım adam kafasına göre yazıyor ver o zaman filmini görelim desem herkez kaçar saygılarımla
Alıntı

vindovs8 i indirsemmi indirmesemmi kafam karıştı ama diğerlerinde de vardır aynı şey yani değişeceğini sanmıyorum

CANIM TÜRKİYEM ÖNCE ALLAHIMA SONRA ASKERLERİMİZE EMANET OL
Alıntı