What is MY IP Address SSD VPS

Konu Kilitli
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windows PC'nizin bakımını bu araçla yapın!
#1

Windows'unuzun bakımı için farklı araçlara gerek yok. İşte "her şeyi" bir arada barındıran araç!
[Resim: 2di4kxt.jpg]Windows kullanıcıları için en can sıkıcı konulardan bi tanesi de işletim sistemlerinin bakımının güç olması. Windows, bir çok geçici dosya, gereksiz kayıt, günlük dosyası ve geçmiş dosyasını farklı konumlarda saklıyor ve bir çoğumuzun bu nesneleri arayıp bulacak zamanı yok. Ancak WinUtilities adlı ücretsiz yazılım, farklı temizlik araçları yüklemenize gerek kalmadan gerekli tüm bakım özelliklerini bir araya getiriyor.

Uygulama, Clean Up & Repair (Temizlik ve onarma), Optimize & Improve (İyileştirme ve geliştirme) ve Privacy & Security (Gizlilik ve güvenlik) olmak üzere üç grup araçtan oluşuyor. Her grupta bazılarına Windows'dan alıştığımız, bazıları ise WinUtilites'e özel bir araç koleksiyonu bulunuyor.

WinUtilities ile beraber gelen kayıt defteri (registry) temizleyicisi, tüm sistem kaydını tarıyor ve ilgilenmeniz gereken hataları önünüze sunuyor.

Disk Cleaner ve optimizasyon araçları

Diğer bir faydalı araç ise diskinizde büyük miktarda boş alan açabilecek olan Disk Cleaner. Bu araç ile USB bellekleri dahil tüm diskleri tarayabilir, geçici ve işe yaramaz dosyaları, hatalı kısayolları vs. bulabilir, kaldırabilirsiniz.

WinUtilities'in sunduğu program kaldırma yardımcısı (Uninstaller) ise Windows'da normal olarak kaldırmanıza rağmen Program Kaldır listesinden ismini kaldırmayan programları temizlemeye yardımcı oluyor.

Optimize & Improve bölümünde ise bilgisayarınızı daha hızlı çalıştırmanıza yardımcı olacak araçlar bulunuyor. Burada BHO Remover ile işe yaramayan "Yardımcı tarayıcı nesneleri"ni kaldırabilir, diskinizi ve kayıt defterinizi birleştirebilirsiniz. En faydalı araçlardan bir tanesi ise Windows'la beraber başlayan ve açılışı yavaşlatan öğeleri devre dışı bırakabileceğiniz "Startup Cleaner".

Tekrarlayan dosyaları bulma ve fazlası

"Files & Folders" bölümünde sabit diskinizde bulunan birbirinin aynı dosyaları bulabilir, bu sayede boşa giden sabit disk alanınızı geri kazanabilirsiniz.

"File Splitter and Joiner" aracı ise dev boyuttaki dosyaları bölümlemeye ve tekrar birleştirmeye yarıyor. Bu sayede tek bir CD'ye sığmayan bir dosyayı bölümleyebilir, veya arkadaşınıza göndermek istediğiniz bir dosyayı parçalar halinde gönderebilirsiniz. Tüm gereken arkadaşınızın bu dosyaları aynı araç ile birleştirmesi olacak.

"System Tools" bölümünde ise işletim sisteminizde ince ayarlar yapanıza izin veren her tür ek araç bulunuyor. Bu sayede yapılandırma dosyalarını düzenlemeden OEM bilgisini görüntülemeye bir çok işlem yapabilirsiniz, ancak tabi ki burada dikkatli olmanız gerekiyor.

[Resim: 2chtmk5.jpg]
WinUtilites Programını buradan indirebilirsiniz.

ALINTIDIR..

Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!
[Resim: Xw7ATGH.jpg]
#2

güncelleme sıklığı nedir? indiriyorum bakalım nasıl.
#3

Registry temizleme programlarını ben pek tavsiye etmiyorum , gereksiz sandığı kullanılan kayıt girdilerinide silip bazı programların ve windows'un sapıtmasına yol açıyor bir süre sonra. Bu programı henüz denemedim uzun süre kullananlar görüş bildirirse bizde faydalı olup olmadığını anlarız.Registryboster da durum böyleydi.

TBS QBOXII HD-USB,SkyStar2 PCI 2*90 sabit+150 kollu çanak, P4 2.8 desktop pc .LG 42'' led tv. Asus laptop.Technics 5+1 AVR.
Konu Kilitli


Benzer Konular
Konu: / Yazar Cevaplar: Gösterim: Son MesajBu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi